Kozje mleko - prodam

Kozje stezice  

član od: 19.3.2014

sporočila: 5

tema odprta - 15. apr 2014 12:35 | ogledi: 24.158 | odgovori: 14

Prodam dnevno sveže kozje mleko, cena 2eur/L, možna vsakodnevna dostava v Ljubljano in okolico, večjo količino lahko tudi drugam.

Kontakt:041915858.

Kozje stezice

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

15. apr 2014 13:13

Mene pa zanima ali se bo kdo spomnil po vzoru "kravjih" mlekomatov odpreti kakšnega kozjega. Na osrednji tržnici v Ljubljani bi bilo odlično. Kot potrošnica kozjega mleka, ki ga kupujem zadnjih nekaj mesecev opažam, da gre za med. Kozji mlekomat bi bil po mojem zelo obiskan.

 

 

naor

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

15. apr 2014 21:01

Jaz ga kupujem v Mariboru na tržnici in je poleg mlekomata prostor (klimatiziran, seveda), kjer prodajajo kozje mleko, sir, jogurt... Po moje ima vsaka tržnica to, ampak je premalo povpraševanja,da bi mlekomat posebej za kozje mleko naredili, razen če se pač dve kmetiji zmenita. Ampak še tam je (za alergike) problem potencialne kontaminacije...

Monika7

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

15. apr 2014 21:15

V Ljubljani je kar veliko povpraševanja, se je že zgodilo v času brejosti koz, da ga ni bilo za dobiti kakšen teden. A vseeno imaš kar prav, kravje mleko še vedno prevladuje.

Ne razumem pa, kaj si hotela povedati z zadnjim stavkom. Zakaj bi se alergiki kontaminirali? A če bi se združili dve kmetiji?  Kmetija, ki ga prodaja v Ljubljani menda zbira kozje mleko od različnih kozjerejcev. In je super. Nekaj časa sem kupovala od mlekarnr Z'bregov, ki pa ni niti približek temu svežemu.

 

naor

Kozje stezice  

član od: 19.3.2014

sporočila: 5

16. apr 2014 8:18

Glavni problem pri prodaji kozjega mleka je prepričanost ljudi da kozje mleko pa smrdi in ima močan okus. To enostavno NI RES, naj razložim za kaj gre: Maščobe pri kozjem mleku so veliko bolj fine kot pri kravjem, hitreje se poškodujejo in posledično se hitreje navzamejo vonja iz okolice. Vonj in okus kozjega mleka sta močno povezana s higieno v hlevu in pri molži. 

Torej, da ima kozje mleko značilen kozji okus je kriv človek in ne žival sama, saj če bi poskusili to mleko direktno iz vimena bi videli oz. okusili da je zelo dober in brez kozjega okusa.

Pri nas se je že zgodilo, da je nek odkupovalec dal kozje mleko na analizo, misleč da mu vozimo kravje mleko.

Večina naših strank je presenečena nad okusom, v pozitivno smer seveda ;)

    

Kozje stezice

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

16. apr 2014 9:02

Mama mi je večkrat povedala, da sem pila kozje mleko kot otrok, pa nismo bili doma na kmetiji, ampak v Ljubljani in so sosedje imeli nekaj kozic.

Odrasla sem se samo namrščila nad kozjim mlekom, sir sem pa poskusila in odtlej je moj eden najljubših.

Kljub vsemu pisanju o škodljivosti  uživanja mleka pri odraslih ljudeh, se na to nisem ozirala. In se tudi ne bi, če ne bi dosti razmišljala, kaj je vzrok mojim težavam. Napenjanju, slabosti itd. Potem sem se odločila, da preneham s kravjim mlekom in kruhom. Naredila sem sicer napako, da nisem izločevala postopoma, a se je izkazalo, da je "krivo" kravje mleko. Začela sem brati o kozjem mleku in se vrnila h koreninam. Nisem niti pomislila na tržnico , pa sem v marketu kupila kozje trajno mleko. Ko ga je zmanjkalo, sem se spomnila na tržnico, kjer prodajajo sveže. To je pa tisto ta pravo. Ko sem začela s kozjim mlekom, sem imela prve tri dni nekak okus, ki je izginil in lahko samo povem, da je sveže res super.

Nikakor ne delam reklame za kozje mleko, a če ima kdo težave s kravjim, mu še ni treba ostati brez mleka. Enkrat sem kupila tudi ovčje in je tudi zelo dobro. Tako da s predsodki čimprej opravimo.

Mislim pa, da se je kravje mleko "pokvarilo" oz. spremenilo po kakovosti tudi zaradi spremenjenega načina prehrane. Moj stari ata je svojo kravo in vola hranil s senom in s pašo, danes pa krave jedo silažo in koruzo. So prešpikane z vsemi mogočimi cepivi, preventivo, kurativo.Uboge krave in ubogi mi.

Na zdravje s kozarcem dobrega mleka!

Kozje stezice, a veš, da sem tudi sama pomislila, če je to res kozje mleko in ne podtaknjeno kravje. Kozje je namreč še enkrat dražje od kravjega.

 

 

naor

Kozje stezice  

član od: 19.3.2014

sporočila: 5

16. apr 2014 10:25

Zelo dobra krava daje 40L mleka na dan, zelo dobra koza pa 4L na dan, torej 10x manj. Mleko na mlekomatu je 1eur, kozje pa 2eur, torej 1x več. V razmislek ;)

Kozje stezice

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

16. apr 2014 11:18

Koliko pa zelo dobra koza poje v primerjavi z zelo dobro kravo in koliko spraviš enih in drugih v hlev velikosti, denimo, 8x15 metrov? Samo v razmislek, seveda... lp, proxima

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

16. apr 2014 12:02

Ponudba in povpraševanje! Manjša ponudba, kar veliko povpraševanje. Dokler gre, gre. Ko bo več mleka in manj kupcev, pa se bo zadeva obrnila. Simpl kot pasulj.

 

naor

Kozje stezice  

član od: 19.3.2014

sporočila: 5

24. apr 2014 11:24

Mleko še vedno na voljo.

 

lp

Kozje stezice

Gabriela  

član od: 25.10.2003

sporočila: 112

29. avg 2014 9:25

A kdo mogoče ve, kje bi lahko dobila kozje mleko v Vojniku ali okolici?

Hvala in lp,

Gabi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti