Velikonočni zajec - biskvit

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

tema odprta - 14. apr 2014 14:14 | ogledi: 6.863 | odgovori: 3

Pred leti sem kupila model za velikonočnega zajčka, zraven pa je bil tudi recept. Nekaj let je bil model založen nekje med kramo, sedaj pa sem ga odkrila in  bi ga rada spet spekla, ko so ravno prazniki blizu, pa recepta ne najdem nikjer.

Prosim, če kdo peče biskvit v modelu, verjetno pa je recept enak za kakšno drugo obliko npr. jagnje, da mi pomaga. Mislim, da je običajno pecivo premehko in se bo ubogi zajček sesedel.

 

kara

lollypop  

član od: 16.1.2011

sporočila: 175

14. apr 2014 14:36

Jaz naredim takole:

4 jajca / 20 dag sladkorja / 10 dag olja / 1 dl vode / 25 dag moke / 1 pecilni / 1 vanilin / limonina lupinica

Beljake s pol sladkorja čvrsto stepi. Rumenjake in preostalega pol sladkorja penasto umešaj, dodaj olje in vodo, počasi vmešaj moko s pecilnim, na koncu pa še sneg.

Pekač namaži in potresi z moko (ne z drobtinami, ker potem površina ni gladka), napolni s testom do 3/4, peci 30 min na 180.

 

Imam pokončen model jagenjčka in zajca, oba sta manjša (komplet iz hofra), za oba mi zadostuje pol testa, pečem na najnižji rešetki. Če imaš preveč testa, preostanek daš v pekač in potreseš s sadjem - kolač s sadjem. Biskvit je zelo rahel, lepo zdrži oblivanje s sladkornim ledom ali čokolado in ni suh.

 

lollypop

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

14. apr 2014 14:59

Lollypop hvala. Toliko se spomnim, da je recept vseboval olje, kot tvoj. Vem tudi, da se je lahko del obarval s kakavom, pa je bil lisast zajček. Podobno kot marmorni kolač. Ali ga premažeš s kremo?

kara

lollypop  

član od: 16.1.2011

sporočila: 175

14. apr 2014 15:20

Jaz zajca oblijem s čokolado, jagnje pa s sladkornim ledom. Seveda lahko biskvit tudi obarvaš z dodatkom kakava v marmoriranega ali čisto rjavega.

lollypop

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti