Pečen krompir po jamieju

lonygirl  

član od: 13.12.2002

sporočila: 167

tema odprta - 28. mar 2004 19:37 | ogledi: 6.526 | odgovori: 14

Pozdravljeni!

Danes sem gledala Jamieja in videla, da je krompir najprej pokuhal in ga šele potem dal v pečico in popekel. Zanima me, če ima kdo izkušnje s tako vrsto "peke" krompirja in če mi lahko poveste, koliko časa naj bi krompir vrel in koliko časa se potem pe pekel v pečici.

Hvala za nasvete

Lp, Polona

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

28. mar 2004 20:49

Joj, si si zapomnila kaje je delal? Ravno v tistem trenutku so prišli obiski, pa nisem mogla gledat. Kombinacija z koromačem se mi zdi imenitna.

lonygirl  

član od: 13.12.2002

sporočila: 167

28. mar 2004 20:54

Delal je nekakšno govejo pečenko, ki jo je zavil v pršut in okrasil z zelišči, čebulo in česnom, ter pekel 35 minut. Nato pa je za prilogo najprej pokuhal krompir, koromač in mlad por, ter potem naoljil, posolil in poporal pekač, ter gor dal zelenjavo in jo popekel. Vem še to, da je por kuhal manj časa. Lp, Polona

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

28. mar 2004 21:02

Zdravo! Kadar pečem krompir samo kot prilogo, ga vedno najprej skuham do mehkega, nato pa v pečici ali v ponvi popečem, da dobi zalto-rjavo barvo. Kadar pa ga pečem z zelenjavo, mesom ali obojim, ga najprej skuham na pol (toliko, da se vilica zapiči v krompir, znotraj pa je še trd), nato pa skupaj z zelenjavo in mesom spečem do konca v pečici (kar pomeni, da so vse sestavine mehke). Zdaj, ko je mlad krompir že na voljo, ga nič ne lupim, samo večje prerežem na pol ali četrtinke (odvisno od velikosti), manjše pa pustim kar cele in skuham. Na koncu kar neolupljene še popečem. Upam, da bo odgovor kaj koristil. Aha, pa še to-za pečenje v pečici nikoli ne uporabljam olja ali maščob, temveč vedno le navadno vodo (približno za prst visoko). Seveda to ne velja za peciva. Pa dober tek! LP Sporočilo je spremenil(a) zima dne 28. mar 2004 21:04:56

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

28. mar 2004 21:54

Sama sicer Jamie-ja nisem gledala... Pečem pa krompir vedno surov, le naoljen, posoljen, popopran in potresen z malo paprike v prahu. Včasih dodam še čebulo, stroke česna, zelenjavo... In še nikoli ni bil trd, pa tudi vedno se fiiino zapeče! :) Zivi

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

28. mar 2004 23:48

No,da še jaz povem, kako sem danes naredila krompir.Narezala sem rdečo čebulo, por in korenček in položila to v jensko posodo, nato pa sem dala surov mlad neolupljen krompirček, posolila in malo pokapljala z olivnim oljem, rahlo pomešala samo bolj krompir, dala v pečico na 200 za približno deset minut, nato pa na 180 in pekla vsega skupaj cca 50 minut(mogoče kakšno minuto več). Bilo je zelo dobro, poizkusite! LP Rmeli

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

29. mar 2004 8:07

Jaz pa krompir olupim,narežem na kocke.Dam ga kuhat,vre naj 5 minut.Nato ga precedim,vržem v vroče olje in zlato ocvrem.Tak krompir se odlično poda k pečeni postrvi. Vesna Leben

Tanči  

član od: 9.9.2003

sporočila: 54

29. mar 2004 8:37

Jaz tokrat nisem gledala Jamieja, sem ga pa enkrat, ko je delal kromprir z rožmarinom, če je to to. Jaz ga velikokrat naredim tako, ker se mi zdi, da se ne napije toliko maščobe. Krompir olupim, pokuham - cca 5 min naj vre, potem ga zlijem na cedilo in malo odcedim, posolim, polijem z olivnim oljem in posujem z rožmarinom in kar nad pekačem malo pretresem (da ne gre olivno olje v nič) in dam peči v vročo pečico, da zarumeni oz. porjavi. Mi ga imamo takšnega zelo radi. Lep dan! Tanja

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

29. mar 2004 12:21

Tanja, mi tudi -moj dodatek je včasih še korenček in stroki česna. LP Marta

Tanči  

član od: 9.9.2003

sporočila: 54

29. mar 2004 12:49

Al pa tudi malo čebule, je tudi v redu. LP Tanja

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

29. mar 2004 13:42

Zima Nisem razumela, kaj si mislila s tem, da pečeš brez olja in maščb, temveč vedno le z navadno vodo (približno za prst visoko) LP

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti