Zasaditev v koritu

parlamajs  

član od: 3.11.2013

sporočila: 8

tema odprta - 3. maj 2014 16:07 | ogledi: 8.627 | odgovori: 19

Prosim vas za vašo pomoč,namreč pri neki hiši sem videl tole zasaditev v koritu.zdaj me pa zanima ali so to dišavnice-no saj meni tako delujejo,ali mogoče le rože.Pa me zanima,če bi kdo od vas vedel katere dišavnice bi naj bile to 

parlamajs

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

3. maj 2014 16:38

Uffa,malo težko tole videt,meni deluje začimbnice,recimo navaden timijan,origano,limonin timijan,mogoče koriander..ta zadnja pa ena vrsta asparagusa,mi ga uporabljamo za med šopke..me pa res firbec matra koliko sem uganila ,oziroma kaj vse sem zgrešila ..škoda,ker nisi vprašal.

Vrtejbenka

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

3. maj 2014 17:27

Glede na to, da so v koritu začimbe, bi za zadnjo na sliki rekla, da je pehtran.

Druga začimba je mogoče majaron, prva šetraj ali timijan.

Parlamajs, če si želiš takšne zasaditve, predlagam obisk vrtnega centra...dišavnic - ni, da ni...

Nekaj sva menda ja ugotovili, Vrtejbanka...

 O, pardon, Vrtejbenka, seveda...

Johanna

Sporočilo je spremenil(a) Johanna dne 03. 2014 20:16

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

3. maj 2014 17:54

Točno Johanna,zadnje je najbrž res pehtran..glede na vejico ,ki leži na tleh ,pehtran ima bogate konce,dočim asparagus ne..moj pehtran je pa že tako velik,da je mož mu naredil že venec okoli,bo kmalu za v skrinjo.Kar se tiče koriandra pa,letos mi ga je mama kupila,je že lep velik in košata,toda o okusu ne bi...bo samo za okras med ostalimi začimbami,želišči in dišavnicami.

Vrtejbenka

majaos  

član od: 14.5.2012

sporočila: 510

3. maj 2014 19:24

a ni zadnji rožmarin

majaos

jgoren17  

član od: 8.1.2012

sporočila: 73

3. maj 2014 19:28

ne verjamem, da je zadnji pehtran saj je pokončen edino, če je nova sorta,

klari

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

3. maj 2014 19:28

majaos,  na to sem tudi jaz mislila, namreč na plazeči rožmarin. Prvi na levi mi pa deluje  bolj kot plox subulata.

Sicer pa počakajmo  na rimljanko, bomo videli koliko smo uganili.



lp Lučka

Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 03. 2014 19:30

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

3. maj 2014 19:37

Drugi grmiček se mi zdi, da je majaron, naslednji šetraj, navadna dobra misel, potem pa ugibam, lahko bi bil luštrek.

slivovi cmoki

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

3. maj 2014 20:09

Predzadnnjji meni deluje kot  pelin.

Lijana

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

3. maj 2014 20:13

Vrtejbenka je napisal/a:

Kar se tiče koriandra pa,letos mi ga je mama kupila,je že lep velik in košata,toda o okusu ne bi...bo samo za okras med ostalimi začimbami,želišči in dišavnicami.


Vrtejbenka

Ja, o okusu bi se dalo debatirat...

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=2235

Je pa res lep v času cvetenja. 

Sama že nekaj let uporabljam plodove koriandra, pri pečenju svinjine, seveda je potrebno biti pazljiv pri doziranju le teh. 

Koriander lahko vzgojimo sami. Plodove (semena), kar te kupljene v kozarčku, namočimo za nekaj ur, nato jih damo v lonček ali v gredico na vrtu.

Johanna

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

3. maj 2014 20:39

Fotografija ni povsem ostra, zato se slabo vidi, ampak, prvi je verjetno eden od timijanov, od bolj širokolistnih sort, nikakor navaden vrtni timijan, drugi je majaron, verjetno ena od trajnih, plazečih različic, tretji mi deluje kot zlati majaron, za timijan ima za moj okus preširoke liste. Četrti je pelin, vsaj zdi se mi tako. Zadnja je ena od novodobnih začimbnic, se mi dozdeva. Mislim, da sem jo že videla, ampak, imena se ne spomnim.

So pa posajene precej preveč skupaj, vsaj v 2 korti bi jih posadila sama.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti