Kruh iz pirine moke in kruh iz polnozrnate pšenične moke

tema je zaklenjena

živžav  

član od: 27.9.2013

sporočila: 3

tema odprta - 23. apr 2014 19:33 | ogledi: 11.326 | odgovori: 2

Pozdravljeni!
Že zelo dolgo spremljam in uporabljam spletno stran kulinarike kljub temu, da sem se prijavila ne zelo dolgo nazaj. Sem še precej neizkušena kuharica zato mi veliko stvari pri kuhi in peki še dela preglavice. Predvsem pa mi preglavice dela peka kruha in izbira moke oziroma razmirja moke. Zelo rada bi spekla bolj zdrav kruh vendar ne 100% iz polnozrnate pšenične moke, ker le ta pride precej zbit. Zasledila sem, da naj bi bila zelo zdrava tudi pirina moka sedaj pa me zanima kakšen kruh bi bil bolj zdrav po vašem mnenju. Kruh iz 60% polnozrnate pšenične moke in 40% navadne bele moke ali kruh iz 100% pirine moke (ne polnozrnate pirine moke)? Morda je vprašanje precej neumno vendar moram res priznati, da se niti malo ne spoznam na vse te različne moke in si sploh ne znam razložiti kakšen kruh bi bil bolj zdrav pa še vseeno bolj rahel in ne povsem zbit. Verjetno pride kruh iz polnozrnate pirine moke prav tako zbit, vsaj tako si predstavljam. 

Upam, da bo kdo tako prijazen, da bi mi lahko malo bolj razložil kako in kaj s temi mokami in kakšna bi bila najboljša kombinacija. Za odgovore in nasvete se vam vnaprej najlepše zahvaljujem.

lp

živžav

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

23. apr 2014 20:08

Nadaljujte v temi, ki jo predlaga Blanchy, prosim, da ne podvajamo tem brez potrebe.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti