Aloja vera napitek

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

tema odprta - 26. maj 2014 11:05 | ogledi: 3.339 | odgovori: 2

Za darilo sem dobila tako imenovano alojo in napitek tudi pripravila, ampak ker je bila aloja bolj majhna, napitka ne bom imela za en mesec kot veleva recept. Zelo bi bila vesela nekaj lističev da bi imela napiteka dovolj za en mesec.

Sem iz Kranja.

Lep pozdrav

mijamarija

luns  

član od: 2.11.2006

sporočila: 40

28. maj 2014 10:04

Pa je bila tvoja rastlina že dovolj stara za pripravo napitka iz nje. Stara mora biti vsaj 3 leta, kar je mlajše nima dovolj v sebi da bi bila primerna za napitek, je še prešvoh. Je pa 3letna rastlina dovolj velika za napitek oz kar več napitkov. Še najboljše pa je da je stara 5 let.

luns

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

28. maj 2014 12:26

Alojo arborescens sem dobila za darilo, ga. Mojca ki je alojo prodala je zagotovila da je rastlina stara 4-5 let in da je bila zalivana samo z deževnico.Tudi meni se je zdela rastlina zelo majhna za ta leta,vse liste sem pošipala samo zgornje tri sem pustila in spodnja dva poganjka. Tako da sem dobila 100 g. alojinih listkov.

L.P.

mijamarija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti