Divjad na naših poljih

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

tema odprta - 2. apr 2014 9:37 | ogledi: 10.033 | odgovori: 8

Ker se je pojavilo vprašanje v eni izmed drugih tem glede divjadi, odpiram novo temo. Divjad, ki nam dela škodo, je že tako udomačena, da ne vemo s čim bi jo pregnali. Mi smo si omislili električnega pastirja. Opazovala sem pri Avstrijcih njive, sadovnjake, vinograde, nikjer nič proti divjadi! Pol pa le povprašam. Seveda, pri njih se dobi škropivo, ki z svojim vonjem odganja te šririnožce. Reče se mu TRICO, cena je 11,90 evra za liter, kupi se ga pa v njihovih Lagerhausih.Po dežju je potrebno stvar ponoviti. Zelo je učinkovito za srne, za tiste na dveh nogah pa ne vem,s čim bi jih preganjali, saj še jih uloviti ne smemo!

kvačkarica

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

2. apr 2014 10:03

Pri nas se dobi Arbin:

ARBIN

Nam so v vinogradu nekaj let srne pojedle poganjke na mladih trtah. Pa je tašča odprla svoje bukvice o domačih pripravkih za to in ono, šla k frizerki po vrečo las, jih malo pokapljala s staro mastjo in natlačila v tiste dokolenke, ki so kot hulahopke. To smo potem obesili na kole pri trtah, ki so jih srne oboževale in zadnja 3 leta je bil mir.  Če je res pomagalo, ali pa so srnam bolj dišale sosedove trte, nimam pojma.



Ognjič

Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 02. 2014 10:09

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

2. apr 2014 15:35

Tudi jaz sem slišala, da lasje odganjajo srne. Drugače pa imamo tudi mi njive ograjene z električnim pastirjem: zelenjavne zaradi srn, koruzne pa zaradi .

Atina

bučmanka  

član od: 11.4.2013

sporočila: 1793

3. apr 2014 9:20

mi smo  lasmi zelo uspešno odganjali divjat iz sadovnjaka češenj in nasada radiča, letos bomo to ponovili tudi v vinogradu...

baje pomaga tudi če na drevje,trt obesiš loj...

bučmanka

McNena  

član od: 15.9.2005

sporočila: 166

3. apr 2014 11:30

Tudi jaz sem morala reševati še tisto malo vrta ki jo imam pred srnami. Sicer sem slišala za lase ampak se mi ne zdi najbolj primerno za k solati in sem zato z mrežo (tako za kumare) ogradila vrt. Je pa res, da srne pospravijo tako vršičke fižola, kumar in vrtnic kot solato iz sredine - vse jim tekne.

Kako se otresti srn na 2 nogah, ki jih omenja kvačkarica pa nimam pojma - so še bolj zaščitene kot one na štirih - njim vsaj lovci včasih malce "posvetijo".

Čimveč pridelkov (da bo kaj za v lonec oz. za na mizo) in čimmanj ostalih obliskovalcev (ne glede na število nog) pri vaših vrtovih in njivah.

 

McNena

tonsk  

član od: 16.1.2012

sporočila: 144

3. apr 2014 13:03

Ravnokar sem v reviji Lovec videl oglas za odvračalo Arbin. Po oglasu sodeč imajo tudi manjša pakiranja.

Imformacije se dobijo na 041 629 045. Je pa odvračalo samo za divjad na štirih nogah, saj ga za tiste na dveh še niso iznašli.

Lp

tonsk

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

3. apr 2014 15:11

Sprejanje z vodo, v katero damo nekoliko tabasco omake je prav priročno za grmičevje, ki ga divjad rada hrusta. Je tudi neprimerno cenejša verzija kot če kupiš že pripravljeno tekočino. Vajo je, jasno, treba ponoviti  po vsakem dežju. 

 

PA še to: Semena za ptice kupujem taka, ki so prepojena s čilijem, ker jih veverice pustijo pri miru, pticam je pa vseeno, ker nimajo brbončic in jih čisto nič ne peče. :)

 

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 03. 2014 15:45

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

3. apr 2014 21:21

Tole z Tabaskejem bi bilo mogoče fajn tudi za tiste na dveh nogah! Posprejaš pridelek in drugega obiska zagotovo več ne bo. Ampak pol ga tudi sama ne bi mogla obirat

kvačkarica

McNena  

član od: 15.9.2005

sporočila: 166

4. apr 2014 8:52

Ja tole bo pa za probat.

Drugač me pa ne moti pekoče, tako, da bom vrtnice kar pošpricala seveda pa tudi po kumarah, fižolu in solati, bom malce "pritisnila", seveda če je treba po dežju vajo ponoviti, pomeni, da se to izpere, da tako ali tako ne bo peklo.

Hvala za koristno informacijo. Bom šla še danes v akcijo, ker mi je škoda vrtnic (solata pa še čaka).

LP vsem bolj ali manj veščim kuharčkom.

McNena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti