Sladoled

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

6. apr 2014 12:25

jaz ga ponavadi naredim kr velik na ta način kot sem že opisala, ga rasporedim v plastične posodice in jih dam v skrinjo,

moji otroci ga jejo takoj ko ga dam ven iz skrinje,

SMARTY1

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

19. maj 2014 10:00

Pozdravljeni,

 

Prihajajo topli dnevi, in bom začela s pripravo sladoleda na polno. Vedno ga naredim par litrov, da je zaloga v skrinji. Imam recepte za vse sladolede ki so zelo zaželeni v naši hiši, razen za enega. Mlajši otroci so letos nori na sladoled "modro nebo", in ker so navajeni da mami dela sladoled doma, me že par dni prosijo za ta okus. Jaz pa ne najdem nobeden recept za ta sladoled. Zdaj pa prosim za pomoč, kako ga narediti.

A je katera delala sladoled "modro nebo"? Če katera ve, naj mi prosim zaupa kako ga narediti, bom zelooo hvaležna.

 

SMARTY1

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

19. maj 2014 10:12

Če se ti da brati (še zlasti nadaljnje povezave pod poglavjem 'references'): http://en.wikipedia.org/wiki/Blue_Moon_%28ice_cream%2

na eni izmed povezav se najde tudi recept: http://dessert.food.com/recipe/blue-moon-ice-cream-12 , seveda pa ni nujno, da gre za isto stvar (čeprav se zdi precej okusen, sodeč po sestavinah - maline, limona, vanilija).

Good luck!

Life is war against boredom~

 

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 19. 2014 10:18

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

19. maj 2014 10:15

Uh, to je bilo pa expresno hitro.

Hvala MiriBon , se mi da, verjemi.

SMARTY1

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

19. maj 2014 10:19

Btw, prejšnjo objavo sem malo spremenila (dodala link z receptom).

Pa da razložim nekaj angl. izrazov z recepta: 'to scald' pomeni, da mleko segreješ skoraj do vrelišča (ne sme pa ti zavreti), half-and-half pa je mešanica smetane in mleka ter je po odstotku maščobe in teksturi še najbolj podobna smetani za kavo (mislim, da ima zelo nizek odstotek mlečne maščobe, in sicer tam okoli 10%).

 

 



Life is war against boredom~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 19. 2014 10:29

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

19. maj 2014 10:39

Bo šlo, bo šlo MiriBon. 

Da poenostavim, bom naredila osnovo za sladoled, kot delam za vse sladolede, mleko, sladkor, vanili sladkor, smetana, dodam arome maline in limone in modro jedilno barvo, in to bo to. Poročam o uspehu, ker verjamem da mi bi ratalo.

Hvala še sto krat MiriBon .

SMARTY1

pekoča paprika  

član od: 25.7.2011

sporočila: 50

19. maj 2014 18:46

pozna kdo  kak dober recept za limonin sladoled? obožujem limoninega, ampak le redkokateri iz trgovine  in slaščičarne mi je res všeč (trgovinski leone je ok, iz slaščičarne pa npr dulcis). v bazi nisem našla nič primernega.

delala bi ga pa z kitchenaidom + naslavek za sladolede, ki sem ga dobila pred kratkim, pa ga moram prizkusit :)

hvala

pekoča paprika

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

19. maj 2014 22:25

S sladoledom ti ne morem pomagat, sem pa kar nekaj let delala zmrznjen jogurt, navadno limetin in jasno, da bi šlo tudi z limono. Sestavin nikoli nisem merila, vse je bilo res od oka:

Kupiš poljuben limonin jogurt, ne vem kako je velika tvoja posoda, po moje rabiš vsaj 3 ali 4. Potem nekaj limoninega soka, sladkor ali sladilo po potrebi in po želji nekaj sladke smetane. Vse sestavine naj bodo iz hladilnika.

To streseš v posodo in pustiš, da KA miksa kakih 20 minut. 

Na podoben način sem delala tudi malinove in jagodne zmrznjene jogurte, samo da sem dodala če nekaj jagodičevja. Sladkor/sladilo dodaš res po potrebi, jaz ga navadno nisem, ker nam je jogurt sam po sebi več kot dovolj sladek.

 

 

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti