Materinski dan

tema je zaklenjena

sol 63  

član od: 11.2.2008

sporočila: 39

25. mar 2014 15:50

anka je napisal/a:

VSEM želim lep dan.

Neglede na to, da je označen za materinskega. Kar je sicer fenomenalno poslanstvo. Težko pa za tiste, kjer imena svojih otrok vidimo na pokopališču. To pa niso solze ganjenosti, ampak zavedanja, da si mati, drugačna mati.
In iz tega razloga podpiram 8.marec. Dan vseh žensk.
Vem, da ne pišem lepo, ampak ko vedno je v vsem sijaju kje tudi malo bede.

 

Tem o materinskem dnevu je polno. Zakaj se ostale podvojene zapirajo, te pa ne.

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1404 dan

 

 

anka

Življenje je praznik, življenje ni delovni dan!

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

25. mar 2014 16:34

Zakaj že se mora mamam čestitat? Saj s(m)o to postale iz lastnega egoizma. Ker s(m)o tako hotele. Res ne vem, v čem je to tako herojstvo.

lp

cervus

Mygrace

sporočila: 6506

25. mar 2014 16:46

No ja, jst sm moji mami cestitala, ker je tako fejst punco (mene) na ta svet postavla

Pa zahvalila sem se ji tudi za to, ja 

Mygrace

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

25. mar 2014 16:48

Me veseli, da nisem osamljen v podobnem razmišljanju. (@elaphus seveda, se je japaja nesramno vrinla vmes)



Commis débarrasseur

Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 25. 2014 16:49

Mygrace

sporočila: 6506

25. mar 2014 16:52

 Zakec, bila sam brza, nimas kej, zlata sem

Mygrace

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

25. mar 2014 16:54

Mislim da je ta dan bolj kot za čestitke namenjan da se svojim mamam zahvalimo, da so nam podarile življenje, nas učile hoditi, govoriti in ljubiti. Da so nam stale ob strani in nas podpirale tudi, ko jim je ob naših napakah in stran poteh krvavelo srce. Četudi s(m)o to postale iz egoizma, pa gre tu za posredovanje in razdajenje ljubezni, in ko si enkrat mati pa za egoizem ni več ne prostora in ne časa. Osebno sicer mislim, da v večini današnjih družin zahvalo in spoštovanje zaslužijo tudi očetje, saj so veliko bolj vpeti v vzogjo in delo z otroki kot nekoč. Velikokrat pa na zahvalo pozabimo ali jo izrečemo tako mimogrede in ne vidim prav nič slabega če se enkrat na leto spomnimo in dan posvetimo njim, brez katerih tudi nas ne bi bilo.

Jaz pa ne razumem, zakaj bi svoji mami morala čestitati za dan žena, saj se za pravice žensk ni borila ona in meni je predvsem ali pa samo mama.

Sicer pa, kakor komu drago.

 

patka

tburgar  

član od: 11.9.2009

sporočila: 435

25. mar 2014 17:08

 Še posebej mi ta dan ne sede, ker je uvožen iz Amerike, pa še cerkven je.

Mi je pa pomembno praznovanje 8. marca. Ker marsikje ženske niti približno niso enakopravne moškim. Ta dan nas spomni, da naše pravice niso samoumevne. Morale smo si jih priboriti, prav tako jih lahko tudi izgubimo.

minka2[/citat]

 

No, glede tega da je cerkven imaš prav- bolje rečeno krščanski,ker je to Marijin praznik, da je pa uvožen iz Amerike pa niti slučajno ne drži,

tisti, ki smo verni ga praznujemo že dolgooo- tudi pred 30 leti smo ga- ampak tako, da sem mami na travniku nabrala nekaj rožic, jo objela in ji kaj lepega povedala, kar sicer naredim še danes.

 

Bistvo materinskega dne je čisto drugo, kot pa  8. marca.... tako da- ne mešat jabolk in hrušk.

Ne glede na vse pa mislim, da (skoraj) vsaka mama zasluži in rada sliši zahvalo in to, da jo imajo radi od svojih otrok - najsi bo materinski dan ali kateri drug.

Pa en lep dan želim vsem mamam.!

tabu

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

25. mar 2014 17:18

Tole sem jaz dobila od mojega sinka in vsem mamicam pošiljam za lepši dan....Ni potrebno besed, je prelepo...

 



Kjer je volja, tam je pot. Trixi




Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 25. 2014 17:19

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

25. mar 2014 17:37

No, če gre verjeti Wikipediji, je uvoženo iz ZDA.

lp

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti