Poročni aperitiv - namesto/poleg penine

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

26. maj 2014 13:43

Pred kratkim sem prvič preizkusila Fritzz - več si lahko pogledaš na linku:

http://www.klet-brda.si/si/katalog-vin/fritzz

Je odličnega okusa, slovenskega porekla in ga lahko kombiniraš tudi s sadjem. Res ni navadna penina, meni je bil zelo všeč. Če bi ga želela preizkusiti, ga lahko nabaviš v Mercatorju, mislim, da steklenica stane okrog 5€.

 

srečno :)

 

lp, Sandra_a

Sandra_a

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

26. maj 2014 13:49

Frizz jemeni brezveze ker se lahko sveze namesa. 

 

Sicer je pa res da so se tudi nase tete navdusevale nad zajemanjem bacardi bovle z malinami :) 

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

26. maj 2014 14:03

Mislim, da se šluka kvalitetne penine nihče ne brani. Za "nealkoholike" pa svež pomarančni sokec.

Jaz sem bolj za klasiko ;)

Lopatka

Oreo  

član od: 27.11.2011

sporočila: 111

26. maj 2014 14:33

Vrtejbenka, tvoja vas pa je le blizu ''life-a''. Ne meči se u taslab koš. :)
Moja nona recimo, k je pa prou vaška ženska, k ji je jt u trgovino u Komen recimo cel izlet, bi karkoli plavajočega u šampanjcu čudno gledala.

Oreo

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

26. maj 2014 14:41

Po pravici povedanu, tudi jaz ne vem kaj bi naredila s hibiskusovim cvetom. Pojedla? hm, kaj pa vem. Pa tudi jagodo, ki ostane na dnu kozarca (če ni nataknjena na nekaj) je težko elegantno spravit iz ozkega globokega kozarca. Po navadi potem te jagode lepo romajo nazaj nedotaknjene.

No, na moji poroki smo za aperitiv postregli: borovničevec, jagermajster, pomarančni sok in navadno vodo. Penino so postregli po zaključenem civilnem obredu, da smo vsi skupaj nazdravili. Penina je bila klasična brez dodatkov (Zlata radgonska penina, poseben letnik).

Kot zanimivost: na najini poroki se je stočilo 50 l vina in 150 steklenic (0,5 l) navadne vode. Ja, bil je vroč dan :)

Lopatka

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

26. maj 2014 14:43

Ja Vrtejbenka brez zamere...doma sem na vasi in sem napisala samo svoje izkušnje. Vem kako je bilo na 50 letnicah prijateljev in 80 letnici očeta... vsa penina je res ostala. Nikakor nisem hotela biti žaljiva, res ne.

Dejansko običajni in preprosti starejši ljudje niso vajeni penine.. jaz bom skoraj 50 pa mi je že bliže in moji družbi tudi, a vem, da je generacije mojih staršev, stricev in tet ne obrajta kaj preveč.. Zato pa sem napisala, da je odvisno od družbe, ki bo povabljena. Naj bo babi iz Zavrha še tako fajn ampak kot je zgoraj Oreo napisal-a - karkoli plavajočega v penini bi pa zelo čudno gledala.

Še enkrat brez zamere prosim, sem samo skušala odgovoriti na vprašanje.

Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. maj 2014 15:37

Meni je hibiskus v penini modna muha, pač penina malo drugače (je cvet namočen v sladkornem sirupu, vsaj takšnega smo mi pili). Jagoda mi lepo paše v penino, vedno jo izbezam ven in pojem (dokler je še kaj penine v kozarcu). 

Sicer imam najraje čisto, le tista reč z granatnimi jabolki, kot sem jo omenila v prejšnjem sporočilu, je še pred čisto penino.

 

Včasih je bil popularen tudi kir royal, penina s sirupom iz črnega ribeza (cassis).

 

 

 

mamamia

kepa11  

član od: 20.9.2010

sporočila: 91

26. maj 2014 15:43

Mi smo ravno tako po civilnem obredu nazdravili s penino in ker se nismo želeli ponavljati, smo "večerni del" začeli z nekakšno sangrio. Kolikor vem za odzive, jim je bila všeč, osvežujoča in ne premočna.
Je pa res vse stvar okusa posameznika, težko bosta zadovoljila vsakega.

Lepo poroko in predvsem uspešen zakon ti želim!

kepa11

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

26. maj 2014 15:46

Oreo je napisal/a:


Moja nona recimo, k je pa prou vaška ženska, k ji je jt u trgovino u Komen recimo cel izlet, bi karkoli plavajočega u šampanjcu čudno gledala.



Oreo

Jst sm tut prou vaška ženska in bi tut kej plavajočga u šampanci čudn gledala. Še posebn, če bi tist plavajoče imel šest nog.

lp

P.s. Se opravičujem, ker smetim.

cervus

Oreo  

član od: 27.11.2011

sporočila: 111

26. maj 2014 16:03

Oreo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti