Tičino masa- okraski

PETRAb  

član od: 18.5.2004

sporočila: 8

tema odprta - 28. apr 2014 7:55 | ogledi: 4.733 | odgovori: 1

Maja imamo odhajilo in bom delala torto, ki jo bom oblekla z maso. Zanima me koliko prej lahko naredim figutice, da nebom potem inela  na koncu preveč dela. Torto pa lahko naredim in dokončam dan prej in počaka v hladilniku? Kako pa potem prilepim na torto rožice? Hvala za nasvete.

petra blazic

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

28. apr 2014 8:55

Če bodo samo za okras, jih lahko narediš veliko prej.

Če pa želiš, da se jih bo še pojedlo, potem pa kakšen dan, dva ali pa tri dni prej. Drugače se zunanjost preveč osuši in postane trda (notranjost je še vedno mehka). Če boš delala samo okraske (rožice ali podobno), ki so tanjši, potem jih ni problem narediti prej, ker se bodo tudi v enem dnevu posušili in postali trdi. Če pa delaš bolj masovno figurico, potem pa raje kakšen dan prej.

Torto pa čim bolj svežo, kar je največ en dan prej.

Jaz rožice lpeim samo z vodo, lahko tudi s sladkornim sirupom ali pa z masleno kremo. Ne smeš jih pa s smetano, ker smetana topi tičino maso.

 

DBpek http://easy-recepti.blogspot.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti