Divji por

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

tema odprta - 26. mar 2004 13:17 | ogledi: 7.176 | odgovori: 7

Pozdravljeni!

Na vrtu imam zelo veliko divjega pora. Nas nono ga prinasa v kuhinjo v industrijskih kolicinah, pa ne vemo, kako bi ga uporabili. Kaj mi lahko svetujete? Kako naj ga uporabim?

Hvala.

ribica

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

26. mar 2004 16:17

Kaj pa je divji por? Če naj bi bil podoben navadnemu vrtnemu poru ti predlagam porovo solato, porov narastek ( recept je v bazi in sem ga tudi preizkusila). Lahko narediš tudi kremno porovo juho ( nisem še poskusla ). Jaz por dam tudi ko delam zrezke v omaki kar nekje na sredini surovega. Če ga seveda imam dam por tudi v vse mineštrce in razne spomladanske zelenjavne prikuhe. Ni slab tudi z jajčkom - tako kot čebula. Moram končat, ker se bom drugače spomnila še kake variante z krompirjem....... LP

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

29. mar 2004 15:11

Iz gojenega pora delam porovo krem juho - fantastična. Govedino s porom ( sem tu na forumu iskala recept) in je enkratna. Dam ga tudi v juho, mineštre. Jaz ga imam očiščenega in narezanega kar v skrinji in ga potem dodajam, ko rabim. Suzana

hana039  

član od: 3.6.2002

sporočila: 87

29. mar 2004 22:12

Ribica, tudi mene zanima kakšen je divji por...TAnja

Miškolin  

član od: 15.1.2004

sporočila: 128

30. mar 2004 8:13

Ta boljša je porova kremna juha!

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

30. mar 2004 9:02

Divji por je podoben gojenemu, vendar je nekoliko manjsi in bolj izrazitega okusa. Do danes smo doma poskusili dve varianti: - dusen por kot prikuha - rizota s porom in klobaso. Obe varianti sta se dobro obnesli, posebno rizota vceraj zvecer je pozela izreden uspeh. Nekaj pora pa smo dali kar v zmrzovalno skrinjo. Ko bom imela cas, bom sposkusila se por z govedino in kremno juho, ceprav nasi takih juhic ne marajo prevec. ribica

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

30. mar 2004 11:28

Recept Porova solata s tuno Serviranje Solate Glavna sestavina Por, tuna Poreklo Italija Za eno osebo, ampak jaz delam po občutku, toliko, da je po osebi 2 veliki žlici Sestavine por 10 dag tuna 5 dag olivno olje 0,2 dcl majoneza 3 dag limona 3 dag česen 1 dag začimbe: sol beli poper Opis Sveži por očistimo ga prerežemo po dolgem in narežemo na kolobarje. V cedilu za solato ga dobro operemo. Tuno iz pločevinke zmešamo med por, dodamo majonezo, limonin sok in solato začinimo. Da, solata ni pregosta dolijemo olivno olje. Solata se servira kot samostojna jed. Dekoriramo jo z rožo iz pomaranče. To sem delala za 45 ljudi. Malo sem rabila pomoči pri rezanju, je bila pa super. In ne poje se je toliko, kot običajne solate. Lp Irena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti