Okraševanje torte

ADELA1  

član od: 17.5.2014

sporočila: 1

tema odprta - 17. maj 2014 16:08 | ogledi: 5.645 | odgovori: 4

Spoštovane, po več letih branja foruma, vas prosim za en nasvet, odgovor,...

https://www.youtube.com/watch?v=5r7vAxvUxuw Zanima me, s čim okrašuje torto, da lahko vleče take lepe  in tanke linije?

 

Hvala vsem!

ADELA1

barby.p  

član od: 14.4.2008

sporočila: 24

21. maj 2014 17:27

Živjo

Bom kar tukaj vprašala da ne odpiram nove teme. Zanima me ali lahko torto preden jo oblečem v fondant namažem z nutello namesto da bi jo obmazala z masleno kremo? Pa še to, zakaj mi fondant na robovih torte popoka. Je pa to kupljen marshmalow fondant. Najlepša hvala za odgovore :)

barby.p

asimetra  

član od: 2.1.2008

sporočila: 173

22. maj 2014 10:52

Zdravo barby.p

Torto lahko premažeš z nutelo, preliješ z ganažem ali čokoladno glazuro. 

Fondant ti poka, ker je preveč suh in ni elastičen. Meni je razpokal, ker sem ga predebelo razvaljala in so bile stranice pretežke po vrhu vsega, pa sem imela tudi napačen fondatn in se je prehitro posušil. Najbolje je, če imaš fondant, ki je namenjen samo prekrivanju tort. Taki fondanti so mehkejši ter elastični in niso primerni za figurice, ker ne držijo lepo oblike.

 

Upam, da sem pomagala. Lep dan:)

asimetra

barby.p  

član od: 14.4.2008

sporočila: 24

27. maj 2014 20:23

Najlepša hvala za nasvet se mi je kar zdelo da imam predebelo razvaljan fondant in se zato trga. Tokrat je tortica super uspela :)

barby.p

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti