Vsepovsod oreščki?

Kroks  

član od: 27.3.2014

sporočila: 1

tema odprta - 27. mar 2014 12:56 | ogledi: 4.058 | odgovori: 3

Pozdrav! 

Za konec naslednjega tedna pripravljam večjo torto v obliki kitare, ki bi naj imela čokoladne glazure - belo in temno ter čokoladne okraske. Nečakinja je alergična na vse vrste oreščkov, zato v njeni čokoladi ne sme biti niti sledi.. Kot je že sestra ugotovila, pa tudi jaz, bolj kot iščem in berem sestavine, ugotavljam da ne obstaja jedilna čokolada brez oreščkov oz. sledi le teh. Ima mogoče kdo kakšno bližnjico, iz česa narediti glazuro, iz navadne kinder čokolade se menda sploh ne bo strdila :) 
Saj veste..Otroci imajo še posebno veselje ob rojstnih dneh z zanimivo torto in grozno bi mi bilo, če je ne bi smela jest. 

Kroks

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

27. mar 2014 13:15

Čokolada je čokolada, ampak če punčka kakav prenese, prevleci torto z masleno kremo ali jajčno kremo s kakavom ali s stepeno smetano ali skutno kremo ali s sladkornim oblivom katere koli barve.

Sonja

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

27. mar 2014 13:37

Čokolado lahko poskusiš narediti sama. V bazi išči za 'domačo čokolado' in bi ti moralo vreči kar nekaj rezultatov.

 

 



Life is war against boredom~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 27. 2014 13:37

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

27. mar 2014 16:07

jaz bi gledala v naslednjih smereh:

1) namesto cokolade glazura iz kakava ali

2) ticino masa

3) poiskala bi kdo prodaja cokolado za alergike na orescke.

 

 

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti