Kdaj pričeti s peko poročne torte

tema je zaklenjena

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

3. apr 2014 15:43

Kot rečeno: vse je stvar okusa, za "dobro" in za "lepo". In o tem se ne razpravlja, vsak se zase pač ravna po svojem. Mene je praksa naučila, da "lepe" torte niti približno niso nujno tudi dobre (prej obratno) - ampak kot rečeno: to je moje mnenje. Če je nekomu važen videz, ker torte sploh ne je in jo ima zato, ker pač torta ob takem pa takem dogodku mora biti, je tudi prav, zakaj pa ne? Saj smo vsi vsak v svojo stran malo mahnjeni, ni razloga, da bi bilo pri tortah drugače.

V zdravo prehrano pa torte tako ali tako ne sodijo. Od enega kosa poročne torte, snežno bele ali roza ali pikčaste, nikogar ne bo pobralo, ne glede na Eje, nanodelce itd.

Sonja

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

3. apr 2014 16:00

Jaz sem dala lansko leto dve tovrstni izkušnji z izdelavo in dostavo poročnih tort za cca 150 ljudi (ena trinadstropna in 2 pomožni) čez in kot zakleto je bilo ravno na tiste dni vroče kot. Biskvite sem pekla v četrtek popoldan, v petek sem zadeve filala s kremami, da so se torte čez noč prepojile. Sobota dopoldan je sledilo okraševanje.Dostavljala pa sem v soboto, ko se je znočilo in malo shladilo (tam okoli 10.00 ure zvečer).Posamezna nadtsropja sem zložila skupaj na kraju slavja (sem se dogovorila prej z gostilničarjem, da so v hladnem prostoru, blizu hladilnika - zadeva je namreč zložena skupaj precej težka, kjer je potem torta počakala do polnoči, pripravili mizo, kjer sem dokončno torto sestavila in dodala še končne okraske). Prej se je pametno pozanimati v gostišču, kako velik pladenj oziroma torta še gre v njihov hladilnik. Je potrebno pa kar dobro naštudirati tajming in logistiko.

Ninja24

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. apr 2014 16:59

E, Ninja24, ti se zadeve lotevaš kot je treba.

 

mamamia

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

3. apr 2014 19:18

Zzak naznam zakaj si nesran, če je njej ta torta bila všeč in si je tako želela je na ta den imela pravico izbirati in samo to je bilo pomembno kaj je NJEJ in NJEMU všeč in lepo, ne pa nekomu na forumu ki se zmrduje in je nesramen...

testeninca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. apr 2014 20:25

testeninca je napisal/a:

Zzak naznam zakaj si nesran, če je njej ta torta bila všeč in si je tako želela je na ta den imela pravico izbirati in samo to je bilo pomembno kaj je NJEJ in NJEMU všeč in lepo, ne pa nekomu na forumu ki se zmrduje in je nesramen...



testeninca

 

Je pač tako, da ko enkrat damo karkoli na forum, pisano besedo ali fotko, pač moramo vzeti v zakup tudi to, da komu kaj ni všeč in to jasno in glasno pove. Enako kot tisti, ki jim je všeč in to povedo. Imamo pa različne stile izražanja mnenj, to je tudi res.

mamamia

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

3. apr 2014 22:14

Moje mnenje,čim bolj sveže.Kreme res zadnji dan.Glede teh na oko lepih, je pač tako,kot so že eni omenili ni rečeno,da so tudi okusne.Nečak je naročil tako torto,modro,roza itd.Ne rečem,da ni bila za pojest.Jaz sem za njegovega očeta naredila nutelino torto iz baze in je bila vsem bolj všeč,čeprav mogoče ni bila tako odeta v več barv.Ta je šla v promet ona pa je ostala.

dari

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

3. apr 2014 23:09

Tele izgovore, da saj lepa ni, je pa odlična imajo predvsem tisti, ki nimajo zadosti potrpljenja, da jo naerdijo perfektno.  Saj vem, da je Nutela torta #1 recept na KulSLo, ampak bere se pa tako žalostno, da mi niti na misel ne pride, da bi jo naredila. Enako trdim za #1 recept za mesno jed. Za moj dolg  bom verjetno fasala .   Ja, o okusih se ne gre prerekati. 

Vanja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

4. apr 2014 7:16

Saj veš, da sva skupaj v tem, Vanja. Najhuje, da kamorkoli te zanese kulinarična pot v tej prelepi in prečudoviti, vsi se imamo radi, Sloveniji, naj bo to piknik, rojstni dan, povsod so obsedeni z Nutela torto, najhujše so pa najbolj nore izpeljanke le te. Podobno je s piščančjih žurom.

Važno, da je tema "všeč mi je" polna in da se tam ne udeležejemo mi nesramneži. Tema "ni mi všeč" se je pa zaklenila, pa toliko konstruktivnega sem imel še za napisat...  :)

Commis débarrasseur

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

4. apr 2014 8:51

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Tele izgovore, da saj lepa ni, je pa odlična imajo predvsem tisti, ki nimajo zadosti potrpljenja, da jo naerdijo perfektno. 
Vanja

 

Podpišem. Sem namreč prva med njimi, ne, še huje: časa ne tratim ne zato, ker vem, da nikoli ne bom mogla narediti perfektne (večna slava na višavah vsem, ki to zmorejo...... kaj je že perfektna torta?), ampak zato, ker sploh ne vidim razloga, zakaj bi torta morala zgledati drugače kot običajna torta.



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 04. 2014 08:51

jgoren17  

član od: 8.1.2012

sporočila: 73

4. apr 2014 10:44

zzak,  lahko ti povem, da to ni bila rjuha. Sicer pa ne bom nesramna kod si bil ti, ker ni namen tega foruma to, da stresaš nesramne komentarje, a nekateri pač ne morete iz svoje kože.

Hvala pa tebi testenica, res je da so prvo želje, in, če je bila torta dobra je zadosteno tistemu, ki jo naredi...in to največ šteje...ane

 

klari

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti