Skrivnostni znaki na indukcijski plošči gorenje

Cupika  

član od: 10.5.2007

sporočila: 25

15. maj 2014 14:45

Hm... jaz sicer za peko palačink uporabljam ponev prav za peko palačink za indukcijo (tista plitvejša), in sicer normalne velikosti. Nikoli se še ni zgodilo, da bi mi med peko palačink plošča kakorkoli zablokirala. Nasploh pa mi ne gre v račun, zakaj bi plošča zablokirala ravno pri peki palačink? Morda bo res problem v neustrezni posodi? Sama sem si enkrat nabavila neke lepe zelene ponve pri Sparu, ki naj bi bile za indukcijo, ampak ne delajo kot treba, saj se sploh nočejo zagreti tako kot bi morale. 

 

 



http://www.cupikasculinary.com/

Sporočilo je spremenil(a) Cupika dne 15. 2014 14:48

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

25. jul 2014 17:37

Imdukcijska plošča (ni Gorenjeva) je že dlje časa lepo delala in sem sklepala, da zdaj pa že lahko pečem palačinke na njej. Napaka! Prvič je pečenje samo parih palačink šlo v redu, ko sem poskusila drugič, je plošča spet mrknila. Raztopila (pošmelcova) se je povezava točno na istem mestu, kot prvič. 

Zdaj sva z možem že malo bolj znala odpreti ploščo, zato sva spet opravila "strokovno" popravilo. Plošča dela. Sem pa vseeno pregledala ponudbo indukcijskih plošč, kaj se dobi na trgu. Niso vse indukcije enake in opazila sem, da oglašajo pri nekaterih ploščah funkcijo "stop + go", za hitre prekinitve. Sklepam, da so te hitre prekinitve ravno pri peki palačink.

Mogoče bo moja izkušnja še komu prišla prav. Jaz sem si kupila palačinkarja, štedilnik bo imel pred omleti mir. 

 

 



Katrca11

Sporočilo je spremenil(a) Katrca11 dne 25. 2014 17:38

tejkica  

član od: 10.3.2008

sporočila: 151

27. jul 2014 7:16

Tudi jaz imam Gorenjevo indukcijo in s peko palačink nisem imela nikoli problemov. Jih pa vedno pečem v veliki količini (2l tekočine plus dodatki), tako da čeprav pečem v dveh posodah hkrati, traja kar nekaj časa, preden so vse pečene. Plošče se mi izključijo le v primeru, če se senzorji zmočijo, v tem primeru jih obrišem in normalno dela naprej.

tejkica

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

29. jul 2014 13:28

Hja, včasih se vendarle splača poklicati serviserja.......

Lisa

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

29. jul 2014 21:42

Je bil poklican ob prvi enaki okvari pred časom in je predvideval strošek popravila za več kot pol cene nove plošče. Za ta denar se pa človek odloča, ali kupiti novo ploščo, ali poskusiš kar sam, če ti uspe popraviti. 

Katrca11

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

30. jul 2014 9:12

Saj te zastopim, ampak tale tvoja plošča torej deluje samo pogojno, oz. je pokvarjena. Ne poznam nikogar z indukcijskim štedilnikom, ki ne bi mogel na njem peči palačink. Ali si v garancijskem roku pa lahko pekla? (ker sicer ne bi bilo treba plačevati popravila, oz. bi lahko zahtevala zamenjavo pokvarjene plošče).

S takim štedilnikom se lahko začneš spraševati koliko je varno delo z njim. Vsa čast družinskemu znanju, ampak od "foha" pa nista, kaj?

Lisa

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

31. jul 2014 5:40

Lisa, če prebereš moje pisanje malo nazaj, boš videla, da niti blizu "foha" nisva.  Plošči čisto nič ne fali, le palačink ne mara. V garancijskem roku jih nisem pekla na indukciji, ker sem šele kasneje kupila pravo ponev. Okvaro bom porabila za izgovor, da je treba počasi razmišljati o nakupu nove plošče, ki mora biti večja, mora imeti. . .  tu se bom poglobila v ponudbo.  

Katrca11

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

27. okt 2014 14:34

Lisa, imela si prav. Zdaj je plošča dokončno spustila dušo. Plošča je bila pridna, ubogljiva in rada sem jo imela. Le premajhno priklopno moč je imela, zato ji palačinke  na indukciji  niso pasale.

Ampak, kaj vse imajo nove indukcijske plošče!  Le nižjega cenovnega razreda indukcije ne bi kupila, vsaj srednjega ali višjega, pa če vzamem posojilo za štedilnik. Tako velike razlike so med njimi.

Kuhalnik je pravzaprav srce doma, okrog njega se vse vrti in  če je slaba hrana, je pred drugimi kriva kuharica, pa če se še tako trudi. Kako lepo je, če je nekaj res okusno pripravljenega na mizi.

Katrca11

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti