Katero pecivo

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. maj 2014 8:44

Jaz nič ne pečem, samo svetujem ...

Občudujem vse, ki pečejo količine za rojstne dneve, sploh svoje. Za svojega nikdar nič ne pečem, če že, naročim en pladenj ruskih kap, ker se mi za lastno praznovanje res ne ljubi stati v kuhinji in sama sebi peči pecivo. Sin in hči dobita torto, ki si jo zaželita, in zame je slavnostna peka zaključena. Izjema je le en družinski prijatelj, ki dobi pladenj baklav, pa še to ne vsako leto.

Le tradicijo božičnega peciva še ohranjam, a sem letos količine prepolovila.

 

Zato, punce, ki pečete, moj poklon.

mamamia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. maj 2014 13:05

mamamia, jaz sem pa še zdaj malo žalostna, ker si nisem smela sama speči poročne torte.

Drugače pa rada pečam za druge, zase niti ne. OK, konec meseca me čaka 80letnica, s svakinjo imava vsaka polovičko, potem pa še v službi 120letnica (3x40), ampak to naredim samo sočno pecivo, s piškoti in poticami se ne ukvarjam. In kako je fajn zdaj, ko sem v hiši, imam ekstra hladilnik za shranjevanje peciv.

Loni Makaroni

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

13. maj 2014 14:42

Loni katera sočna peciva pa narediš oz. boš naredila? 

tej_a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti