Kruh - brez pšenične moke

tema je zaklenjena

barbi89  

član od: 28.5.2014

sporočila: 1

tema odprta - 28. maj 2014 14:58 | ogledi: 11.883 | odgovori: 2

Pozdravljene,

 

Verjamem, da bom podvajala temo, vendar sama res nisem našla. Res, da nisem tako nova v kuhinji, kot sem nepopisan list pri peki kruha. Do sedaj sem vedno pekla s pšenično moko, v zadnjem času pa se je uspešno izogibam. "kisel kruh" iz trgovine mi ne tekne, zato bi želela sama speči npr. ajdov, koruznih, ovseni,..kruh, brez pšeničnega dodatka.

 

Je to sploh izvedljivo?

 

Barbara

barbi89

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

28. maj 2014 15:58

 Seveda je izvedljivo. Jaz sem ravno včeraj delala prosene žemlje. Če delaš kruh, žemlje  brez dodatka bele moke bo zaradi drugačne vsebnosti beljakovin v teh žitih le-ta bolj kompakten. Zato se skoraj vedno dodaja bela moka zraven. Ne bo pa nič narobe, če si ga narediš brez dodatka bele moke. vendar takrat predlagam, da dodaš kakšno sodo bikarbono za večjo rahlost. Prosena, ržena moka, ajdova so že take bolj lepljIve. Probaj dodati namesto bele koruzno. Recimo k proseni moki. Ali pa riźevo moko.  Ljudje imamo različne okuse, vsem vse ni všeč. Zato bo najboljše, če malo eksperimentiraš. :)

Nisem pa še nikoli dodajala koruznega škroba (gustina) namesto bele moke. Mogoče bo katera več vedela. Ampak verjetno bi moralo iti.

Količine ...hm .. jaz dam ponavadi cca 2,5 dcl tople vode. Potem pa dam nekje 500-600 g moke. Odvisno v kakšni kombinaciji. Ker moke niso vse enake. Ene so bolj "lepljive" kot druge, ravno zaradi drugačne vsebnosti beljakovin. Pa saj moko lahko vedno dodaš, če jo je premalo. ;) poskusi. 

 



Sweetness Bakery

Sporočilo je spremenil(a) Sweetness Bakery dne 28. 2014 16:04

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti