Recept za dve malici v osnovni šoli?!?

neznan uporabnik

tema odprta - 27. mar 2004 8:38 | ogledi: 3.262 | odgovori: 31

a kdo ve recept za dve vrsti malice iz Osnovne šole??

1.) v prvem primeru gre za neki sivi , po mojem ribji namaz zmešan z margarino ali nekaj podobnega

2) v drugem primeru gre za nek drug grob namaz, narejen iz kupa zelemjave , vsaj tako jest mislem in potem je vse pomešano in je bolj take roza barve..

mogoče kdo ve točno, iz česa sta ta dva namaza?

hvala lepa za odgovore

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

27. mar 2004 13:21

Pogledala sem zgoraj navedene namaze in noben ni taprav. V 1.primeru gre za ribji namaz,vanj pa gre konzerva sardel, v trdo kuhano jajce, česen, čebula,poper, origano, peteršilj, malo bazilike, čisto malo majoneze, kapra ali dve, lahko pa po želji količino in sestavine spreminjaš po lastnem okusu. Nikakor pa v namazu ni margarine. V 2. primeru gre za mesno - zelenjavni namaz v katerem je mleta zelenjava: korenje, paprika,zelena, kisle kumarice in glavna sestavina je doručak. Ker je že sam doručak precej začinjen je z začimbami potrebna previdnost. Doručak tukaj tudi da tisto značilno barvo. Ko sem delala v vrtcu so ga naše kuharice pripravile izvrstno, otroci pa ga niso preveč marali. Ta okus niti slučajno ni podoben liptaverskemu namazu. Malo se poigraj. lp Vesna Milek Recko

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

27. mar 2004 14:35

Ko sem jaz hodila v šolo, se spomnim smo tudi dobili za malicota ribji namaz, ampak notr je bila sigurno margarina. Takrat vem, mi je bil zelo všeč ANJA

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

27. mar 2004 14:54

Močno dvomim, ker je že sama sardela mastna riba in potem je še dodatno dodano olje pri konžerviranju. Če bi bila dodana margarina bi bila to ena sama ljuba maščoba. Jaz imam namreč prirojeno napako imenovano firbec in povsod kjer es kaj takega pripravlja sem zraven in firbcam in sprašujem in težim in seveda dobim. ( zato npr. tudi vem kaj dajo v prave srbske pleskavice in čevapčiče - fuuuuujjjjj nikoli jih nebi jedla, mnogi od vas bi pa podvomili da so sestavine res take in da za nekatere dajo božanski okus ). Vesna Milek Recko

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

27. mar 2004 16:12

Sem se pozanimala pri nas doma, kako oči dela Tunin namaz: Sestavine 2 pločevinki tunine 4 trdo kuhana jajca 1 por (beli del) senf majoneza česen sol poper peteršilj malo mlete rdeče paprike Priprava Vse sestavine drobno narežemo, dodamo začimbe po okusu ter zmešamo. Če so pri hiši kapre se lahko dodajo, jajca pa tudi izpustijo, namesto pora daš lahko tudi čebulo. Maja

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

27. mar 2004 19:10

DRagi moji - priznam, da sem mesojedec. Ne jem ravno vsake plastične klobase ampak dobri kožarici se ne odpovem za vse na svetu. Najboljše čevape mojega življenja pa sem jedla v centralni Bosni v " gostilni " ki je resnično ne bi rada opisovala. Prepuščam vaši domišljiji. Lastnik, huhar, kelner, vaški župan in še kaj pa je imel toliko let, ki si jih bomo mi samo želeli in upam preživeli z penzjonom. Vsa čast tistim, ki so v glavi pospravili z mesnimi in tudi drugimi svinjarijami. Sama namreč nisem preveč pogumna pri hrani.

elena  

član od: 27.12.2003

sporočila: 68

28. mar 2004 4:59

Veš kaj jaz naredim - konzervo RIB Z ZELENJAVO strem oz. pretlačim in dodam margarino - po mojem spominu je bilo to to! Nada

cirila  

član od: 24.7.2003

sporočila: 117

29. mar 2004 9:46

Reca, zakaj si tako skrivnostna, dej povej no... Močno dvomim, da je lahko v čevapčičih in pleskavicah kaj takega, da bi mi jih zagravžalo. Lahko pa probaš. Šolski ribji namaz je pa po mojem v šoli narejen iz sardele z margarino in to je to. Sem poskusila sama in je imel pri meni doma popolnoma enak okus kot v moji mladosti v OŠ Laško. Boljši je pa iz tune z margarino.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

30. mar 2004 7:31

Prvi namaz je margarina (v novejših časih lahka) in pretlačene sardele, za drugega pa poglej v bazo receptov pod "Šolski zelenjavni namaz". LP cervus

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

30. mar 2004 8:59

zdaj mi pa nekaj povejte, ker ste že obudili moje nočne more (bil na šolski hrani 12 let!!!) a to pacarijo še vedno delijo po šolah

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti