Magnetna resonanca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

1. feb 2017 21:20

the tina je napisal/a:

Zaradi raka od enega pregleda ti pa res ni treba skrbet. Sevanje seveda ni prav zdravo in poveča tveganje mutacij, ampak prav tako je dejavnik lahko vsaka druga stvar, ki se sliši veliko bolj nedolžno. Golim številkam ni treba slepo verjet. Sploh je pa največji dejavnik za raka to, da si živ.

 

Pa srečno na pregledu! :)

the tina

Sporočilo je spremenil(a) the tina dne 01. 2017 16:27

 Bravo! 

Tole o raku je tako: tudi kisle kumarice ga povzročajo, je pokazala neka raziskava. Ugotovili so namreč, da vsi testirani bolniki vsaj enkrat v življenju poskusili kislo kumarico...

Pa saj ne boš pet krat po tri ure na CT, angie.orhideja.

mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 01. 2017 21:21

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

1. feb 2017 22:07

Mamamia, tega o raku nisem napisala zato da bi se sedaj delale studije iz tega, sem pac napisala kaj mi je rekel ortoped in priznam da me je malo sokoralo, ker 1 pacient na 2000 se meni zdi veliko. Sprasevala sem o izkusnjah ostalih na MR, ker imam pac probleme s klavstrofobijo in me je tega pregleda zelo strah. Vsi, ki so klavstrofobicni tako kot jaz, dobro vedo kako hudo je iti v ta tunel na MR samo za eno minuto. Da pa raka povzroca mnogo stvari pa se na zalost zavedamo vsi. Veliko meni dragih oseb sem zaradi te bolezni ze izgubila in veliko se jih se bori, nekateri zal neuspesno in se mi ta izjava o kumaricah ne zdi ravno na mestu. Pa brez zamere.

angie :)

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

1. feb 2017 22:16

Meni se zdi, da, če bi res 1/2000 zbolel za rakom, ki je bil 1x na magnetni resonanci, da bi, recimo, vrhunskih športnikov brez raka skoraj ne smelo biti. Ker se doze seštevajo, oni so pa bili n-krat na takem pregledu.

Morda si ga napak razumela ali pa je, kar je tudi mogoče, on trosil neresnice.

rimljanka

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

1. feb 2017 22:19

Ne, nisem ga narobe razumela ker sem ga prav zato se enkrat vprasala, govoril pa je za CT, ker MR je dosti manj sevanja in manj skode za telo...kakorkoli nic od tega slikanja zal ni nedolzno.

angie :)

the tina  

član od: 5.10.2013

sporočila: 302

2. feb 2017 7:36

1 od 2000 je samo verjetnost, vzeta iz bogsigavedi katere raziskave. Upoštevati moraš, da študije niso prav pogosto absolutna resnica. Na primer lahko si predstavljaš kakšen vzorec ljudi so vzeli za raziskavo. Najbrž pač ljudi, ki so potrebovali CT, ki pa že zato ker CT potrebujejo, niso 100 % zdravi, kar lahko vpliva na rezulatate. Potem je možno, da so izbrali premalo ljudi in rezulati sploh niso statistično pomembni. Večina raziskav se konča z zaključkom, da povezava med dejavnikom in boleznijo najbrž obstaja, ampak je za končne zaključke potrebna bolj obsežna študija.

the tina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. feb 2017 9:07

angie.orhideja, mi ti samo želimo pomagati, da se otreseš strahu. Ker strah ima velike oči.

Posvetuj se s svojim osebnim zdravnikom, apaurin je mogoče premočan za pomiritev, raje morda lexaurin?

Dobro opravi!

mamamia

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

2. feb 2017 10:39

Angie, če ti kaj pomaga, si daj čepke v ušesa in imej zaprte oči. Pa ne vzami par apaurinov, ker je že en sam velika doza. Boš že preživela. 

Drugače sem imela tudi že sama ct po padcu in sin po pretresu možganov. V tako nujnem stanju me ni nihče opozoril na sevanje. Je pa bila preiskava nujna, da so lahko ugotovili ali so kakšne notranje poškodbe. Zdaj je kar je. 

Kar se pa tiče raka pa mislim, da ga povzročajo različni dejavniki. In eden prvih je stres. 

V kisle kumarice pa ne verjamem, moja tašča jih je jedla do 80 let pa ni imela raka, pa vegeto, pa razne maggi kocke, fant za golaže, hrenovke, hrenovke, klobase.......To so vse geni...

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

2. feb 2017 13:45

Angie, bodi pametna. Verjetnost, da dobiš raka, je približno 1/3. Tako da tista dodatna 1/2000 resnično ni nekaj, zaradi česar bi se človek odpovedal preiskavi, ki ti lahko pomaga ozdraviti težko bolezen ali ti celo reši življenje. 

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. feb 2017 13:48

V kisle kumarice pa ne verjamem, moja tašča jih je jedla do 80 let pa ni imela raka, pa vegeto, pa razne maggi kocke, fant za golaže, hrenovke, hrenovke, klobase.......To so vse geni...

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

 Jezuss Kristus Trixi, pa kaj nisi zaznala ironoje v tistem o kislih kumarah? 

mamamia

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

2. feb 2017 15:41

Bila na MR in CT, če ne bi tako ropotalo bi zaspala.

jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti