Meso v hladilniku

žirafek  

član od: 23.11.2010

sporočila: 71

tema odprta - 23. apr 2014 9:40 | ogledi: 21.651 | odgovori: 12

Hej, v petek 18.4. sem kupila mleto mešano meso in ga imam od takrat v hladilniku... sem nanj čisto pozbila. Ali ga še lahko uporabim? Sem ga povohala pa ne smrdi zelo.

 

hvala, N.

žirafek

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

23. apr 2014 10:42

Meni "malo smrdeče" meso (to nekako razberem iz tega, da ne smrdi zelo, torej samo malo) ni ravno apetitlih/varno, zato ga niti slučajno ne bi uporabila. 5 dni se mi zdi predolga doba za stanje mesa v hladilniku (uležavanje mesa v olju itd. je tu izvzeto), da bi bilo to še uporabno. Šola za naslednjič, da ga daš v prvi plan na polici, da se ne pozabi.

Viva Meier

Mygrace

sporočila: 6506

23. apr 2014 10:51

Takoj ga vrzi stran. Mleto meso ima izjemno kratek rok uporabe. Sicer ta rok lahko bistveno podaljsamo z dodajanjem soli in cesna... pri masi za cevapcice je se celo priporocljivo, da nekaj casa odlezi...

 

Ce meso smrdi, nimas kej razmislat itak.

Res je, da smo vcasih meso, ki je zgolj nakazovalo nek smrad..ma niti ne smrad ampak neprijeten vonj, oplaknili z mesanico vode in kisa....in ga uporabili. Pravzaprav to za mleto meso niti ni veljalo, ce se prav spomnim...

 

Sama sem samo enkrat in nikoli vec tvegala v smislu "nije dobro ali moze da prodje"...saj ne da ne bi otroc preziveli, je pa sinu odpadlo gluvarenje po Dalmaciji, hceri pa en simpaticen kemp v Estoniji. Ni bilo vredno tistih par evrckov.

 

Mygrace

žirafek  

član od: 23.11.2010

sporočila: 71

23. apr 2014 11:04

Hvala punce...koliko časa pa je lahko sveže meso v hladilniku? Tako, da bom vedela za naprej.

žirafek

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

23. apr 2014 11:28

Jaz ga hranim v hladilniku maksimalno do 3 dni. Ponavadi ga kar takoj, ko pridem iz trgovine dam zmrznit, razen če ga imam namen uporabiti takoj naslednji dan.

JJ

Mygrace

sporočila: 6506

23. apr 2014 12:08

Odvisno na kolk mas hladilnik nastelan. Za meso je fajn okol 4 ztopinje.

Bolj mastno meso (pujsek) manj casa, pusta govedina okol 4 dni.....na unih pakungah ti itak pise in rok uporabe in pri kolikih stopinjah, a ne?

 

Sveze meso, potopljeno v olje, hranim tudi do 3 tedne...

 

Konkretnega recepta v bistvu ni. Razen da je treba razmisljati, opazovati in ponovno razmisljati.

Mygrace

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

23. apr 2014 12:14

Predvsem pa je treba neobdelano mleto meso porabit najkasneje naslednji dan, če že prvi ne gre.

Pri mesarju v mesnici ni pakung, ti bo pa  z veseljem povedal, koliko, kje in kako hraniš meso doma.

lp

 

mzm

Mygrace

sporočila: 6506

23. apr 2014 12:22

Ortodoksni se celo pravijo, da nepakirano mleto (innezacinjeno) meso zacne strajkati ze po nekaj urah.

 

No, obstaja tudi prakticni preizkus: meso potenstas. Ce poleg omenjenega neprevecsmradu smrdi se po mokrem cucku....definitivno ni za klasicno rabo.

Pa tuxi ce je sive ali ze zelenkaste barve...ali sluzasto..

Mygrace

Sporočilo je spremenil(a) Mygrace dne 23. 2014 12:30

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

23. apr 2014 12:23

Konkreten odgovor od mesarja - v soboto je mož kupil svinjski vrat in ga je vprašal, če je svež in seveda je bil odgovor, da je in nato ga je vprašal, če bo do ponedeljka počakal v hladilniku, pa mu je odgovoril, naj ga premaže z oljem, ovije s folijo, ki pa naj bo malo naluknjana in da bo brez problema počakalo tudi kakšen dodaten dan, ne le do ponedeljka.

rrr

Mygrace

sporočila: 6506

23. apr 2014 12:38

Se strinjam z oljem, ne razumem pa, zakaj folijo naluknjati? 

 

No, na mimogrede se en nasvet mesarja: slanino hranimo v predalu za zelenjavo, ovito v kuhinjsko brisaco ali v skartocu (moj mesar je primorc)

Mygrace

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

23. apr 2014 14:34

jaz sem ga že hranila 5 dni v hladilniku pa smo ga dobro preprekli in smo vsi ok

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?Dragička
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti