Jesti zdravo - kako?

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

2. jun 2014 16:30

Tupperware posoda? 

Zzak... 

 

Men so pa tisti simpatični, ki pravijo, da ne jedo popolnima nič soli.  Na vprašanje, wow, a je kdo bolan, končno pridejo na dan z odgovorom: Sem prešaltala na morsko sol.  Tudi če poskusiš, jim ne moreš pojasniti, da je to še vedno sol. (Se spomnite, v petem razredu smo se učili, da je kamena sol (Tuzla je bila za primer) tam kot ostanek morja?

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 02. 2014 17:15

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

2. jun 2014 16:32

Kot ne znam prehranjevati otroka sem tudi pri slovenščini bolj lev. Tupperware mislim, da je izvorno ime po slovensko, shranjevalna posoda za hrano iz umetne mase po slovensko? :)

Commis débarrasseur

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

2. jun 2014 17:06

limnol je napisal/a:

 

Pa še kako se da jesti zdravo, pa da niso vsak dan kosmiči za zajtrk. Saj kosmiči so že v redu, sinonim zdrave hrane pa tudi niso. Je pa res, da stvar zelo poenostavijo.



Sonja

Pa saj s kosmiči ni nič narobe. Mislim seveda na prave ovsene, ržene itd. polnozrnate kosmiče (in na ljudi, ki nimajo alergij na določene vrste žit), ki jih kupiš samostojno (klik) in ne tisto mešanico oz. predelano verzijo, kjer imaš dodanih vseh sort sladil ali čokolade ali medu, mleka v prahu itd.

Če človek uživa po svoje narejeno kombinacijo takih kosmičev, sadja ali zelenjave in/ali oreščkov vsak dan, če mu je tako všeč, po moje ni nič nezdravega.

Mojca

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

2. jun 2014 17:13

zzak1977 je napisal/a:

Jaz nikoli nisem prisegal na "zdravo" hrano. Ne razumem pa razmišljanja ljudi, ki naj bi na to dali veliko in veliko o tem prebrali in posledično vedeli.

Primer; bili smo na kavi, ko si je moja hčerka zaželela pojesti en cukr od kave. Pije zgolj vodo, je zgolj navaden polnomasten jogurt, ne je peciva, tort in zelo malo sadja. Obožuje zelenjavo. Vrečka cukra enkrat ali dvakrat na mesec me niti najmanj ne skrbi. Ob mizi pa sedi kolegica, ki pravi, da tega svojemu otroku ne bi nikoli dopustila a medtem je ta isti otrok popil tri jagodne sokove in pojedel pol kile sadja iz taperce?!

Kdo je tu nor?



Commis débarrasseur

Zzak1977, zadnjič je podoben primer navedla strokovnjakinja v oddaji Tarča (klik za ogled), ki je bila posvečena pretirani vsebnosti sladkorja v naši vsakodnevni prehrani - predvsem na račun sladkih pijač.

Povedala je, da velikokrat opazi mamico, ki se ob kavi odloča, ali bi si v kavo stresla tisto vrečko (5g) sladkorja ali raje ne, hkrati pa svojem malčku povsem brez slabe vesti kupi pollitrsko plastenko "ledenega čaja", ki pa vsebuje, reci in piši 11x več sladkorja = 55g v pol litra pijače, kar seveda otrok spije v nekaj minutah, vnos sladkorja pa je 2 krat večji od še varne dnevne! doze dodanih sladkorjev. Ja, tako to gre.

Mojca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. jun 2014 17:59

zzak1977 je napisal/a:

Jaz nikoli nisem prisegal na "zdravo" hrano. Ne razumem pa razmišljanja ljudi, ki naj bi na to dali veliko in veliko o tem prebrali in posledično vedeli.

Primer; bili smo na kavi, ko si je moja hčerka zaželela pojesti en cukr od kave. Pije zgolj vodo, je zgolj navaden polnomasten jogurt, ne je peciva, tort in zelo malo sadja. Obožuje zelenjavo. Vrečka cukra enkrat ali dvakrat na mesec me niti najmanj ne skrbi. Ob mizi pa sedi kolegica, ki pravi, da tega svojemu otroku ne bi nikoli dopustila a medtem je ta isti otrok popil tri jagodne sokove in pojedel pol kile sadja iz taperce?!

Kdo je tu nor?



Commis débarrasseur

 

Tudi tu sva podobnih misli.

 

Elaphu, taperca se mi zdi da ja tuperware posoda?

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. jun 2014 18:02

mamaF je napisal/a:

zzak1977 je napisal/a:

Jaz nikoli nisem prisegal na "zdravo" hrano. Ne razumem pa razmišljanja ljudi, ki naj bi na to dali veliko in veliko o tem prebrali in posledično vedeli.

Primer; bili smo na kavi, ko si je moja hčerka zaželela pojesti en cukr od kave. Pije zgolj vodo, je zgolj navaden polnomasten jogurt, ne je peciva, tort in zelo malo sadja. Obožuje zelenjavo. Vrečka cukra enkrat ali dvakrat na mesec me niti najmanj ne skrbi. Ob mizi pa sedi kolegica, ki pravi, da tega svojemu otroku ne bi nikoli dopustila a medtem je ta isti otrok popil tri jagodne sokove in pojedel pol kile sadja iz taperce?!

Kdo je tu nor?



Commis débarrasseur

Zzak1977, zadnjič je podoben primer navedla strokovnjakinja v oddaji Tarča (klik za ogled), ki je bila posvečena pretirani vsebnosti sladkorja v naši vsakodnevni prehrani - predvsem na račun sladkih pijač.

Povedala je, da velikokrat opazi mamico, ki se ob kavi odloča, ali bi si v kavo stresla tisto vrečko (5g) sladkorja ali raje ne, hkrati pa svojem malčku povsem brez slabe vesti kupi pollitrsko plastenko "ledenega čaja", ki pa vsebuje, reci in piši 11x več sladkorja = 55g v pol litra pijače, kar seveda otrok spije v nekaj minutah, vnos sladkorja pa je 2 krat večji od še varne dnevne! doze dodanih sladkorjev. Ja, tako to gre.



Mojca

 

Ja, in te in podobne mame razglašajp, da njihovi otroci ne jedo sladkorja in verjetno šwe po forumihs prašujejo, kako narediti zdravo trto za rojstni dan ...

 

Hranit se zdravo je povsem preprosto, zlahka gre, ni treba niti kuhat veliko.

lp, mamamia

 

mamamia

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

2. jun 2014 19:19

Matr, spet neki nouga vem!!!! Juhu jast pa moje mame ta stari hči! Se prau: taperca = gutnkšir v moderni preobleki (no ja, približek)

lp

cervus

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

2. jun 2014 19:30

zzak1977 je napisal/a:

Kot ne znam prehranjevati otroka sem tudi pri slovenščini bolj lev. Tupperware mislim, da je izvorno ime po slovensko, shranjevalna posoda za hrano iz umetne mase po slovensko? :)
Commis débarrasseur

Več takih

 

Kar se pa zdravju prijazne hrane tiče, je vse že na prejšnjih straneh povedano, peterbu se pa očitno nekje v kotu hihita

lp

mzm

blossom  

član od: 8.2.2009

sporočila: 383

2. jun 2014 22:19

mišzmoke je napisal/a:

zzak1977 je napisal/a:

Kot ne znam prehranjevati otroka sem tudi pri slovenščini bolj lev. Tupperware mislim, da je izvorno ime po slovensko, shranjevalna posoda za hrano iz umetne mase po slovensko? :)
Commis débarrasseur

Več takih

 

Kar se pa zdravju prijazne hrane tiče, je vse že na prejšnjih straneh povedano, peterbu se pa očitno nekje v kotu hihita

lp



mzm

 

Morda pa kuha pa nima časa za še kej drugega 

blossom

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

3. jun 2014 9:31

Lopatka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti