Mlečni riž-rižev narastek

andrejka88  

član od: 14.8.2010

sporočila: 31

tema odprta - 13. maj 2014 15:39 | ogledi: 8.556 | odgovori: 6

Za zajtrk sem pripravila mlečni riž. Ker sem ga preveč skuhala, mi ga je še nekaj ostalo in ker hladnega ne jem, bi ga rada uporabila kako drugače, ker me srce boli če se hrana meče stran. Riževega narastka nisem delala še nikoli, vendar se mi ne zdi kompliciran. Ker nimam nekih točnih količin oz. da bi se recepta lotila od začetka (od kuhanja riža v mleku), me zanima, kako tekoča masa mora biti, da bi vedela približno koliko jajc uporabiti. Saj bi se dal ohlajen mlečni riž uporabiti v rižev narastek mar ne?

andrejka88

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

13. maj 2014 15:47

Ne bi smelo biti problemov - za recepte malo pobrskaj po bazi, pri čemer bi na tvojem mestu mlečnemu rižu dodala malo mleka (verjetno se je sprijel v grudo), da bo zopet mazav oz. se bo lažje mešal z ostalimi sestavinami.



Life is war against boredom~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 13. 2014 15:48

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

13. maj 2014 15:51

Seveda se ohlajen mlečni riž da porabiti za narastek. Če boš delala narastek kot glavno jed, na eno osebo računaj eno drobno jajce in poravnano žlico sladkorja (odštej tisti sladkor, ki je že v mlečnem rižu!). V mlečni riž vmešaj smetano za kuhanje (ali navadno sladko smetano), stepi rumenjake s sladkorjem, dodaj sredico vanilijinega stroka, riž in na zadnje še trd sneg beljakov in speci.

Sonja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

13. maj 2014 18:33

Ali si pomislila, da bi dodala malo mleka in stvar nazaj segrela? Joj, upam da res ne mečeš hrane stran, ko se ohladi.

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

13. maj 2014 18:56

Verjetno ti ga ni veliko ostalo,tako bo jajce al dva dovolj,narediš posebej sneg,rumnjake stepeš s sladkorjem(po okusu)naribaš eno jabolko,vse skupaj vmešaš v riš in porineš v vročo pečico,za pol ure...sploh ni komplicirano...še en nasvetek ,mogoče potem več riža poješ :)..ko kuham mlečni riž ,na koncu vkuham vanilij puding in je zmes fino kremasta...

lp goga

london  

član od: 15.5.2014

sporočila: 2

15. maj 2014 10:51

mene pa zanima, če je že kdo delal narastek brez jajc? mi jih namreč ne smemo, alergija, narastek pa bi bil dober za kaksno popestritev jedilnika :)

london

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. maj 2014 11:14

Brez jajc sicer ni narastek, a si običajen mlečni riž popestrip tako, da daš v kremast mlečni riž malo rozin, kardamoma in razne oreške, rahlo premešaj in potem daj za nekaj časa v pečico.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti