Poročni aperitiv - namesto/poleg penine

GajaEva  

član od: 20.9.2013

sporočila: 22

29. maj 2014 7:38

Klari, kako pa ste razdelili sonček med vse svate? Ali ste razdelili le med nekatere? Ali pa je bil kruh tako velik :-o pri nas bo vsaj 80 svatov, pa si ne predstavljam, kako velikega naj specem, razen če dobijo zgolj nekateri...

GajaEva

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

29. maj 2014 7:55

Posameznih delov sončka je okoli 20, tako da je vse skupaj najpametneje speči okoli 4-5 sončkov, če računaš, da si vsak gost vzame 1-2 sončkovega rogljička oz. kosa.



Life is war against boredom~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 29. 2014 07:56

GajaEva  

član od: 20.9.2013

sporočila: 22

29. maj 2014 9:14

Uf, tole meni ne bo uspelo pripraviti :P dva bi še, če bi zgodaj vstala (bi se potrudila, ker mi je ideja z blagoslovom in nato delitvijo med svate res enkratna, pa še motiv moje poroke bodo sončnice ;) ), več pa ne bi uspela.

Mogoče pa naredim dva malo bolj 'podrobna' sončka (vsakega iz npr. 40 manjših delov), s tem, da vsakega naredim z dvema ali večimi kosi testa (se pravi, da za vsak sonček zvaljam po dva ali več kosov, tako, da bo prišlo več delov/trikotnikov za oblikovanje sončka).

Kaj menite?

 

GajaEva

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

29. maj 2014 9:30

Hehe, če bodo motiv sončnice, potem je pa tale kruhek res kot nalašč. Lahko seveda probaš naredit primerek iz 40-ih delov, če ti uspe stlačiti v pečico...drugače je pa verjetno najbolje, če kakšno dobro (in kulinarično izkušeno) frendico/frenda prosiš za pomoč pri peki.

Mogoče lahko narediš tudi različico, ki izgleda kot prava sončnica - nekaj jih je na tem forumu (npr. http://www.kulinarika.net/recepti/18258/kruh/soncnica-p), sicer pa lahko za samo obliko v google odtipkaš "sunflower shaped  bread" in iščeš pod slike oz. images in boš našla idej za malo morje.

 

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 29. 2014 09:40

jgoren17  

član od: 8.1.2012

sporočila: 73

29. maj 2014 10:01

GajaEva priporočam, da ti speče kakšna prijateljica, tisti dan ne boš mogla sama bo drugih obveznosti preveč. če mi poveš od kje si, ti priskočim na pomoč, vidim, da si želiš. Tudi naša poroka je bila v cvetju sončnice in vse je bilo povezano s sončnico in klasom ječmena.

Glede kosov pa se ne sekiraj, nekateri svatje tudi ne vzamejo, mi smo imeli enega kod simbol sonca v zakonu, kod pa sem ti omenila smo imeli košaro slanikov, ki gredo bolje k pijači.

Vprašala si za koktajle, eden je bil sex in the bech, drugi mohito, recepte boš našla po spletu.

 

Lp

klari

Oreo  

član od: 27.11.2011

sporočila: 111

29. maj 2014 10:24

Mogoče pa je res najbolj elegantna rešitev, da se naredi eno veliko sončnico za obred, v košari zraven se pa ponudi drobnarijo, v podobni obliki... moje misli se samo štulijo k razmišljanju.

Oreo

jgoren17  

član od: 8.1.2012

sporočila: 73

29. maj 2014 10:27

GajaEva je napisal/a:

Tudi tiste pogoče sončnice super izgledajo, sploh od andreje 14 (http://www.kulinarika.net/slikerecepti/18258/10_small.j http://www.kulinarika.net/slikerecepti/18258/34_small.j) :))

Klari, kako pa ste potem razdelili vašo sončnico? Dokler je šlo okoli in bilo dovolj, potem pa 'sori, ni več', ali kako?



GajaEva

nismo nič delili, bilo je na mizi in kdor je hotel je vzel, samopostrežno, večina je rajši jedla slano,



klari

Sporočilo je spremenil(a) jgoren17 dne 29. 2014 10:30

GajaEva  

član od: 20.9.2013

sporočila: 22

29. maj 2014 11:36

Oreo, se strinjam, super ideja, da se ne bom mučila :)

GajaEva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti