Nekaj posebnega

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

20. maj 2014 15:14

 Z mojo najnovejšo prijateljico in the making , Poljakinja je, se dobivava za  nekaj posebnega "lunch" , to pot pri meni.

Evo jedilnik:

Gazpacho iz ananasa in kumar.

Marinirani škampi z žara 

Kuskus z zelenjavo z žara 

Solata iz kale in brstičnega ohrovta v vinaigrette z avokadom in mandelji ter naribanim parmezanom

Posset z malinami in piškot odišavljen s kardamomom ter "porisan" s čokolado in espresso glazuro. 

Kava.

Izgleda veliko, ampak porcije bodo damske. 

"Ostanke" bo imel dragi zvečer, ko pride s službenega potovanja.  

 

 

 

Vanja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

20. maj 2014 15:16

mišzmoke je napisal/a:

 

Tudi goveja juha, postrežena v Evinem kostumu, bi najbrž zadoščala

 


mzm

 

Tako govejo juho bi pa tudi jaz. 

 

Sicer pa, čista goveja juha je jako pripravna kot polizdelek.

Vanja

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

20. maj 2014 16:25

bla, bla, bla........kaj vse najdemo, ko zmanjka odgovorov na vprašanje, ter ob kaj vse se spotaknemo... še dobro, da ni več zlomov kolka...je pa tako fino brat vse te prispevke, da komaj čakam slikice teh zanimivih srečanj

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

20. maj 2014 16:45

Uf, babka, dvomim, da bi Jernej dovolil objavo mojih

lp

mzm

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

20. maj 2014 16:53

Sem tudi jaz že dolgo na tapeti...

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12641

20. maj 2014 17:30

Sem imela prvič veliko ljudi na kosilu,ko je šel eden od mojih fantov h krstu, pa sem bila trideset let mlajša,pa malo iskušenj v kuhinji. Pa sem kar brez vsake pomoči skuhala : že en dan prej veliko goveje juhe, zjutraj pa sem že zgodaj vstala in pripravila solato, nasolila meso, pripravila krompir. Eno uro pred mašo sem skuhala krompir in dala meso kar v pečico,da se je počasi peklo. Ko smo prišli domov, sem samo še na hitro vse dokončala. Za po kosulu sem imela potico,ki jo je spekla tašča. Pozno popoldne pa sem naredila še narezek. Nisem še imela pomivalca in moram povedati,da sem bila zvečer utrujena za umret. Takrat sem se zarekla,da nikoli večdoma,ker sem bila skoraj ves dan v kuhinji,mož pa z otrokom. Za vse stvari (obhajilo,birma, in jubileji)smo odšli raje v gostilno in naročila sem vedno kar kosila, sama pa napekla domače dobrote in smo se imeli vedno lepo.No,včasih so bile v gostilni še zmerne cene,danes je pa res drago. Zato pa, vsak mora res sam razmisliti, kako je finančno sposoben ali doma ali v gostilni,pa lep pozdrav.

mopsika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. maj 2014 17:51

mišzmoke je napisal/a:

mamamia je napisal/a:

Ampak meni recimo to ni kaj tako zelo posebnega, da bi bilo na praznični mizi, ko želim z nečim posebnim nekoga res presenetiti in razvajati, da s stola pade.
mamamia

Tudi goveja juha, postrežena v Evinem kostumu, bi najbrž zadoščala

@pehtranka, je že močno sonce?

lp



mzm

 

Ob takem kostumu, s spremljajočo linžerijo (a ne, dear Vendy? ) hrana sploh ni potrebna ...

mamamia

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

20. maj 2014 18:50

Meni je pa všeč izraz damska porcija.

 

naor

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

20. maj 2014 21:38

babka1951 je napisal/a:

je pa tako fino brat vse te prispevke, da komaj čakam slikice teh zanimivih srečanj



"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

 

Your wish is my command! Veš, trdno sem prepričana, da so si tiste, ki me osebno poznajo, rekle: Vanja bo pa fotoaparat na dan privekla in poslikala vso to hrano. Pa še prav so imele.  :) 

Barbara se je na smrt prestrašila, da hočem tudi njo poslikat. 

Rožice, peonije in listi magnolije z mojega vrta. :)

 

Idrijska čipka in obroček iz Ikeje (50 centov)

Kuskus, recept v bazi.

Kale in brstični ohrovt, recept od meni drage presnojede prijateljice:

Škampi, recept v bazi, samo sliko moram zamenjat, ker je tale neprimerno lepša kot una ta stara. :)

 

Še kruh sem spekla, tistega brez gnetenja:

Posset:

Espresso s piškotom:

Limete za v kislo vodo:

 

 

Vanja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

20. maj 2014 21:43

Kdor zna, pač zna!

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti