Krema za kremne rezine

Drejcolina  

član od: 22.3.2014

sporočila: 96

tema odprta - 28. mar 2014 15:35 | ogledi: 9.396 | odgovori: 32

Pozdravljeni!

Ali pozna kdo recept za kremo za kremne rezine, ki vsebuje samo dobro prekuhana jajca (ne samo kuhana nad soparo)?

LP,

Andreja

Drejcolina

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

28. mar 2014 16:22

V iskalnik vpiši kremne rezine, ven bo zmetalo malo morje možnosti ;) Če seveda misliš klasične kremšnite.

Jaz ponavadi uporabim ta recept: http://www.kulinarika.net/recepti/4037/sladice/prave-kr .



Lp od R.

Sporočilo je spremenil(a) Riddle dne 28. 2014 16:25

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

28. mar 2014 16:29

Jaz naredim takole:

Zmešam 7 rumenjakov, 25 dkg sladkorja, 4-5 vanilin sladkorjev (lahko odišavimo tudi z vanilijevo aromo, nekaterim paše tudi malo limonine lupinice - po želji) - stepam toliko časa da malo naraste in nato dodam  cca 2 dcl mleka in 25 dkg ostre moke, ter ščepec soli. Posebej zavremo 2 l mleka in vanj zakuhamo pripravljeno jajčno zmes - na začetku dobro mešamo s šibo, lahko tudi z električnim mešalnikom, da nastane enakomerna zmes in se ne grudi. Zmes kuhamo med stalnim mešanjem cca 3-4 minute. Če poskusimo, krema ne sme imeti okusa po moki. Mešati moramo neprestano in do dna, ker se zelo rado prismodi. Takoj, ko odstavimo kuhano kremo prelijemo v večjo skledo, da preprečimo, da bi se z dna odluščilo kaj, če se nam je slučajno malo prijelo. Trdo stepemo beljake, dodamo ščepec soli in cca 5 dkg sladkorja, nato pa vse skupaj vmešamo v še vročo jajčno kremo. Krema se bo na prvi pogled zdela nekoliko redka, bo pa dobro ohlajena primerno čvrsta, da bomo lahko narezali lepe rezine.

V pekač postavimo prvo plast pečenega listnatega testa in nanj zlijemo še vročo kremo, ki jo lahko takoj pokrijemo z drugo plastjo pečenega listnatega testa ali pa jo pokrijemo s prozorno folijo (da ne nastane kožica) in pustimo, da se dobro ohladi ter nato premažemo za prst ali dva na debelo s stepeno sladko smetano, ki smo jo utrdili s kremfixom in nato pokrijemo z drugo plastjo pečenega listnatega testa.

Delamo hitro, ker se krema kar hitro trdi, toda za rezanje pa je primerna šele ko je res dobro ohlajena, kar pa zaradi količine traja kar nekaj časa.

S tako količino kreme naredim kremšnite v visokem pekaču od pečice in porabim 500 g listnatega testa, smetane ne dodajam, bi pa po moje morali imeti za tanjšo plast stepene smetane vsaj pol litra sladke smetane, za debelejo pa kar cel liter.

Meni po tem receptu krema vedno uspe.

Lep dan še naprej.

tedyka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

28. mar 2014 21:05

Vedno delam kremo po receptu Ognjiča tukaj iz baze. Odlična je, kuhaš, kolikor hočeš (zdaven dam še malenkost ruma, ampak to je stvar okusa).

Sonja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

28. mar 2014 21:33

Kako ti je ratalo naletet točno na tistih 5% receptov za kremšnite, ki se kuhajo nad soparo??  Plus, nad paro se jajca dobro prekuhajo. poglej si malo priporočila za obdelavo živil. 

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

29. mar 2014 8:51

Pa kaj vas toliko motita puding in gustin? Oboje je ja le jedilni škrob, puding pač z dodano aromo. 

Sama sicer tudi delam po tem receptu za kot za blejske rezine, včasih namesto dela moke dodam malo škroba ali vrečko vanilijevega pudinga.

mamamia

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

29. mar 2014 9:16

Če želim jesti puding, potem si ga skuham in dam v skodelico. Zakaj bi toliko komplicirala za pudingove rezine. Zame so kremšnite pač eno najboljših peciv, vendar mora biti krema rahla in brez okusa po pudingu ali gustinu. Tudi blejske imajo zadnje čase nek priokus, pa ne morem ugotoviti po čem. Vsekakor po nečem, kar mi ni všeč. So pa v novomeški slaščičarni na Glavnem trgu take kot so bile svojčas blejske. 

Kot pri vsaki jedi, tudi tu velja: kolikor ljudi, toliko okusov, oz. kolikor kuharjev, toliko receptov.

pirnica

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

29. mar 2014 11:50

Eh, pirnica, v tistem receptu za daleč najboljše kremšnite, ki si ga prilimala, je 180 g moke, kar znese tam okoli 160 g gustina, ker je gustin čisti škrob, v moki je pa še mal drugih primesi. In kakor je napisala mamamia, je puding gustin oz. škrob, le da z aromo. Torej, vse je isti šmorn: puding, moka sli škrob.

lp

cervus

Drejcolina  

član od: 22.3.2014

sporočila: 96

29. mar 2014 13:23

Po večinia receptov, ki sem jih jaz našla in so mi zgledali dobri, se rumenjaki kuhajo nad soparo, beljaki pa ne. Ker sem noseča, me zdaj pač te stvari bolj skrbijo, ne glede na to, kaj - draga bannanna - piše v teh ali onih priporočilih. Vsem ostalim sicer hvala za prijazne nasvete.

Drejcolina

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

29. mar 2014 13:49

Puhaste ne bodo nikoli tako. Glej, če se beljaki ne bi prekuhali med dodajanjem, bi se najbrž scedili iz kreme in ne bi bila čvrsta. Mislim, da se pri dodatku vrele kreme iz rumenjakov beljaki zagotovo ogrejejo na več kot 70 stopinj, kolikor je potrebno za varno uživanje. Lahko narediš tudi tako, da jih nad paro stepaš kot za švicarsko beljakovo peno - swiss meringue. Če ne pa stepeno smetano in želatino vmešaj v puding za neko provizorično kremo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti