Krema za kremne rezine

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. mar 2014 15:25

Drejcolina je napisal/a:

Po večinia receptov, ki sem jih jaz našla in so mi zgledali dobri, se rumenjaki kuhajo nad soparo, beljaki pa ne. Ker sem noseča, me zdaj pač te stvari bolj skrbijo, ne glede na to, kaj - draga bannanna - piše v teh ali onih priporočilih. Vsem ostalim sicer hvala za prijazne nasvete.



Drejcolina

Ne vem no, za nekaj mesecev med nosečnostjo se pač odprečeš jedem, ki se ti zdijo vprašljiva.



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 29. 2014 17:59

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. mar 2014 15:34

Je pač tako, da če hočeš zapletat, zapletaš do onemoglosti. Krema za kremšnite se lepo skuha na visoki temperaturi in v rumenjakih pocrka vse, kar bi lahko koga ogrožalo. Beljaki niso tako nevarni, ampak ker jih, stepene, vmešaš v zelo vročo rumenjakovo kremo, pocrka tudi vse v beljakih. In je po tej plati krema varna za uživanje. Če pa kdo tega ne verjame, pa naj ne je kremšnit. 

 

In pirnica, očitno ne razumeš: tudi elaphus ti je napisala, da škrob ni nič umetnega; če ga dodaš kremi za kremšnite je ta kvečjemu bolj rahla. In zmes za puding ni nič drugega kot armomatiziran škrob. Ga pač izpusti.  Ampak če ne verjameš, pač ne verjameš, meni je res vseeno. 

mamamia

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

29. mar 2014 17:11

Ampak Mammamia jaz pa popolnoma razumem Pirnico - že res, da je vaniljev puding neke vrste aromatiziran škrob, je meni veliko ljubša klasično kuhana krema z jajci, moko, sladkorjem in vanilinim sladkorjem ter mlekom, kot pa da bi isto kremo skuhala z vanilijevim pudingom, tudi meni da le-ta nekakšen "čuden" priokus. Ne vem ampak jaz ga začutim. Tako da tam kjer se pojavlja vaniljeva krema kuhana s pudingom jaz to gladko nadomestim s klasično vaniljevo kremo, pa naj bo kuhana z moko ali škrobom. Sicer pa vaniljev puding lahko jem in ne čutim tistega čudnega okusa, kot v taki jajčni kremi.

Bi pa še pritrdila Vanji, če se bojiš, da je krema premalo toplotno obdelala in bi jo bilo po tvojem riskantno uživati v nosečnosti, se pač kremnim rezinam odpovej za nekaj časa - nagrada ki te čaka na koncu je veliko več vredna od užitka ob nekaj kremnih rezinah. Sicer pa mislim, da so jajca po postopkih, ki smo ti jih opisale, dovolj dobro toplotno obdelana, da na bi smelo biti nič narobe (drugače pa termometer v roke in kontroliraj temperaturo med postopkom - gotovo presega kritično mejo). Sicer pa bi jaz veliko bolj zaupala sveže pripravljenim domačim klasičnim krremnim rezinam iz resnično dobrih surovin, kot pa odličnim kremšnitam iz slaščičasne (ne veš iz česa so narejene - koliko E-jev vsebuje prašek iz katerega so jih namešali, ne veš kako so bile hranjene, ne veš koliko časa že stojijo v vitrini.... ).

Lep dan še naprej.

 

tedyka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. mar 2014 23:30

tedyka, ne razumemo se: ena vrečka vanilijevega pudinga na kremo na primer litra mleka,  osmih jajc in 500 gmoke pa ja ne pomeni prevlade pudinga? Saj ne kuham pudinga ampak eno vrečko stresem k moki namesto samega, čistega škorba, če ga nimam pri roki. 

mamamia

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

30. mar 2014 6:49

Mnogokrat sem delala kremo za princeske in kremšnite, z moko, pa z gustinom, pa tudi s pudingom. Pa nisem samo jaz tako občutljiva. Tudi moji gostje so opazili. Normalno, da vem, kaj je škrob in kaj je v pudingu, Ampak kremi doda nek okus, ne vem sicer, zakaj, ampak tako je. Tudi, ko mi kje drugje ponudijo kremšnito, z lahkoto ugotovim, kaj je v kremi. Seveda jo pojem, zelo rada, ampak ni to tisto, kar je najboljše. Te, ki jih prodajajo v supermarketih, so mi pa do zdaj bile vse skoraj neužitne. Ampak nekateri jih jedo z užitkom. Vsak po svoje.

pirnica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

30. mar 2014 7:34

Če smo že tako zelo natančni, v vanilin sladkorju je tudi umetna aroma vanilin in ne naravna vanilija (vsaj v večini). Razlika v okusu je več kot očitna. 

rimljanka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

30. mar 2014 8:19

Veliko bolj kot med skrobom in moko :)

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

30. mar 2014 8:20

S skrobom ni druge razlike kot to da je krema bolj gladka, z moko bolj zrnicasta. Moji bi orej rekli da se okusi moka kot gustin. 

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. mar 2014 9:41

Ko delam kremo za kremne rezine potem v mleku kuham strok vanilije oziroma izpraskam sredico. Razlika v okusu je precejšnja, kot če se doda le vanilijev sladkor. 

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. apr 2014 20:02

Jaz delam vanilijeve kreme samo z rumenjaki, ki so stepeni nad paro.

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti