Skrivnostni znaki na indukcijski plošči gorenje

akta  

član od: 11.5.2014

sporočila: 1

tema odprta - 11. maj 2014 18:09 | ogledi: 28.151 | odgovori: 19

Zdravo vsem na forumu.

Danes sem krstila novo kuhalno ploščo s peko palačink, ko se je kuhalno polje ugasnilo in so začele izmenično utripati črke H, E, A.Uro pozneje še vedno utripajo. Kaj to pomeni in kaj naj naredim?

Hvala in LP.

akta

nodika  

član od: 19.2.2010

sporočila: 190

11. maj 2014 18:37

Zdravo!

Jaz mislim, da se je pokvarilo,ker meni se je tudi in je ravno tako utripala črka H in E.Edino kar je pa res, da mi črka A ni utripala,zatorej je možno da se tebi ni pokvarilo.Lp.

nodika

ACDC  

član od: 14.2.2006

sporočila: 36

11. maj 2014 19:00

Indukcijska plošča se je najverjetneje pregrela vsaj na moji je tak, da ni primerna za dolgotrajno pečenje na visoki temperaturi (moči). Ko se kuhališče ohladi mi spet "normalno" deluje, sicer pa je za pečenje ne uporabljam več.

l.p.

ACDC

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

11. maj 2014 20:21

Mogoče ni nič narobe.

Meni isto naredi če pečem na enem polji, pa na drugo polje kjer ne pečem če dam kakšno posodo, isto utripa. Ko umaknem posodo, ponovno vklopim in pečem naprej. Včasih pa res traja kakšno minuto da se kuhalna plošča skulira, da jo lahko prižgem nazaj.

SMARTY1

ninkica  

član od: 31.10.2008

sporočila: 632

11. maj 2014 22:30

Imaš pa tudi zraven indukcijske plošče knjižnico z navodili ,kjer imaš vse opisano kakšna napaka se pojavi.Malo poglej drugače je najbolj,da vprašaš serviserja

ninkica

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

12. maj 2014 20:45

Jaz sem s palačinkami uničila indukcijski del plošče, pregrela  se je na enem mestu notranja električna povezava in se raztopila. Totalni mrk na indukcijskem polju.  Popravilo sva izvajala z možem sama, ker so na servisu (ni bila Gorenjeva plošča) povedali tako visok znesek, da bi skoraj kupila novo. Pa sva se spustila v avanturo.  Ne priporočam tega popravljanja nikomur, ne morete si predstavljati koliko vijačkov in majhnih vzmeti frči po zraku, če ne veš, kako se plošča odpre.    K sreči sva pogrnila  delovno območje z belo rjuho,  da sva jih vse našla. In tako dalje, v glavnem  - uspelo nama je!  Plošča deluje!   Palačink pa se izogibam, jih pečem na drugi plošči  z enim kuhališčem zunaj na balkonu.

Katrca11

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

14. maj 2014 11:28

Zato pa je plin zakon ;)

Upam, da boste uspeli rešiti ploščo.

Lopatka

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

14. maj 2014 16:13

No jaz imam občasno tudi takšne izkušnje. Zadevo rešim s tem, da za par sekund izklopim varovalko, po tem pa spet vse normalno dela.  Meni se zdi, da sploh takrat, ko pogosto prmikamo posodo na indukciji, npr. pri peki palačink, pride do nekakšenga magnetnega kolapsa.

Poskusi!

kara

emažana  

član od: 11.6.2012

sporočila: 282

14. maj 2014 16:21

tudi jaz imam indukcijo in vse kar poznam od črk je H.. to pomeni da je vroče ( Hot ). lp teja

Teja

Cupika  

član od: 10.5.2007

sporočila: 25

15. maj 2014 14:13

Zanimivo, sama se še nisem srečala s kakršnimkoli takim problemom, pa imam prav tako Gorenjevo indukcijo. Sicer je normalno, da se pojavi črka H, ko izklopiš ploščo in je le-ta še vroča, in pa, ko se mi je zgodilo, da mi je juha prevrela in se razlila po kuhališču, mi je cela plošča zablokirala - se izklopila in je tako ostalo nekaj sekund, dokler je nisem očistila, kar je pa v takem primeru normalno in je zgolj varovalo. Glede hkratnkega utripanja vseh tistih črk pa nimam izkušenj - morda je res dobro pogledati v knjižico z navodili ali poklicati Gorenjevega serviserja. Sploh ne vem, ali je na moji plošči kaka druga možna črka razen črke H... 

http://www.cupikasculinary.com/

cveticamarjetica  

član od: 10.10.2013

sporočila: 21

15. maj 2014 14:30

Jaz pečem palačinke v zelo majhni ponvici  premera 20 cm na indukciji. V tem primeru lepo dela. Če pa dam večjo ponev - 27 cm, pa noče delat in začne utripati. To so tiste ponve, ki imajo spodaj krogce. Takrat se indukciji zmeša. Verjetno bi marolo biti dno ponve brez krogcev.

lp

cveticamarjetica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti