Poročni aperitiv - namesto/poleg penine

GajaEva  

član od: 20.9.2013

sporočila: 22

28. maj 2014 8:46

Ja, Lopatka, res je; moj namen je izvesti na enostaven način. Ravno zato sem se odločila za civilno poroko med tednom, cerkveno poroko pa v soboto, v domačem kraju, domači cerkvici, bližnjem hotelu par sto metrov stran, da se ne bomo cel dan furali sem in tja, pa še veliko povabljenih je iz bližnje okolice. Enostavno in 'uporabnikom prijazno' :))

Da pa ne bi vse skupaj izpadlo preveč zvodenelo in 'že izkušeno', želim npr. za aperitiv ponuditi (poleg ostalih, 'običajnih' pijač) nekaj posebnega, kar npr. jaz na dosedanjih porokah, na katerih sem bila (skoraj povsod je bila penina, pa še to kakšna Radgonska penina, ki meni osebno ni nič posebnega), še nisem okusila.

MIslim, da se bomo to poletje pri nas doma sladkali in hihitali ob različnih pripravkih sadno-alkoholnih zvarkov

Dodatne ideje so še vedno dobrodošle :))

Npr. kakšno razmerje alkohola, sadnih sokov itd. uporabiti v sangriji, bovli, koktejlih..., da ne bomo že na začetku 'popadali po tleh'?

GajaEva

GajaEva  

član od: 20.9.2013

sporočila: 22

28. maj 2014 8:54

Pa v kakšnih kozarcih postreči npr. bovlo, sangrijo? Tistih nizkih, širokih, za viski? Nimam pojma...

GajaEva

jgoren17  

član od: 8.1.2012

sporočila: 73

28. maj 2014 11:59

GajaEva bom ga vprašala in ti napišem, kozarci so   na vrhu širši. Mi smo k cerkveni poroki nesli domače vino v pletenki in sonček,( to je maslen boljši kruh v obliki sončka, poišči v foto albumu z naslovom "vse kar je sladko," ga boš našla) in to je župnik blagoslovil in po poroki, po voščilih se je ta sonček razlomil in vino se je točilo iz te pletenke in streglo gostom na poroki, imeli pa smo tudi eno večjo košaro slanega peciva in sicer listnato testo sem kupila že razvaljano in ga dala na pekač kar s tistim papirjem, ga premazala s stepenim jajcem in posula s sezamom in soljo, to lahko narediš že kak teden prej in ga daš v vrečko in zapreš, da ostane hrustljav.Seveda ga narežeš predno ga daš v pečico na poljubne velike kose jaz sem rezala nekje 2x2cm in so bili lepi za 1x v usta, kar je najbolje.

 

Tisti, ki pa pravite ne komplicira..... to je njen dan in naj si ga naredi po svojih željah saj si ga bo spominjala vse življenje in če bo tako kod si je zamislila ne bo nobebnega stresa.

 

pa srečno



klari





Sporočilo je spremenil(a) jgoren17 dne 28. 2014 12:14

GajaEva  

član od: 20.9.2013

sporočila: 22

28. maj 2014 12:51

Uaaauuu, zelo dobra ideja, tale sonček, deluje tako domače in prisrčno :)) Mislim, da sem že delala take kruhke (iz kvašenega testa, pri čemer pri valjanju med posamezne plasti testa dodaš maslo); te, ki sem jih delala, sem nesla na zabavo kot del darila slavljencema, pa so takoj pošli :D

Hvala za super idejo!

GajaEva

Sporočilo je spremenil(a) GajaEva dne 28. 2014 13:00

Oreo  

član od: 27.11.2011

sporočila: 111

28. maj 2014 12:51

Sam ne plastičnih kozarcev :)

Lahko vprašaš v gostišču, kjer imate nadaljevanje, če ti posodijo primerne kozarce. Ziher imajo več izbire in kak nasvet.

Oreo

GajaEva  

član od: 20.9.2013

sporočila: 22

28. maj 2014 12:55

Ja, glede tega, mislim, da bomo šli kar dol pred gostišče; pred cerkvijo ni ničesar, niti zidu, kamor bi se lahko začasno postavili pladnji itd., tako da mislim, da ni smiselno, da kompliciramo in 'na vsakem vogalu' postavljamo neke mize itd. Če bo pred gostilno, tudi kozarci ne bodo problem :)

GajaEva

GajaEva  

član od: 20.9.2013

sporočila: 22

28. maj 2014 13:08

Sem pogledala vaše fotografije, lari, pa so čudovite! Mi lahko zaupate svoj recept za sonček (kakšen poseben trik ipd.)?

GajaEva

GajaEva  

član od: 20.9.2013

sporočila: 22

28. maj 2014 13:22

Klari, koliko prej pa ste delali kruh sonček? MIslim, koliko časa lahko stoji, da je še vedno ok?

GajaEva

jgoren17  

član od: 8.1.2012

sporočila: 73

28. maj 2014 18:48

GajaEva sonček nam je naredila ena kolegica, ker jaz nisem mogle tisti dan vse narediti, drugače pa je objavljen moj recept . Najbolje da se naredi tisti dan saj je najboljš.

Me pa veseli, če ti je to všeč, kakšnega trika ravno pri izdelavi ni, lahko le pri posipu inproviziraš narediš očke, nosek in usta  iz sončničnih semen, ostalo pa laneno seme in sezam.

Da se še kaj dodati naprimer na krak daš iz testa dva ptičkaa, ki se gledata, ali pa kupiš "zlati rinčici", seveda za ogras, dobiš jih pri cvetličarjih in ju daš na sredino.... pa še kaj bi lahko, ideje pač



klari

Sporočilo je spremenil(a) jgoren17 dne 28. 2014 19:16

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti