Indijska kumina

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

22. maj 2014 20:24

črna kumina ali Nigella iam okus po popru, po osmojenem in po origanu, zemlji, rožmarinu.. Težko opišem.  Je precej aromatična. 

Če jo prepražiš je še bolj aromatična. Jaz jo uporabljam v zelenjavnih curryjih ali kruhu, žemljicah. Dobi se v raznih trgovinah z bio prehrano. Recimo Bioteka. Cena: 2,60€

Sweetness Bakery

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

22. maj 2014 22:08

Najbrž misliš na kumin, ker ga tudi indijci na veliko uporabljajo. Da tisti značilen okus tudi mehiškim jedem, ki brez te začimbe enostavno niso to. Jaz ga imam rada v marinadah, kuskusih in nasploh orientalskih jedeh. Je pa treba paziti pri doziranju. Hitro si preko meje in hrana postane neužitna. 

Cupika  

član od: 10.5.2007

sporočila: 25

23. maj 2014 6:54

mamamia je napisal/a:

Kumin (cumin) imajo tudi v Leclercu, mletega. Doma imam vedno semena in mletega, veliko uporabljam to začimbo. Se razlikuke od kumine, drugačen vonj ima in okus.



mamamia

 

mamamia, kje v leclercu pa si našla kumin? Jaz sem ga vedno iskala, pa nikoli našla. A je tam na policah, ko imajo začimbe ali mogoče tam, ko imajo azijske produkte?

 

Drugače pa ja, kumin je to, kar sta napisali predhodnici - mamamia in bannanna in ni isto kot črna kumina.

http://www.cupikasculinary.com/

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. maj 2014 7:52

Cupika, v Leclercu ga najdem pri "običajnih" začimbah, ne pri potrebščinah za azijske ali mehiške jedi.

Natančneje, v MB Leclercu se nahaja na levi strani od množice začimb v stekleničkah, ob različnih začimbnih mešanicah. Je v prozorni plastični dozi z oranžnim pokrovčkom, firma Rustica.

 

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti