Sivi lasje...zakaj pa ne?

kozamurnik

sporočila: 2311

28. mar 2015 19:06

Ah, saj žensk, ki se niso nikoli barvale, letnik 30,40 in tam okrog je  seveda veliko;  v vaških cerkvah in zunaj, tistih, ki so se pa vse življenje barvale ( moja mami recimo) in se odločile za naravno sivo, je pa presneto malo.Grem stavit, da jih ni več kot 5, največ 10 % Te so  zagotovo bolj " unikatne" ker so drugačne od večine. Meni so taki ljudje všeč in pika.

Mamamia, Hellen je včasih tudi naravno siva. In to precej boljša kot roza ali kakršankoli je že ta barva na tem linku.

http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-2288800/Dam

murnik

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. mar 2015 20:19

Ob tej obleki, ki jo ima na sebi, barve las sploh ne opazim ... Ji pa siva paše, ni kaj.

mamamia

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

28. mar 2015 20:43

mamamia, jaz sem za natur ja  zadnje leto, prej sem pa vse živo nosila...sem prav uživala, ko je komu dih zastal nad mojo divjo barvo... zdaj sem pa tako zelo vesela, če še kdaj za menoj kdo zažvižga, pa čeprav je to samo še ekonom pisker  boš čez nekaj let za menoj prišla...

Nikoli ne reci, nikoli...

 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

anibas1  

član od: 30.8.2008

sporočila: 43

29. mar 2015 8:45

V svojih najstniških letih sem imela gospe z sivimi lasmi za neurejene. Malo barve in izgled bi bil minus deset. Zdaj, ko so minila najstniška leta tudi za moja otroka, pa gledam na to malo drugače. 

Z moderno postriženo pričesko je tudi kakšna sivolasa dama prav šik. Mogoče pa ji ni vseeno koliko kemije (seveda so na tržišču že bolj natur barve) da z barvanjem na glavo. Nekje sem prebrala da ob težavah z mehurjem odsvetujejo barvanje las.

Sama sem trenutno z kakšnimi desetimi srebrnimi dodatki. Po letih barvanja in pramenov pa bom malo natur. 

 

Moj oče bi rekel da  tisto kar je na glavi ni nujno premosorazmerno z vsebino.

anibas1

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

29. mar 2015 12:18

Tudi moji, čeprav zaenkrat samo v pramenih.

Dolores

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

1. jul 2015 0:22

Ne vem ali naj napišem sem ali pod temo kje so naše ladje.

Sem po vezah našla našo  lucko52 in sem bila prav presenečena nad zelo simpatično (in še vedno lepo) sivo gospo z veliko mero dobrega okusa.

Ja in  takih kot je ona,  siva barva zagotovo ne postara, prej nasprotno;  imajo namreč nekaj, kar bi se prevedlo kot " tocco di  classe"; žal  jih  na naših ulicah ni  prav veliko.

Lepo vas vse  pozdravlja in pravi da se bo  gotovo še kdaj oglasila.

Kotarca

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

1. jul 2015 6:51

Sivolaske, kje ste? Ste se pobarvale nazaj, da ste kar utihnile?

Zase lahko rečem, da je bila poteza prava. Na novo barvo sem se že privadila, lasje so znatno bolj ubogljivi in vrtinci bolj obvladljlivi. Ne vem zakaj, ampak tako je.  Celo frizerka je izjavila, da so se okrepili  .  Priznam pa, če bi bila mlajša, še hodila v službo in imela železnosive "melirane" lase, bi si jih še vedno barvala. Srebrnosive pa že same po sebi izpadejo, kot bi bile pobarvane

 

Cila

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

1. jul 2015 8:54

Tudi sama sem se odločila, da se ne bom več barvala. Zdaj se že lepo vidi moj sivi narastek. Ker pa sem bolj svetlolasa, se to še ne premočno vidi (vsaj meni se zdi tako). Sicer pa so mi prijateljice rekle, da če bom z novo - beri  naravno - barvo delala preveč "škifo", mi bodo povedale in mi svetovale, da se pobarvam spet. Upam, da tega ne bo treba in bom lahko ponosno nosila svojo sivino .

 

 

 

daga

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

1. jul 2015 21:27

Kotarca, če boš imela možnost, prenesi lucki52 tudi moj pozdrav in 

Cila, jaz sem po letu in pol, še vedno sivolasa in vedno bolj zadovoljna s sliko v ogledalu. Čeprav sem čisto brez posluha, si zjutraj brundam tisto od Stanke Kovačič: Ko sem se poštevanko učila.... 

daga, zdrži...boš videla, da ti nikoli ne bo žal. Pofarbaš se še vedno lohka 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

2. jul 2015 21:30

Hvala, babka 1951, mislim, da bom vzdržala res mi je veliko do tega, da bi bila spet naravna,

daga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti