Čili

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

15. jul 2014 7:37

anibas je napisal/a:

Omake od pippa so res top-meni najljubša habanero 8/10-kar huda

anibas

 

Enako, meni tudi..... le da sem zdaj prišla do 8/10, do desetke si pa še ne upam. Imam pa posajeno eno sadiko ta hudih, bomo videli, če bo kaj zraslo.

Sonja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

15. jul 2014 7:56

Habanero je blaga, ta je za vsakodnevno uporabo. Meni najboljša in najbolj okusna do sedaj je hot chocholade. Tudi 13/10 se da konzumirat :) Carolina mislim, da je bila. Na žalost te special edition zelo hitro poidejo.

Commis débarrasseur

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

15. jul 2014 9:26

Uf zzzak-to pa pečeeeeeeeeee

anibas

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

18. jul 2014 18:16

Bom kar tukaj povprašala čili ljubitelje..po nasvetu Dbpek- sem nabavila Habanero sladko omako za sladico.Naredila bi sladico v kozarčku in sicer,spodaj bel čokoladni mousse,vmes nadrobljen biskvit,na vrhu temen čokoladni mousse z to pikantno  omako.Recimo imam pol litra čokoladnega moussa,koliko omake dam?..ali lahko dodajam še omako,če se mi zdi premalo pekoča,za začetek bi začela z en par kapljicami..in še,ko zmešam omako z kremo se pikantnost takoj zazna?..in se recimo čez čas ne pojača pikantnost...

Hvala za vsakršen namig.

 

Vrtejbenka

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

18. jul 2014 18:32

Jaz bi delal tako, kot si napisala. Na začetku majhno žličko, potem pa po kapljicah. V bistvu pa ta sladka ni tako pekoča, tako da kar pogumno. Po drugi strani pa gre za sladico in bi bilo mogoče narobe, da bi prevladal pekoč okus (razen pri naših, ki so itak čili obsedenci). Imamo kar dva med nami, ki sta v Celju v znani Pizzeriji vgravirana na plošči, ko sta pojedla njihovo najbolj pekočo pico.

DBpek http://www.easy-recepti.com

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

23. jul 2014 7:14

Probna sladica z čili omako je uspela.Za podlago sem skuhala belo mlečno kremo z smetano in vanilijo.Noter sem dala rozine ,ki sem jih malo prevrela v Cointreau likerju,pokrila, da so se čez dan fajn namočili.Naredila čokoladni ganaše,počasi dodajala to Habanero sladko omako.Zgleda ,da čokolada res malo izniči pikatnost,ker za 20 dag čokolade in 1 dcl smetane sem porabila 10 malih čajnih žličk omake.Ko zajameš z žličko čutiš prvo čokolado,potem te malo zapeče, ravno prav da je še jedljivo..Mislim da na sobotni žurki bo ta sladica med uspešnejšimi..sploh še po dekoraciji.

Vrtejbenka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

23. jul 2014 8:40

Pikantnosti ne izniči čokolada sama po sebi, ampak maščoba v njej.

rimljanka

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

23. jul 2014 9:05

Točno tako Rimljanka...za ublažitev pikantnosti so me podučili,da pomaga maščoba,ki je v mojem primeru v čokoladnem ganašeju..in tudi namensko sem naredila spodnjo kremo na bazi mleka in smetane.

Vrtejbenka

Lilly_ka  

član od: 29.10.2008

sporočila: 1

4. sep 2014 0:08

Živjo...

...jaz imam pa eno vprašanje, verjetno za vas tukaj popolnoma odveč ker se spoznate na to...in sicer, letos sem prvič pridelala čili...in ga imam namen posušiti in zmleti...in zdaj vprašanje: a semena tudi posušim in zmeljem ali jih odstranim?

Hvalaaaa že vnaprej za odgovor! 

Lilly_ka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti