Sladoled

roxena  

član od: 25.4.2007

sporočila: 35

30. mar 2014 11:13

Mene ne moti toliko, da moraš sladoled pustiti na sobni temperaturi ampak, da se potem spremeni v mleko. Kako pa strojček deluje? Kakšne izkušnje imate z njim? Se ga splača kupiti?

roxena

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

30. mar 2014 12:45

Vesnuska je napisal/a:

Predvsem zrak, veliko zraka.



Vesnuska

Uh, glede na to, da se sladoled ne kupuje v kilogramih, ampak v litrih, tale luft zelo drago plačamo.

lp

cervus

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

30. mar 2014 16:17

Ja saj. Liter domačega ima skoraj kilogram, kupljenega pa manj kot pol.

 

Vesnuska

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

31. mar 2014 6:38

Strojček imam jaz shranjen 20 let v kleti, zame je bil popolnoma brezvezen, če ga kdo hoče, ga pošljem po povzetju (podarim, samo poštnino plačate), samo sprobala bom prej, če še deluje.

Vse ostalo na ZS.

marjja

roxena  

član od: 25.4.2007

sporočila: 35

31. mar 2014 16:21

Zakaj vam pa ni bil všeč marjja?Sem našla neke stare debate na kulinariki na temo teh strojčkov.Kot ponavadi so eni zelo navdušeni eni pa ne.Hvalijo strojčke pri katerih ni potrebno mešalne posode imeti v skrinji preden se lotiš dela.Kakšen je pa vaš?Zelo rada imam sladoled vendar ti kupljeni so preveč sladki, pa sem pomislila da bi ga delala sama.

roxena

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

31. mar 2014 20:08

Eh, ne spomnim se več, tega je že tako dolgo. Sladoled ni bil posebej kaj za dol past, posoda je zavzela veliko dragocenega prostora v zmrzovalniku, za 4 osebe je liter zelo malo, potem je pa treba spet 1 dan čakati na novo rundo...

Novi strojčki so pa verjetno že boljši, ne vem, ker naš je dolga leta preživel na najvišji polici v kleti

Sicer pa jutri že roma k novi lastnici in upam,da bo dobro služil.

marjja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. apr 2014 9:50

Ampak kakorkoli obračam in kakorkoli razmišljam, ko pogledam presek kvaliteta/cena - je tudi (vsaj za Lj, kjer je res obilje ponudbe izvrstnih sladoledov, ki jih doma ne dosežemo), je nakup litra sladoleda v najbolj trednovski slaščilarni na Lj. plaži  še vedno cenejši od tega, da bi človek sam delal sladoled in si domišljal, da je tista stvar boljša.

Ker če pogledam  naslednje

- strošek nakupa stroja za sladoled (oc 100 EUR navzgor), ergo, če hočem, da bi tole imelo nek fazon, je smiselno mašino vsaj 15 krat letno zagnati

- strošek nakupa embalaže (ergo, bo treba lepo po rostfraj posodice, naslednjih 20 EUR minimalno, ker plastične posode za večkratno uporabo niso opcija9

- sestavine takisto niso zastonj, ergo za enkratno izdelavo minimalno 12 EUR (okej, jaz bi delala vanilijo z burbnosko vanilijo in ne z ekstrakti  ali aromamiin bi prišlo takoj še malo več...)

Skratka, v prvem letu za takle šport

oprema: 100 + 20 = 120 EUR

izdelava: 15*12 = 180 EUR

Skupaj 300 EUR

V vseh ostalih letih 180 EUR

S tem, da so stroški hrambe več-ali-manj enaki (strošek zmrzovalnika), medtem ko stroškov energije pri izdelavi nisem upoštevala.

Skratka, izdelava domačega sladoleda familijo letno stane 180 EUR - resno, a toliko pojeste sladoleda v formatu deserta (tistega v kornetu in palčkah tu ne štejem, ker gre to posebej)?

Pa okej, da denar ni pomemben, ampak a je tisti sladoled res tako dober? Jaz še nisem imela sreče, da bi kjerkoli jedla domač izdelek, ki bi premagal kvaliteten profi sladoled. Ozrioma, mašina za sladoled čisto funkcionira v kakšni sladoledno dolgočasni državi (ki so pa razen Italije in Slo. več ali manj vse)....

Jaz pri profijih kupujem sladoled - ker v domači izdelavi ne morem konkurirati. Prav tako pri profijih kupujem krofe iz enakega razloga.  Iz obratnega razloga ne kupujem tort v slaščičarni, ker so moje boljše. Hočem reči, velja premisliti, katere stvari so boljše v domači izdelavi in katere ne.

 

 

Vendelina jr.

MARTAQ  

član od: 1.2.2008

sporočila: 120

1. apr 2014 10:02

Vandelina jr., s telim tvojim zapisom se strinjam ne samo 100%, ampak 200%. Sicer res nismo neki blazni sladoledni navdušenci, ki bi ga jedli non-stop, da bi zapravili veliko evrčkov za nakup le-tega. Raje kupimo bolj kvalitetni sladoled, kot da bi ga delala sama.

Lp

 

 

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

1. apr 2014 10:32

Jaz se tudi strinjam. Ampak enkrat ali dvakrat na leto vseeno naredim sladoled, tako za dušo, da ga pojemo in si mislimo, kako je fajn jesti domač sladoled lepo zleknjen na maminem vrtu v senci pod marelico. Ko hočemo takega res vrhunskega, pa tudi ni dileme, kam gremo ponj. Kar se kvalitete tiče, mislim, da zmaga domači (vsaj vem, kaj je v njem), ampak kar se tiče umetniškega vtisa, pa domači nima šans..

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti