Poročni aperitiv - namesto/poleg penine

GajaEva  

član od: 20.9.2013

sporočila: 22

tema odprta - 26. maj 2014 11:36 | ogledi: 7.713 | odgovori: 59

Zdravo,

prosim vas za nasvet, kaj bi se dalo na poroki postreči kot aperitiv (ob prihodu v gostilno, preden se gostje posedejo za mize).

Ne bi rada stregla penine, saj se mi zdi, da je ljudje ne marajo preveč, poleg tega je zame osebno malo 'izpeta'.

Rada bi postregla nekaj izvirnega (lahko tudi v kombinaciji s penino), lahkega (z malo ali nič alkohola), v kombinaciji s sadjem, npr.:

- polsladko belo vino (za alkohololjube) in sok (za ostale) s potopljenimi nabodali sezonskega (konec avgusta) sadja,

- lahko bovlo,

- sladoled v kaki kombinaciji...

Imate vi kakšen nasvet?

Hvala in lp,

Gaja

GajaEva

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

26. maj 2014 11:48

Kaj pa kake maline v kozarcu v kompinaciji z ginom in nekaj brezalkoholnega zraven, ali pa kako granatno jabolko izredno lepo izgleda v kozarcu...

testeninca

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

26. maj 2014 11:48

Midva sva imela bovlo iz bacardi razz, zamrznjenih malin in sprite-a. To so ves čas dopolnjevali natakarji. 

S penino bi se odločila za Hugo ali Aperol spritz ali Bellini. To pa zato, ker so meni nenormalno dobri in osvežilni :D Vse si lahko pogooglaš. Če je v penini le potopljeno sadje, ne da nekega blaznega okusa, le izgled. Bellini mi je že bolj všeč.

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

26. maj 2014 11:52

Bila na večih porokah in ponavadi bolj ko folk komplicira, hoče biti "izviren", bolj čudno izpade. Odvisno je tudi kakšno poroko boš imela oz. za koga.

Penina je penina in mislim, da jo bodo gostje pričakovali. Itak, da ne vsi, ampak se na poroki nekak pričakuje. Lahko daš na kozarce jagode, ker vsi jih ne marajo v pijači. Enako bo z vinom. Kakor koli boš postregla vino, ti predlagam, da daš nabodala na kozarce, počez. Vsak, ki bo hotel si ga bo "vtaknil" v vino, ker če pijem vino, mora biti vino, da ga moje brbončice okusijo. Po kom diši, cvetico, ... in če imaš noter sadje, vino "uničiš". Bovla se mi potem boljša izbira ali jagodno vino.

Poleg penine recimo za aperitiv standard kakšen wiski, jack, jager, ki ga bodo pričakovali. 

Ali kakšen limončelo, lepo dekoriran, domače borovničke. 

lp Urška

 



Sweetness Bakery



Sporočilo je spremenil(a) Sweetness Bakery dne 26. 2014 11:53

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

26. maj 2014 12:02

Moraš tudi poznati kaj povabljenci pijejo (nanašam se na prvi stavek predhodnice). Midva točno veva, kaj radi spijemo skupaj s prijatelji in to je točno ta bovla. 



Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 26. 2014 12:02

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. maj 2014 12:04

Kaj pa tole? Granatno jabolko, marinirano v konjaku,in potem prelito s penino?

 

Lahko narediš kombinaicjo: beli rum, ananasov sok, sok limete

 

 Bovla je pa sploh praktična: osnova je lahko enaka, potem pa v eno dodaš penino, eno pustiš brez alkohola.

In kot je opozorila sweetness bakery, pomembno je tudi, kaj gostje pričakujejo; enim penina sodi zraven, eni jo pogrešajo brez nadlajnjega in imajo za aperitiv raje kakšno domače žganje (recimo viljamovka s koščkom hruške; slivovka s suho slivo, travarica...)

 

Možnosti je veliko, kaj boš izbrala je odvisno od tvojih gosotov.

 

lp, mamamia

 



mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 26. 2014 12:07

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

26. maj 2014 12:32

Jaz navijam za bellini ali pa za penino, v kateri so potopljeni cvetovi hibiskusa (leclerc je imel nekoč to varianto - penina in zraven kozarček cvetov hibiskusa) -sem pila na eni poroki in mi je bilo všeč pa še lepo izgleda.

aby

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

26. maj 2014 13:20

Ja bellini je zelo fajn, sploh poleti, ker je osvežilen, pa hugo s kako suho penino in aperol spritz (tega že ne marajo vsi). Na neki zabavi smo dobili za aperitiv penino z rezinicami svežega ingverja - je bilo tudi dobro in nekaj posebnega. 

Je pa res zelo odvisno kakšno družbo boste gostili. Če so to bolj strici in tete, starejši ljudje s podeželja.. definitivno viljamovke, borovničke, limonce..morda suho belo vino, pa pomarančni in jabolčni sok v deci kozarčkih ... to je pač klasika, ki se najbolj obnese.

 

Če pa je to mestna poroka, na kaki bolj fensi šmensi lokaciji z veliko mladimi ljudmi iz poslovnega sveta.. potem pa go for it.. tu je meja samo nebo.. ali pa zmogljivost računalnika s katerim dostopaš na internet.

 

>http://www.koktejli.si/aviateur/<

evo tale je tudi videti zanimiv za v poletno vročino in na tej strani jih je še nekaj..



Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Sporočilo je spremenil(a) tinca dne 26. 2014 13:24

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

26. maj 2014 13:39

Dobila si kar nekj fajn nasvetov..edino se ne bi strinjala z nasvetom Tince ,da mi starejši z podeželja pijemo samo borovničke,limonce pa sok v deci kozarcih.

Ne boš verjela draga Tinca,tudi  pri nas je meja samo nebo...pa še tu so oblaki zelo visoko...mogoče še višji,kot na kakšni mestni poroki.

Vrtejbenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti