Sladkorna sipa

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

tema odprta - 25. mar 2004 15:47 | ogledi: 10.333 | odgovori: 10

V kakšnem receptu sta hkrati navedeni sestavini naprimer 100g sladkorne sipe in 100g sladkorja v prahu.Ali kdo ve v čem je razlika?Lep dan želim.

Vesna Leben

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

25. mar 2004 18:24

Če boš za rolado uporabila kristalni sladkor namesto sipe ne bo ratalo nič. Sestavine se morajo vezat med seboj. V receptih je to dobro upoštevat. lp Vesna Milek Recko

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

25. mar 2004 18:33

Kaj sploh je sladkorna sipa? Vesna Leben

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

25. mar 2004 18:56

Sladkorna sipa je sladkor v prahu. lp Vesna Milek Recko

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

25. mar 2004 19:03

No,jaz pa sprašujem,kakšna je razlika med sladkorno sipo in sladkorjem v prahu. Vesna Leben

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

25. mar 2004 20:19

Ja oprosti, razlike pa ni. Se mi je zdelo nelogično pa sem mislila da si se zmotila. lp Vesna Milek Recko

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

26. mar 2004 9:38

Je pa razlika med sladkorno moko in sladkorjem v prahu. Za to dvoje sem pa jaz mislila, da je eno in isto. V sladkorni moki je že dodan koruzni škrob in to zato, da se ne delajo kepice. Saj veste, kako je včasih kaka vrečka sladkorja v prahu trda kot kamen. Jaz ga največkrat delam kar doma v starem mlinčku za kavo. Loni

cirila  

član od: 24.7.2003

sporočila: 117

26. mar 2004 9:51

O Loni, hvala. Jaz sem doslej dvaintrideset let živela v prepričanju, da je to samo drugo ime za isto stvar.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

26. mar 2004 15:00

Malo me je sram, ampak prvič slišim za "sladkorno sipo". Še majhno priporočilo. V testo nikdar ne dajajte navaden sladkor ampak mleti sladkor (sladkor v prahu). Posebej pa pri biskvitih, ker navaden sladkor je težek in pade na dno. Zato moramo jajca s sladkorjem v prahu dobro zmiksati, da bo izdelek rahel in da ne pade.

ditka  

član od: 25.11.2004

sporočila: 39

27. nov 2004 11:12

Zdravo ligojni in vsem ostalim ! Tudi sama sem se srečala s sladkorno sipo, ko sem pekla biskvit za torto. Po mnenju, ki sem ga našla na forumu sem dala sladkor v prahu ampak biskvit je bil zbit in namesto dvakrat, sem ga lahko prerezala le enkrat. Ko sem govorila s kolegico mi je rekla, da je sipa groba in da je to kristalni sladkor. Obrazložitev je našla v slovarju slovenskega jezika: "sipa1 -e ž (i) sipek pesek: s sipo posuta pot / reka je naplavila veliko sipe mivke // pog. (kristalni) sladkor: potresti sadje s sipo / sladkor v sipi // redko sipka snov sploh: premogova sipa / padala je snež(e)na sipa sipek sneg" Glede na to, da je ligojnin recept zahteval sladkorno sipo in sladkor v prahu bi mogoče res držalo, da gre za kristalni sladkor. Pojma nimam. Sicer pa bom naslednjič poskusila s kristalnim sladkorjem in tako videla, če bo razlika. Pa lep pozdrav vsem ! ditka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. nov 2004 10:33

Nekje sem zasledila, da naj bila sladkorna sipa v bistvu kristalni sladkor, ki pa je v manjših kristalih kot navadni kristalni sladkor in se zato lepše siplje, od tod tudi ime. Sladkorna moka ima verjetno dodatek koruznega škroba, sladkor v prahu pa je samo zmelt sladkor. Če sledimo angleški terminologiji, bi se skladalo - oni namreč razlikujejo tudi stopnje kristalnega sladkorja (večji, manjši kristali)... Meni rolada in biskvit čisto dobro narasteta in nič se ne usede na dno, čeprav vedno uporabljam kristalni sladkor. Sladkor v prahu je neizbežen, kadar hočemo narediti nekaj, ki se ne peče in mora biti mehko (kreme, marcipan) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti