Grabljice za obiranje borovnic

kuharica1  

član od: 18.1.2009

sporočila: 70

tema odprta - 30. maj 2014 11:18 | ogledi: 10.195 | odgovori: 6

Temo je spremenil(a) kuharica1 dne 30. maj 2014 13:57

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

30. maj 2014 11:47

če že ni, bi pa morala biti njihova uporaba prepovedana.

rimljanka

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

30. maj 2014 11:57

Se močno strinjam Rimljanka. Ne moreš verjeti kakšno škodo delajo obiralci borovnic z grabljami. Prav vidne so poškodbe na listih in vejicah po sezoni. Res govorijo, da bi jih morali prepovedati, vendar ni bilo še nobenega koraka v to smer. Pa tudi, kdo naj bi vršil kontrolo ne. Tako,da je to spet ena od ran, ki jo prizadanemo okolju, pa nikomur mar.

Najboljše je seveda, če obiramo borovnice z roko, vendar je zamudno, še zlasti za tiste, ki jim gre za prodajo in zaslužek. Če pa že, je morda pogojno manj škodljiv t.i. "rifel", ki pa ga je tudi treba znati uporabljati, sicer naredi prav tako škodo. Roke torej, vsaj za domačo porabo. Pa pazite se klopov....

kara

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

30. maj 2014 12:05

Jaz sem jo vidla pri ribničanih.

syu

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

2. jun 2014 18:22

P R A V I L N I K  o varstvu gozdov

22. člen

(Rekreativno nabiranje gozdnih dobrin)

Rekreativno nabiranje gozdnih plodov, zelnatih rastlin, gob in prosto živečih živali, ki je z zakonom o gozdovih dovoljeno tudi nelastnikom gozdov, je nabiranje za lastne potrebe.

Posameznik lahko v enem dnevu nabere največ:

– 1 kg gob, plodov in zelnatih rastlin;

– 2 kg kostanja.

Pri nabiranju ni dovoljeno uporabljati pripomočkov za učinkovitejše nabiranje, ki povzročajo poškodbe na predmetu nabiranja ali njegovi okolici. Nabrane količine ne smejo biti predmet prometa.

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

3. jun 2014 23:10

_tisa_ je napisal/a:

P R A V I L N I K  o varstvu gozdov

22. člen

(Rekreativno nabiranje gozdnih dobrin)

Rekreativno nabiranje gozdnih plodov, zelnatih rastlin, gob in prosto živečih živali, ki je z zakonom o gozdovih dovoljeno tudi nelastnikom gozdov, je nabiranje za lastne potrebe.

Posameznik lahko v enem dnevu nabere največ:

– 1 kg gob, plodov in zelnatih rastlin;

– 2 kg kostanja.

Pri nabiranju ni dovoljeno uporabljati pripomočkov za učinkovitejše nabiranje, ki povzročajo poškodbe na predmetu nabiranja ali njegovi okolici. Nabrane količine ne smejo biti predmet prometa.

 

Ja hvala Bogu no  ko sem pred leti to videla, me je skoraj kap. Bili so ene trije, nabrali so pa 3 ta velika vedra borovnic s temi "pripomočki". Seveda skoraj gotovo v tujem gozdu in seveda za prodajo

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti