Nekaj posebnega

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. maj 2014 12:45

Punce, dajmo umirit žogo. Moja draga Vendelina je usekala na prvo žogo, ker iz pisanja sneguljčice ni razbrala vseh podatkov, potrebnih za kak pameten nasvet (seveda jih ima veliko nazalogi). Druge smo malo umirile žogo in smo bolj potrpežljivo kaj pojasnile, oziroma prej vprašale. Seveda je pri takšnih vprašanjih pomembno povedati kakšno o  navadah in željah tistih, ki bodo pri mizi, pa tudi kakšna beseda o izkušenosti kuharice ne škodi, ko gre za nasvete.  Ker, kot je cupika lepo napisala, je nekomu nekaj posebnega na primer gosja jetra na posteljici iz rdeče čebule, drugemu pa že goveji zvitek s pršutom ... Tud meni je bil včasih zrezek v omaki praznična jed.

 

 

 

mamamia

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

20. maj 2014 12:57

Včasih dobim občutek, da se tukaj ne sme čisto nič več vprašati. Vsi bi morali že kar vse vedeti in znati in bognedaj se česa novega naučiti in izkusiti (pa če je to kuhanje za 8 ali pa priprava toplega sendviča).

Sem pa bila zadnjič povabljena na kosilo:

- goveja juha

- polnjene piščančje prsi s feta sirom, suhimi paradižniki in različnimi začimbami

- poleg je bil mlad aromatičen pečen krompirček in na oljčnem olju popečeni paradižniki v grozdih in šparglji

- sladica: pečene banane v pečici z vročo čokolado in vanilijevim sladoledom.

Meni je bilo kosilo fantastično in posebno, ker smo ga pojedli v prijetnem družinskem krogu in, ker je bilo nekaj kar še nisem jedla v taki kombinaciji.

Pa prijetno druženje ob dobri hrani vam želim.

 

 

Lopatka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

20. maj 2014 13:55

Lopatka je napisal/a:

Včasih dobim občutek, da se tukaj ne sme čisto nič več vprašati. 

 



Lopatka

 

Lahko se vpraša! Samo mi vsi skupaj niti približno ne vemo, KAJ JE NJEJ tisto "nekaj posebnega"!! Niti ne vemo, kake so njene kuharske sposobnosti in česa si sploh upa podstopiti. Ne vemo, kako avanturistični so njeni jedci? Nenazadnje, kako globok je njen žep.

Ne moremo se mi zanjo odločiti, kaj je tisto "nekaj posebnega". In niti zato ji nemoremo dati prav nikakršnih nasvetov v smislu naštevanja receptov. To lahko res sama najde in se odloči.

Po pravici povedano, sem skoraj s stola padla, ko si omenila govejo juho. Ne vem, kaj je na/v goveji juhi kaj posebnega.  

Eh, vedno sem mislila, kako kompliciran je Creme brulee. Res ne vem, v čem je panika. Posset (recept je v bazi) je nekaj, kar lahko varedi vsakdo, ki zna zavreti vodo. Ob čemer ne vem, če ena porcija je kvantitativno dovolj za njene goste. 

 

Vanja

pehtranka  

član od: 9.10.2006

sporočila: 163

20. maj 2014 14:23

Ooooooooo, prava goveja juha je zelo dobra, ki ima okus po mesu in ne po zelenjavi.

Vanja, čeprav si menda iz ZDA, pas je tvoja slovenščina katastrofalna, tako da so mi skoraj bobenčki popokali.

pehtranka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. maj 2014 14:23

Lopatka je napisal/a:

Včasih dobim občutek, da se tukaj ne sme čisto nič več vprašati. Vsi bi morali že kar vse vedeti in znati in bognedaj se česa novega naučiti in izkusiti (pa če je to kuhanje za 8 ali pa priprava toplega sendviča).

Sem pa bila zadnjič povabljena na kosilo:

- goveja juha

- polnjene piščančje prsi s feta sirom, suhimi paradižniki in različnimi začimbami

- poleg je bil mlad aromatičen pečen krompirček in na oljčnem olju popečeni paradižniki v grozdih in šparglji

- sladica: pečene banane v pečici z vročo čokolado in vanilijevim sladoledom.

Meni je bilo kosilo fantastično in posebno, ker smo ga pojedli v prijetnem družinskem krogu in, ker je bilo nekaj kar še nisem jedla v taki kombinaciji.

Pa prijetno druženje ob dobri hrani vam želim.

 

 



Lopatka

 

Evo, Lopatka, tipičen primer tega, o čemer teče debata: tale meni marsikomu ni nič posebnega, nekomu pač je. Ne govorimo tem, da ni bilo dobro in okusno in da ste uživali v druženju ob tej (dobri) jedi. Ampak meni recimo to ni kaj tako zelo posebnega, da bi bilo na praznični mizi, ko želim z nečim posebnim nekoga res presenetiti in razvajati, da s stola pade.

 

 

mamamia

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

20. maj 2014 14:43

sneguljčica12 - moji domači dol popadajo, ko jim skuham krompirjevo juho s hrenovkami ali pa telečjo obaro z ajdovimi žganci, ker to pri njih ni jed, ki bi bila pogosto na jedilniku, če pa zraven naredim še jagodno bovlo, jih je pa že težko domov spravit

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

20. maj 2014 14:45

pehtranka je napisal/a:

Ooooooooo, prava goveja juha je zelo dobra, ki ima okus po mesu in ne po zelenjavi.

Vanja, čeprav si menda iz ZDA, pas je tvoja slovenščina katastrofalna, tako da so mi skoraj bobenčki popokali.



pehtranka

 

Se ti ne zdi, da bi morala to, kar si zapisala, napisati brezhibno - brez napak

rrr

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

20. maj 2014 14:57

rrr, prehitela si me. :)

 

Vanja

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

20. maj 2014 14:58

Mogoče za malo brain-storminga:

https://www.youtube.com/watch?v=4D0WvyrlHzs

 

Poseben učinek ima poleg okusa predvsem izgled jedi - za ideje lahko v Googlov iskalnik slik odtipkaš 'elBulli' ali pa 'molecular gastronomy', ali pa se poslužiš trikov kot npr. uporaba košaric iz parmezana namesto krožnikov, pa razni okraski iz čokolade/karamele pri sladicah, da ne omenjan rezlanja enostavnih oblik iz sadja/zelenjave (googlaj za 'strawberry rose' v google images - res lepo in nevsakdanje, pa čisto simpl)



Life is war against boredom~

 

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 20. 2014 15:03

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

20. maj 2014 15:07

mamamia je napisal/a:

Ampak meni recimo to ni kaj tako zelo posebnega, da bi bilo na praznični mizi, ko želim z nečim posebnim nekoga res presenetiti in razvajati, da s stola pade.
mamamia

Tudi goveja juha, postrežena v Evinem kostumu, bi najbrž zadoščala

@pehtranka, je že močno sonce?

lp

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti