Kuhanje prosene kaše

tkangler  

član od: 5.11.2001

sporočila: 50

tema odprta - 30. mar 2004 10:15 | ogledi: 21.423 | odgovori: 3

Za solato s proseno kašo in kumaricami že par let pripravljam kašo tako, da

oprano kašo vsipam na vroče olivno olje, malo popečem in zalijem z limoninim sokom, nato pa še z vodo in do mehkega skuham. Vode je toliko, da je večina do konca kuhe povre. Kuhano kašo sem ohladila v posodi, v kateri sem jo kuhala. Ko je bila kaša hladna, se je sicer držala v kosu, vendar sem jo malo pomešala in se ja "usipala" - zrna so se ločila.

Zadnje pol leta kaše več ne uspem skuhati, ker postane lepljiva zmes. Poskusila sem že

zamenjati firmo, ki kašo pakira, pa brez uspeha. Tudi če jo kuham v mleku (za sladico "Kaša z jabolkami"), je enako.

Imate tudi vi podobne težave oz. kako naj se jim izognem?

Tanja

Temo je spremenil(a) tkangler dne 30. mar 2004 10:15:24

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

30. mar 2004 11:03

Ker ne maram mleka, kašo vedno kuham na vodi v razmerju 1 : 2,5 (vode). Ponavadi jo malo solim. Ko je na pol ali tričetrt kuhana, jo ugasnem in pokrijem. Če hočeš, da ni pocasta, jo moraš prej ugasnit in pustiti dovolj tekočine, da se napne. Priznam, da jo ponavadi ne perem, ker mi je gre preveč v korito. Raje poberem dol kakšno penco, če je preveč. Če želim nesladko, ji med kuho dodam lističe mete (sveže ali posušene), proti koncu malo nasekljanega česna, ko se malo pohladi pa malo masla ali margarine. Če želim, jo prelijem še z drobtinicami, prepraženimi na maslu, ali pa dodam namočene suhe slive oz. jih že kuham zraven z malo več vode. Za sladico jo skuham samo s soljo in na koncu malo margarince, potapkam po pekaču, gor dam naribana jabolka, skuto, dišave, na vrhu pa lahko tudi malo kisle smetane. Zapečem na kratko v pečici. Lp Irena19

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. mar 2004 13:17

Počnem isto kot Irena. Vedno jo skuham na vodi, ravno tako tudi ostale kaše (največkrat še ajdovo) in nato čez noč pustim, da nabrekne. Loni

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

30. mar 2004 20:53

Jaz sem jo dala tudi že v fižolovo juho namesto širokih rezancev. Juha je izvrstna. Kuham jo v amc-ju in ko mi pride kazalec na drugo rdeče polje jo izklopim in pustim da nabrekne. Tudi če jo kuham na vodi naredim enako. Enostavno, nimam težav. lp Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti