Dolenjsko slano pecivo

tofika  

član od: 9.10.2003

sporočila: 48

28. mar 2004 20:33

OOOO to bo to mislim da bo dol pal!!! Kaj so droži, Reca? Prvič slišim....A kisla pečena smetana s tržnice tudi drži, je v redu? Bi rada čim bolj pristno..Res ste ble ful pridne pa prjazne...vam sporočim odziv - je pa fino da je ta jed zaščitena, jih mamo tolko pa nič ne bo zaščiteno, baje predolgo traja...šmrc A za pogačo....a razerja ista samo ne dam kvasa? Pol ne vzhaja...hm? A se da malo natančneje? Pliz, bi blo fajn met mali belokranjski žurček...hehe lpU

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

29. mar 2004 8:59

Droži lahko uporabiš namesto kvasa pri peki kruha. Loni

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

29. mar 2004 9:19

Belokranjska pogača je čisto nizek kruh z minimalno kvasa, se pravi vse isto ( glej recepte za kruh ) samo manj kvasa še bolje pa je, če daš v testo droži. Ostalo se pa drži recepta pa bo šlo. Droži - doma narejen kvas. lp Vesna Milek Recko

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

29. mar 2004 14:28

Točno tako je pekla moja stara mama. Zelo je bila dobra. Vesna Milek Recko

tofika  

član od: 9.10.2003

sporočila: 48

29. mar 2004 22:18

Hvala punce za vse! Kako naj sama naredim droži doma, sem take sorte, k vse sama nardi rada. Bom kar vse spekla, bo super!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti