Teden restavracij - izkušnje

paulina d  

član od: 5.6.2010

sporočila: 249

tema odprta - 29. mar 2014 20:25 | ogledi: 28.885 | odgovori: 64

Prejšnji teden se je začel teden restavracij, pa me zanima,če je kdo katero obiskal in kakšne so bile izkušnje? P



paulina d

Temo je spremenil(a) paulina d dne 29. mar 2014 20:26

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

29. mar 2014 21:52

Glej - pravzaprav je verjetno bez veze, da se oglašam, ker prav veliko ne vem. Vem pa, da sta bila sin in njegovo dekle lani nekje na Štajerskem v eni teh restavracij, jedla dovolj in odlično za nizko ceno, zato pa sta (tako sta rekla), močno preplačala pijačo.

Letos pa sta se z družbo ravno ta vikend odpeljala na obalo in jutri bodo, ko se bodo vračali, obiskali Gostilno Mahorčič v Rodiku (Kozina) http://www.rtvslo.si/tureavanture/kulinarika/gurma

 

 

 

 

rrr

julijasi  

član od: 20.7.2006

sporočila: 130

1. apr 2014 17:29

Evo moje izkušnje preteklega tedna po vrsti obiska:

- Strelec: postrežba ok, hrana okusna (telečje ličnice super), porcije za silo dovolj za večerjo, za kosilo premajhne

- JB: sprejem in postrežba v restavraciji pod kritiko, porcije minimalne, brez deserta, pol porcije pečene krače neužitne (hrustanec, maščoba), ponujena spremljava vin dobra vendar odločno prevelike količine k tako malo hrane, ki jo postrežejo z nadzvočno brzino

- Maxim: postrežba fenomenalna in brezhibna, hrana okusna (onsen jajce - posebna pohvala!), dovolj velike porcije

- Gastuž: postrežba ok, hrana dobra (prav želela bi si recept za skutni polpet), porcije ok

- Mihovec: prijazna domača gostilna, zelo okusno, dovolj hrane

Moja lestvica pomlad 2014: 1. Maxim, 2. Gastuž, 3. Mihovec, 4. Strelec, 5. JB

LP.

A

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

1. apr 2014 17:42

Vidiš, meni so pa ravno ti deli krače najboljši. Kako sploh sprejeti mnenje in oceno od nekoga, ki take stvari označi za neužitne?

Commis débarrasseur

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. apr 2014 18:17

Pač J&B ne bo Michelinke dobil zaradi te ocene 

mamamia

julijasi  

član od: 20.7.2006

sporočila: 130

1. apr 2014 18:27

Oprosti zzak ampak kos hrustanca, ki ga ne moreš niti pregrizniti pa res ne more biti najboljši. Predvsem pa se je moj komentar nanašal na razmerje meso vs. hrustanec in maščoba.

Mamamia: če mene vprašate, si restavracija, v kateri ti postrežejo toplo jed na mrzlem krožniku (pa ne na tednu restavracij ampak pri obisku izven njega) - mišelinke itak ne zasluži pa če imajo zaradi mene za miljon evrov vina v kleti.

Že vidim, da bo zanimiva debata.

LPA

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

1. apr 2014 18:56

V Tednu restavracij bila Na gradu, hrana odlična, postrežba nič posebnega, morda celo prej rahlo negativno presenečenje, kot pozitivno. Nadzvočna hitrost - prinesli so nama predjed, ko še nisva končala "pozdravom iz kuhinje". Ampak OK, glede na to, da je bilo polno, in da je bil Teden restavracij, sprejmem.

Pri J&B bili novembra, hrana je bila odlična (predjed in mesna jed enkratni), razen deserta, ki je bil zelo povprečen. Postrežba ni bila na nivoju takšne restavracije (osebje nam ni znalo dobro svetovati niti pri hrani, niti pri vinu, niti se ni potrudilo, pa restavracija še zdaleč ni bila polna) - verjamem, da postrežba ni edini faktor, ki ga upoštevajo pri podeljevanju zvezdice. V primerjavi z dvema restavracijama z zvezdicama (obe imata dve zvezdici), kjer sem bila, lahko rečem, da je bila postrežba tam popolnoma na drugem nivoju - od svetovanja, razlage jedi, filozofije, ideje. Celostni odnos gost-osebje me je pri J&B-ju negativno presenetil, oz. se mi v primerjavi z restavracijami v tujini nikakor ni zdel profesionalen.

 

Saša

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

1. apr 2014 19:32

julijasi je napisal/a:

Oprosti zzak ampak kos hrustanca, ki ga ne moreš niti pregrizniti pa res ne more biti najboljši. Predvsem pa se je moj komentar nanašal na razmerje meso vs. hrustanec in maščoba.

A sedaj je pa neužitno postalo ne najboljše? Kadar jem kračo, skorajda ne pojem koščka belega mesa. Pač pa ravno maščobo, hrustanec in kožo. Ostalo si pogrejem drugi dan. Mene take ocene kot si jo podala, celo primamijo v obisk restavracije, kar je mogoče dobro :)

V JB-ju sem bil samo enkrat, dvajset let nazaj, še v Domžalah, v živo se spomnim daleč najboljše srne, ki je ne bom verjetno več jedel v življenju. Postrežba in ambient sta bila vrhunska, kako je sedaj pač ne morem sodit.

Commis débarrasseur

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

1. apr 2014 21:35

zzak1977 je napisal/a:

julijasi je napisal/a:

Oprosti zzak ampak kos hrustanca, ki ga ne moreš niti pregrizniti pa res ne more biti najboljši. Predvsem pa se je moj komentar nanašal na razmerje meso vs. hrustanec in maščoba.

A sedaj je pa neužitno postalo ne najboljše? Kadar jem kračo, skorajda ne pojem koščka belega mesa. Pač pa ravno maščobo, hrustanec in kožo. Ostalo si pogrejem drugi dan. Mene take ocene kot si jo podala, celo primamijo v obisk restavracije, kar je mogoče dobro :)


Commis débarrasseur

 

Nikjer ni rečeno, da bo tudi tvoj del krače neužiten ... pač odvisno od vtisa, ki ga boš pustil.

Julijin opis me spominja na moj prvi in zadnji obisk pri JB pred leti, ko smo si še z dvema kolegicama večkrat privoščile večerje v znanih restavracijah, seveda brez xpakovanja in gurmanskega filozofiranja ob hrani. Pač ženski čvek ob spodobnem obroku.

No, v JB smo za drag denar dobile,napol hladen obrok na nivoju povprečne menze,, natakarju se je komaj zdelo vredno našteti dve - tri stvari, kje pa da bi kaj ponudil, razložil, vprašal... skratka očitno so nam pokazali, da ne sodimo tja, čeprav je bila restavracija skoraj prazna in je s svojo podobo nismo ravno kazile.

Podobno se nam je zgodilo še v parih "boljših" lokalih, k sreči ne v vseh, zdaj se pa raje držimo preskušenih variant. Hrana in postrežba v nekaterih lokalih pač ni odvisna samo od tega, kje si, ampak tudi kdo si.

Tako bo pač, dokler bo v tej mali Sloveniji delilo zvezdice, sončke in druga nebesna telesa istih par vsem poznanih dobrojedcev ... me nič ne čudi, da je Michelinovih idr izbrancev pri nas tako malo.

 

 



Nasja

Sporočilo je spremenil(a) Nasja dne 01. 2014 21:41

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

1. apr 2014 21:50

Meni je TripAdvisor postal nepogrešljiv pri iskanju prenočišč, izletov in seveda restavracij. Tukjale so restavracije za Ljubljano. Navado imam, da najprej prečitam najslabše ocene, šele kasneje preletim nekaj dobrih. 

http://www.tripadvisor.com/Restaurants-g274873-Ljubljana

 

 

Vanja

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

1. apr 2014 22:30

Čompa super, Gujžina super, Cacao me je zadnjič razočaral- hotela kupiti, no ja kupila dva kosa torte, različne vrste, prav za nikamor... Maslo in okus po "umetnem". 

Kar se tiče postrežbe v malo boljših restavracijah- osebje mora po mojem znati gostu približati jed in izraziti idejo, ki za jedjo stoji. 

Saša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti