Beljak v nadevu za potice

matejka1215  

član od: 17.4.2014

sporočila: 1

tema odprta - 17. apr 2014 20:24 | ogledi: 10.666 | odgovori: 13

Pozdravljeni,

zanima me, zakaj beljak v nadev za potice?

imam namreč recept tako za orehovo, kot pehtranovo s skuto, pa je brez beljaka...

bo tudi ok?

 

hvala

mateja

matejka1215

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

17. apr 2014 20:40

Če daš v nadev sneg iz beljakov, pride bolj sočen in bogat po izgledu. Se mi zdi, da je tudi nevarnosti, da bi bile luknje med plastmi, manj. Sama si orehove potice ne predstavljam brez njega, pri pehtranovi s skuto ga laže pogrešim.

Cila

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

17. apr 2014 22:08

če boš pazila, da beljakov ne pretepeš, ne boš imela grud beljaka in se bo lepo razmešal. velja za vsak biskvit

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

18. apr 2014 8:53

Stvar okusa, sneg dam v orehov, makov, skutin, čokoladni ali smetanov/rozinov nadev za potico, ker nam je tak pač bolj všeč (zdi se mi, da pride bolj rahel). Če pa tebi ni, lahko narediš tudi brez - recepti so eni taki, eni drugačni. Nikoli se mi še ni zgodlo, da bi zaradi snega bile v nadevu kake grude ali luknje.

Sonja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

18. apr 2014 15:44

Saj ti ga ni treba dati. 

Jaz beljake samo pošteno spenim, nikakor ne do stopnje beljakovega snega, potem dodam že poparjenim, sladkanim in začinjenim orehom. 

 

Vanja

asimetra  

član od: 2.1.2008

sporočila: 173

18. apr 2014 17:29

Sem delala brez in z beljakom potico. Razlika je v tem, da če je beljak v nadevu je potica bolj sočna in manj drobljiva. 

asimetra

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

20. apr 2014 12:26

Jaz dam kar celo jajce v nadev. Imam občutek, da se pol nadev ne loči od testa, predvsem skorja!

kvačkarica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. apr 2014 9:24

Moja mama (neuradna svetovna prvakinja v orehovi potici) daje v nadev stepen beljak za to, da potica lepo vzhaja - beri, da nadev ne stisne in ne pptolče testa, namesto tega je pa tudi nadev lepo raztegnjen in rahel.

Rezultat: prekrasna potica z zunanjo in notranjo lepoto.

 

Če pa hočeš narediti potico, na kateri veliko testa in potem nadev podoben kakšni šestici, narisani z rjavim flomastrom in bo vse skupaj zbiro, potem pa ni treba uporabiti beljaka v nadevu.

Vendelina jr.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

21. apr 2014 12:10

Vendelina jr. je napisal/a:

Če pa hočeš narediti potico, na kateri veliko testa in potem nadev podoben kakšni šestici, narisani z rjavim flomastrom in bo vse skupaj zbiro, potem pa ni treba uporabiti beljaka v nadevu.

Vendelina jr.

 

A misliš Rudolfovo potico? Sem šla iz firbca gledat njegov recept. Tistega, ki mu ga je podtaknil, bi bilo treba izgnati iz države. Mili bog, 10 dek orehov na 1 liter moke, to bi moralo biti kaznivo. Če delaš nadev s snegom, potica v estetski drži prenese razmerje moka : orehi = 1 : 1, je pa res, da je tako malo težko spraviti v model (se pa trud splača).

Sonja

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

21. apr 2014 12:24

limnol je napisal/a:

 Če delaš nadev s snegom, potica v estetski drži prenese razmerje moka : orehi = 1 : 1, je pa res, da je tako malo težko spraviti v model (se pa trud splača).
Sonja

Niti ni tako težko, če se jo na prtu, kjer se jo razvalja, zvije v velikost in obliko pekača, ki se ga povezne nanjo, s prtom ovije, stisne okol pekača in vse skupaj zvrne. Tako potica lepo pade v model.

Hvala vsem, ki ste razumeli

lp

mzm

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

21. apr 2014 12:44

mišzmoke je napisal/a:

limnol je napisal/a:

 Če delaš nadev s snegom, potica v estetski drži prenese razmerje moka : orehi = 1 : 1, je pa res, da je tako malo težko spraviti v model (se pa trud splača).
Sonja

Niti ni tako težko, če se jo na prtu, kjer se jo razvalja, zvije v velikost in obliko pekača, ki se ga povezne nanjo, s prtom ovije, stisne okol pekača in vse skupaj zvrne. Tako potica lepo pade v model.

Hvala vsem, ki ste razumeli

lp



mzm

 

Skorej da, in zraven imela izraz na obrazu tipa "pa zakaj mi ni to nikol prej kapnilo ". Mislim, da ti bodo vse moje bodoče potice globoko in dosmrtno hvaležne

Viva Meier

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti