Lepljiv sneg na piškotih

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

tema odprta - 29. maj 2014 10:15 | ogledi: 6.421 | odgovori: 6

Nujno prosim za pomoč; krasili smo piškote z barvanim snegom, pa se glazura noče strditi, ampak je lepljiva. Ali lahko še kaj naredim, piškoti so namenjeni za poroke in danes zvečer pridejo ponje. Saj je pripravljenih več vrst piškotov, tako, da jih pač ne bom dala zraven, so pa ravno srčki in bi jih rada nekako rešila. 

zvezdica55

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

29. maj 2014 10:31

Premalo sladkorja mogoče?

Sama delam po tem muštru:

lucka52 je napisal/a:
Jaz imam ta recept in mi vedna "rata".
1 beljak, 200 gr sladkorja v prahu in 10-15 kapljic limoninega soka.
Beljak rocno stepam in p o s t o p n o dodajam sladkor, na koncu pa se limonin sok.Biti mora precej gost,- naredi si papirnato vrecko iz peki papirja in poskusi pisat.Ce je preredek, dodaj se malo sladkorja v prahu.

 

teta torta je napisal/a:
Biti mora kar precej gost, gostejši kot za oblivanje - in za pisanje mora biti z beljakom! Za oblivanje je prava gostota, če vanj pomočiš žlico in jo dvigneš ter ostane na hrbtu žlice v primerni debelini. Potem pa je treba dodati še nekaj sladkorja in poskusiti, najprej kar z žlico na neki površini, ali se črta razleze. Recepti tu nimajo kaj dosti smisla, ker količine niso tako natančne, tudi sladkor je lahko različno vlažen ... Meni se navadno zgodi, da dodam preveč tekočine (limoninega soka in beljaka), potem moram dodajati sladkor in na koncu imam ledu preveč, tako da ga moram vedno nekaj zavreči.

teta torta

Loni Makaroni

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

29. maj 2014 10:40

Kaj pa, če bi jih poskusila posušiti v pečici? Pri odprtih vratcih na 70-80 stopinj?

Blanchy

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

29. maj 2014 10:42

Če je že enkrat na keksih nimaš kaj drugega, kot da jih daš na 50° v pečico za par ur sušit.

Vesnuska

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

29. maj 2014 11:17

Hvala nasvete, tudi jaz sem že pomisila na sušenje. Hčerka je delala obliv in verjetno je "šparala " s sladkorjem. Jih bom dala v pečico in sušila ...

zvezdica55

jgoren17  

član od: 8.1.2012

sporočila: 73

29. maj 2014 14:07

zvezdica55 je napisal/a:

Hvala nasvete, tudi jaz sem že pomisila na sušenje. Hčerka je delala obliv in verjetno je "šparala " s sladkorjem. Jih bom dala v pečico in sušila ...



zvezdica55

 tudi, če jih daš sušiti v pečico ne bo dobro, ko bodo nekaj časa na zraku, ki je sedaj kar vlažen bodo odnehali in ne bo dovolj trdo, priporočam, da odstraniš kolikor je mogoče in narediš nov preliv, uporabi 7dkg na beljak pa malo limoninega soka, par kapljic in na 50 C sušit čez noč pri odprtih vratcih,

klari

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

29. maj 2014 14:33

žal, preliva ni bilo mogoče odstraniti, ker je roza in se na piškotih kar dobro pozna. Sem jih dala sušit na 60 stopinj, pustila vratca odprta, dobri dve uri in zaenkrat je suho, tako, da sem jih kar zložila v škatlo. Če bo kaj narobe z njimi, pa se jih v soboto ne bo dalo na mizo. Škoda, pa tako lepi srčki so bili .

Hvala še enkrat vsem za pomoč in bomo videli kako bo z njimi v soboto.

zvezdica55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti