Torta, okrasitev in še nekaj.

Sarii  

član od: 20.4.2014

sporočila: 1

tema odprta - 28. apr 2014 10:30 | ogledi: 5.388 | odgovori: 3

Pozdravljeni!

V namenu imam kmalu narediti torto za rojstni dan. Kakšen teden nazaj sem naredila mojo prvo torto (po tem receptu) in mi je kar dobro uspela, le vizualno je bila bolj čudna. :)

Sem zelo neizkušena kuharica, zato bi potrebovala nekaj nasvetov.

1. V islih imam enak biskvit kot pri ferrero torti, v kremi pa bi namesto nutoke dala stopljeno belo čokolado. Mislite, da boizpadlo dobro ali naj najdem rajši kakšno drugo kremo?

2. Prelila bi s čokoladno glazuro, a nikjer ne najdem, kko se jo naredi. Se čokolado le stopi, ali še kaj doda? Kako pa jo nanesemo ob strahen, nič ne poteče?

3. Na torti bi bila oblika človeka, ne kot figura, le kot iz papirja izrezana oblika, 2D..s čim oz. iz česa naj jo naredim?

 

Vem, da je veliko vprašanja, a resnično bi bila hvaležna za vsak odgovor. :)

LP

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

28. apr 2014 10:49

1. tudi s čokolado bo uredu, samo pazi, da ne daš prevroče čokolade v kremo, ker lahko dobiš rezultat skoraj stracciatella. Raje čokolado stopi z malo smetane in potem to mešanico vlij v kremo

2. za čokoladno glazuro je receptov kar nekaj na kulinariki. Če delaš glazuro, se čokolada itak polije po torti in pri straneh steče dol.

3. figurico lahko narediš iz tičino mase ali pa marcipana

 

DBpek http://easy-recepti.blogspot.com/

Sarii  

član od: 20.4.2014

sporočila: 1

30. apr 2014 11:06

Najlepša hvala. :)

Sarii

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

30. apr 2014 21:29

Sarii. Z belo cokolado bo super!!! Jaz delam cokoladno kremo skoraj vedno po receptu 1:1:1 smetana cokolada mascarpone. 

Prelijes jo z ganache kremo, ko se ze malo pricne zgoscevati. Razmerje 2:1 v prid cokolade ali preliv pri antilski torti bosta super!! Za se lepsi izgled prelij dvakrat. Ko se prva plast strdi, zopet rahlo pogrej kremo in prelij

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti