Mariniranje pljučne

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

8. maj 2014 18:50

limnol je napisal/a:

 Kot tudi tisti, da se da testenine kuhati v vrelo vodo. Med najbolj kričečimi zagovorniki tega načina jih več kot polovica na poskušanju sploh ni bila sposobna ločiti tistih, ki so jih vrgli v vrelo vodo, od tistih, ki so jih vrgli v mrzlo. Taki smo, ja.

 

 



Sonja

Mislim, da ni fora, da naj bi se testenine razlikovale po okusu (saj ga same skorajda nimajo), ampak, da imamo boljšo kontrolo nad kuhanjem le teh in vemo kdaj jih stresti iz vode, da bodo perfektno kuhane. Namreč ne segreva vsak štedilnik in posoda enako hitro.

Commis débarrasseur

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

8. maj 2014 19:21

Moj dežurni fizik je potrdil teorijo. Moje izkušnje so pač, da je meso v notranjosti slano, ne da bi ga še kaj dosoljevala od zunaj. Če bi bilo meso suho, purana na ta način ne bi več pripravljala. 

Vanja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

8. maj 2014 19:25

Potem mi pa prosim, povej to teorijo - ker ne vidim videa. me pa firbec matra, kako gre voda najprej ven, pol pa not, skupi z začimbami.

lp

cervus

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

8. maj 2014 19:52

sol se raztopi v vodi. Začimbe vodo odišavijo. Ko gre voda nazaj v purana ( v zgornjem primeru) gre vanj ta slana, odišavljena voda. Se opravičujem pa preproste izraze, res nisem od foha. :)

Vem, da si postala toršica fizike, kapo dol. če teorija ne drži, bi bila res vesela razlage in bi jo sprejela, če mi razložiš, od česa se nasoli "moj" puran, ki ga tunkam tam ene 12 ur. Ko ga vzamem iz slanice, ga osušim, dam vanj zeleno in kake druge dišavnice in nič več ne solim. Ker sem zoprna kar se soli tiče (celo sama sebi sem zoprna), bi pobesnela, če bi imela s toliko dela neslanega purana. :)

 

Vanja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

8. maj 2014 20:46

Men tista toršica od fizike dol visi. Spraševala sem RES zato, ker mi ni jasno. In onega videa ne vidim, ker mi napiše, da nima dovoljenja, da se predvaja v moji državi. In rada pridem kaki stvari, ki me zanima, do dna .

lp

cervus

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

8. maj 2014 21:03

K sreči nisem fizik, tako da mi ni treba vedeti, ali gre voda najprej ven iz mesa, potem pa nazaj noter. V mojih loncih zanesljivo gre ven, mogoče bi šla kdaj tudi noter, ampak je vedno prej razpadlo ali pa nas je minilo potrpljenje in smo ga pojedli. Okometrično se mi pa dozdeva, da se surovo in kuhano (pečeno) meso obnašata precej drugače, kar se vodne peripatetike tiče.

Nisem pa več čisto prepričana, če še vem, zakaj o tem razpravljamo.

Sonja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

8. maj 2014 21:19

limnol je napisal/a:

 

Nisem pa več čisto prepričana, če še vem, zakaj o tem razpravljamo.



Sonja

Ker bi moški od vegetarijanke radi jedli dobro pljučno

lp

cervus

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

8. maj 2014 21:21

Ker sem morala 1 uro pri miru sedet,  so mi raznorazne misli laufale po glavi. Če hočeš nekaj osušiti, polenovko recimo, jo daš na sol in čakaš, da sol potegne vodo ven in imaš "konzervirano" ribo.

Enako je s slanico. Slana voda potegne vodo iz mesa (mojega purana) ven, ker je pa puran še vedno v vodi, ?? "potuje" to pot slana in začinjena voda nazaj vanj.

Tale osmosa (saj se tako reče ??), deluje tudi za kaj bolj pogosto uporabljenega (odvisno, kje živiš): Recimo  vložene kisle kumare. Če bi šel kis samo v kumare, bi se le te napihnile in si predstavljam, eventuelno eksplodirale. Tako pa, vsaj po moji logiki (brez posveta strokovnjakov), gre voda iz kumar v kislo vodo, ki jo damo v kozarec in potem nazaj v kumare. Sem se pripravljena , če mi po glavi rojijo napačne misli.

Čakam, da naš dežurni študent okreva in nas postavi na pravo pot. 

 

Vanja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

8. maj 2014 21:43

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

 

Čakam, da naš dežurni študent okreva in nas postavi na pravo pot. 

 
Vanja

 

Zdaj razumem, kaj za vraga zadnje dni razsaja po kulinariki - ženski intelekt se je razpasel, ki ga je edini ežoj še uspeval kolikor toliko držati na vajetih. Nasvet za titikakine moške bi torej bil - ne vzdihuj vegetarianki, da bi rad dober šnicelj, pojdi in si ga speci (da boš dobro jedel in ti bo dobro na Zemlji).

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti