Magnetna resonanca

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12652

1. feb 2017 12:56

  Pozdravljena, tudi jaz sem šla pred leti na MR v Valdoltro. Ker se nisem dovolj pozanimala, kako to sploh poteka, ti moram povedati, da sem dozivela v tunelu skoraj panični napad, da so me morali takoj potegniti ven. Sestra, ki je bila zelo, zelo prijazna, me je vprašala, če nisem pred tem vzela nobenega pomirjevala, itak, da ga nisem.  Ker sem imela srečo, so mi dovolili še en poskus, nekaj časa sem morala ostati zunaj, v čakalnici, kjer mi je prijazen gospod svetoval, naj imam oči zaprte, ne pa gledati. Slučajno sem imela v torbici Persene, ker drugih pomirjeval itak nisem niti jemala, niti poznala. Vem, da sem vzela dva, ponovno šla v tunel, oči imela zaprte, ter potihoma sama sebi govorila, da MORAM zdrzati, čeprav je pregled trajal celih 40 minut. Ko sem s pregledom opravila, mi je ta prijazna sestra povedala, da je sama enkrat probala , pa tudi ni zdrzala pregleda. Ja, sama priznam, da meni pregled niti slučajno ni bil prijeten, čeprav nič ne boli. Tudi če bom morala kdaj še enkrat na MR, se bom bala. Sem pa bila na MR za vratna vretenca.  Skratka, svetujem ti vse to, kar si tudi sama napisala. Pa srečno.

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

1. feb 2017 13:36

Jaz magnetne resonance še nisem imela. Sem pa imela CT glave. Tudi neka okrogla naprava, v katero te zapeljejo na postelji. Vse, kar mi je bilo neprijetno, je ležanje na hrbtu, to mi res ne paše dolgo zaradi boleče medenice, pa čimbolj plitko sem mogla dihati.

Ampak sem postala zaspana in skoraj zaspala med pregledom. Tako da me je sestra prosila, naj ne zaspim, ker bi se premaknila s tem in da še ni videla koga, ki bi tam skoraj zaspal pa me spraševala, če sem pred tem kaj zaužila, karkoli pomirjujočega.

Ne vem pa, kako bi bilo na MR, ker pravite, da kar dolgo traja. S samimi zvoki nimam takih težav, če niso premoteči, bolj me je strah bolečine, a če je ni, potem bi že šlo, si mislim.

Res pa ne veš, dokler ne doživiš.

NutellomAnka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

1. feb 2017 14:30

 angie.orhideja: Kar nekaj ponudnikov storitve MR priproča tistim, ki bi utegnili imeti probleme zaradi klavstrofobije, primerna pomirjevala.  Katero je primerno in učinkovito se je po moje najbolje posvetovati z osebnim zdravnikom, ki pozna tvojo anamnezo in ti jih lahko predpiše na recept.  Perseni in podobno v tvojem primeru najbrž ne bi zadostovali. Načelno sem proti pomirjevalom kar tako za vsako figo, a ko je nujno, se jim nima smisla izogibati. 

Cila

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

1. feb 2017 14:40

Tudi jaz svetujem, da greš k svojemu zdravniku in mu razložiš, kako in kaj, pa boš dobila recept za pomirjevalo. Nimam izkušenj z NMR, s CT pa in moram zelo pohvaliti osebje: zelo prijazni, vse ti razložijo, kaj se bo dogajalo s tabo, res samo najboljše o njih. So mi zelo olajšali življenje za tisti čas v tunelu.

Sonja

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

1. feb 2017 14:42

 Hvala vsem trem za odgovore, vsaka beseda mi veliko pomeni...Ja, Cila, mislim da bi mene mogli kar uspavat sedaj brskam po you tubu in iscem te zadeve in nekje res dajo uspavalo, samo ne pri nas...mi je rekla pri narocanju, da se bom morala sama pripravit na to...

 

angie :)

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

1. feb 2017 14:49

Sonja, mi je ortoped rekel, da grem lahko tudi na CT da je to tudi tunel ampak je hitreje. Ampak da je pri slikanju s CT zelo veliko sevanje in da so delali raziskave, da na 2000 pacientov 1 zaradi tega sevanja zboli za rakom. Ne morem verjet, da mi je to rekel ortoped sam in na koncu dodal se, saj 1 na 2000 ni veliko??? Mislim groza!! Zato sem se odlocila, da ne grem na CT. Ja, sedaj imam se mesec in pol casa za priprave, bom se res probala umirit in potem pred preiskavo malo zadet s pomirjevali pa ceprav tudi jaz ne maram tablet in vsega tega ampak drugace ne bom zdrzala.

 

angie :)

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2343

1. feb 2017 15:30

Obpregledu z magnetno resonanco, sem zdravnika vprašela, koliko časa bom v tunelu. Potem sem  število minut, ki jih je povedal, pomnožila s 60 in počasi štela.

S tem štetjem sem imela neko orientacijo, koliko časa bom še v tunelu in od polovice naprej je bilo vedno prijetnejše pričakovanje konca pregleda.

Katrin11

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

1. feb 2017 16:03

Katrin...in koliko minut je trajalo?

 

angie :)

the tina  

član od: 5.10.2013

sporočila: 302

1. feb 2017 16:27

Zaradi raka od enega pregleda ti pa res ni treba skrbet. Sevanje seveda ni prav zdravo in poveča tveganje mutacij, ampak prav tako je dejavnik lahko vsaka druga stvar, ki se sliši veliko bolj nedolžno. Golim številkam ni treba slepo verjet. Sploh je pa največji dejavnik za raka to, da si živ.

 

Pa srečno na pregledu! :)

the tina

Sporočilo je spremenil(a) the tina dne 01. 2017 16:27

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

1. feb 2017 16:39

The Tina  

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti