Inkontinenca - laser

PAJDO  

član od: 10.9.2004

sporočila: 18

tema odprta - 14. apr 2014 15:05 | ogledi: 22.186 | odgovori: 24

Odpiram temo, ki je nekakšen tabu. Sama se srečujem s tako imenovano strestno inkontinenco in v zadnjem času je kar nekaj govora o laserskem zdravljenju, oziroma o laserski termolizi. Podoben postopek naj bi bil namenjen tudi pomlajevanju nožnice. Sicer sam postopek naj ne bi bil zapleten, je pa cena kar zasloljena, za tako kratek postopek, kot ga opisujejo na spletu. Ker se nagibam temu, da bi postopek zaradi vse bolj moteče inkontinence tudi sama opravila, bi prosila drage bralke tega foruma o inforamcijah iz prve roke (ali je postopek uspešen, kje so poseg opravile, cena posega,...).

preprost  

član od: 25.1.2014

sporočila: 168

14. apr 2014 15:14

Ojla,

to ni tabu. Vsaj zame ne. Sem prepričan, da še mnogim drugim ni tabu. S tem sem se srečal čist konkretno pri mami. Za ostale sem vedel, pa so skrivali. Jaz ti svetovat ne morem. Prašaj prokso-prfokso. Ona ti bo ziher dala prave info.

 

p.s.- aja, pa ne sramuj se tega. Jaz tak razmišlam, da tud mene to čkaka verjetno. Če bo samo to...

 

Lp

preprost

nana1  

član od: 3.2.2007

sporočila: 202

14. apr 2014 15:24

Sama sem imela diagnozo stresne in urgentne inkontinence. Na operacijo sem šla pred 3 leti, pri 4o letih. Takrat se je lasar šele uveljavljal. Pri meni so izvedli še po starem; z mrežico so mi dvignili mehur. Sem zelo zadovoljna. Ker so čakalne dobe v UKC grozljive, sem šla v Trbovlje. Zelo zadovoljna z vsem.

To sicer ni odgovor na tvoje vprašanje, je pa težava ista. O tem bi se več moralo govoriti. Če bi vedela, da bo po operaciji toliko bolje, bi tiste pre....e podloge nehala uporabljati in kupovati že davno.

Vse dobro.

nana1

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

14. apr 2014 15:41

Zvezdana Mlakar se je v reviji Ona Plus o tem na dooolgo in široko razpisala. Ker njenih jutranjih oddaj ne gledam, bi (glede na razne odzive...) rekla, da najbrž ni kaj dosti manjkalo, da bi nov izdelek tudi v živo pokazala.

Bi pa rekla, da je kakšen drug portal prav gotovo bolj primeren za takšne teme.

preprost, baje moške te reči ne matrajo na tak način (je prav tako povedala zgoraj omenjena gospa). 



Ognjič

Sem se spomnila, da je objavljen intervju z njo, ne pa njen prispevek...da se kdo ne obesi za moj gornji stavek. Sicer pa gospa super zgleda, ni kaj rečt.

Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 14. 2014 15:42

preprost  

član od: 25.1.2014

sporočila: 168

14. apr 2014 15:59

 

Ma ja Ognjič darling, ti si kr misli. Jaz mam 44 pa nisem lih superior class, ampak popušča. Hebat ga, ni to sedaj tak, da ne bi mogel zdržat. Je pa včasih izpust. Tako, d tudi nas moške to muči. Minli so cajti, ko sem mel 20 let pa samo malo otresel

 

Jao, upam, da ne bokoskrunim, tle bo nevihta. V Mb, tak je črno nekaj...

 

Lp

preprost

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

14. apr 2014 18:09

Tu pa moram, nekaj napisat. Daljnega leta 1991, sem bila prekipevajoča mlada, poslovna ženska, mati 21 letnega sina, žena ljubečemu možu...ki je, proti koncu leta, čedalje bolj usihala, kako težko mi je bilo doma pomiti tri krožnike, kako zelo težko sem se obdržala pokonci v moji kuhinji, kako zelo težko sem v službi opravljala svoje delovne dolžnosti. In potem, mi je nekega dne bilo zadosti, od svoje lečeče zdravnice, dr. Mirjam Levstik Bravničar sem zahtevala pojasnila, ker me je tri mesece zdravila za akutnim vnetjem ledvic...

Šla sem na ultrazvok ledvic, ki ni pokazal ničesar, to je bilo na petek, svetovali so mi, da v ponedeljek opravim ginekološki ultra zvok rodil, ker je zaznati, da je tam nekaj močno narobe... ampak, če nimaš napotnice, na ta ultra zvok ne moreš, prej moraš opraviti pregled pri svojem ginegologu...jaz ga takrat nisem imela, niti si ga nisem želela, sem bila pa trdno odločena, da me tistega dne nihče ne more zaustavit...in tako sem pristala na ginekološki kliniki starega leonišča, kjer so mi po hitrem postopku opravili pregled, domov pa me niso več spustili. Res, zelo hudo je z menoj bilo. Tri tedne so mi zdravili kri, da so me sploh lahko operirali, moj sobni zdravnik je bil dr. Andrej Omahen, žal ste danes pokojni, jaz vam pa nikoli ne bom pozabila, kaj ste takrat zame storili...

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Lilka  

član od: 9.10.2002

sporočila: 12

14. apr 2014 20:29

Pajdo imam diagnozo urgentne in stresne ink. Lani 2x imela laser v ordinaciji Juna, dr. Bizjak.  Stanje precej bolje. Več lahko na ZS.

Lp, L

Lilijana Peklar

tisa55  

član od: 1.11.2012

sporočila: 75

19. apr 2014 12:04

Znanka je tudi imela stresno inkontinenco in jo je lasersko operiral dr. Leon Meglič. Zaenkrat je zadovoljna, je pa res, da je še vedno v fazi zdravljenja, saj je operacija izvede v več postopkih (dva, tri). Na netu je veliko zapisov o omenjenem zdravniku, prav tako boš dobila njegov kontakt. Mislim, da je omenila, da jo bo celotno zdravljenje stalo nekje okoli 500.- €.

Večino žensk tole čaka, tudi sama sem med njimi, samo zaenkrat je še kar ok.

 

 

 

 

tisa55

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. apr 2014 17:47

Keglove vaje pomagajo, kolikor vem. Razen če je res hudo.

mamamia

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

20. apr 2014 8:01

Keglove vaje je izumil Kegl (m. sp.). Naj jih tudi dela sam,, če mu le kaj pomagajo.

Meni po teh vajah ni bilo kaj prida bolje, pa sem se kar veliko ubadala z njimi, povsod, kjer sem stala v vrsti, pa v službi, pa kjer je bilo možno. Efekta ni bilo kaj prida, zato budno spremljam tole temo.

 

 

marjja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

20. apr 2014 9:50

Kegl je imel že prav, samo včasih žal ne pomaga samo to. Sicer nimam izkušenj s takimi težavami, a keglove vaje priporočajo skoraj vsem. Gre za utrjevanje mišic, tako kot pri drugih delih telesa (hrbtenica, kolki, kolena...) namensko izvajanje vaj za utrjevanje mišic, saj s tem razbremenimo kost.

Včasih je pa treba tudi pod nož, žal.

Marjja, vaja dela mojstra, če mojster dela vajo.

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti