Recept iz avokada

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

19. maj 2014 19:58

, najraje ga imam pretlačenega z malo soli (solni cvet) in veliko drobno nasekljanega drobnjaka ali čemaža.

Dobro se obnese tudi v smutijih.

kobra 1

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. maj 2014 19:59

Meni je izvrstna zadeva zmiksan avokado, limeta in jabolka in če se to lepo pasira, nastane super priloga h karpaču.

 

Nikoli pa ne bom razumela ljudi, ki kar nekaj kupijo v trgovini, potrem pa ne znajo uporabljati in gledajo, kako se stvar kvari....A imate toliko denarja, da se ga takole proč meče?

Vendelina jr.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

19. maj 2014 20:00

Pol sredice avokada, 2-3 dl mrzlega mleka, po želji žlica vanilijevega sladkorja, temeljito zmiksano. Nastane emulzija. Malček cimeta v prahu doda nov okus.

rimljanka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

19. maj 2014 23:48

Plus to, da če je avokado nezrel, se marsikomu zameri. Seveda v trgovini sežejo po čvrstem, frišnem sadežu, ki je pa res skoraj neužiten. Avokadovo meso mora ven z žlico in ae ga ne da rezati ma lepe rezine ampak je bolj zmečkane narave :) tak je pa njami

neny111  

član od: 29.10.2007

sporočila: 358

20. maj 2014 11:00

Jaz ga zmečkam v regratovo ali zeljno solato namesto krompirja. Pa za okusno kremo za kakšno fino presno tortico se ga tudi da porabit, npr. kaj takega kot tole http://www.aktivni.si/prehrana/za-aktivne/presna-li

neny111

svenska  

član od: 7.11.2008

sporočila: 337

20. maj 2014 12:48

Moja trenutno najljubsa solata z avokadom je variacija solate iz spodnjega linka ker se do sedaj se ni

zgodilo, da bi imela pri roki cisto vse navedene sestavine. Se pravi solata po zelji (meni je zelo dober

motovilec ali kristalka), 1 avokado narezan na kocke, feta sir, polivka iz balzamicnega kisa in olivnega olja

(razmerje 3:1), malo soli, sveze mletega popra in suhe zdrobljene bazilike. Ja, precej drugace kot recept, ki

mi je bil dejansko samo za inspiracijo. Petrchy poskusi, ne boj se narediti malo po svoje, rezultati znajo

biti res presentljivo dobri.

Pa dobrodosla na Kulinariki! lp

http://www.knorr.co.at/recipes/detail/11985/1/avocad

svenska

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

20. maj 2014 12:52

Avokado sam nima nekega posebnega okusa in se zato mora mešati z začimbami oz. drugo zelenjavo ali sadjem. Malo česna, limone,  žličko sezamovega ali drugega "zdravega olja" vmešaš v pretlačen avokado, premešaš in namažeš na opečen kruh. Še kar gre. Sploh pa ne vem zakaj bi se človek trudil z njim, če ne tekne posebno. Je močno predrag zato. Tako kot pravijo za oči, ima tudi vsak jezik svojega "malarja".

kara

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

20. maj 2014 14:04

kara je napisal/a:

  žličko sezamovega ali drugega "zdravega olja" vmešaš v pretlačen avokado, premešaš in namažeš na opečen kruh. Še kar gre. 



kara

 

Za tole, kar si opisala, bi res rekla, da "še kar gre". Ampak a ni  kuhariji tako, da se je treba potruditi do take mere, da "bi še" ?

 

Drugače pa, če je mehek, kot opisuje bannanna, ga lahko jem kar iz lupine, posoljenega, popopranega in z nekaj kapljic limetinega soka. Avokado je sam po sebi tako masten, da res ne rabi dodatnega olja. 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 20. 2014 16:08

Oreo  

član od: 27.11.2011

sporočila: 111

20. maj 2014 15:13

Pa da nima nekega posebnega okusa se tudi ne bi mogla strinjati. Odvisno je tudi od porekla. Posebej dobri so brazilski ali kenijski. Izraelski pa ne sodijo v ta rang.

Oreo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti