Ogrci-ličinke majskega hrošča

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

1. apr 2015 10:56

Laičnih strokovnjakov NI, so laiki ali so strokovnjaki. PIKA.

rimljanka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

1. apr 2015 16:17

lenca78 je napisal/a:
. Še več laičnih strokovnjakov se nagiba k temu da je ličinka smrekovega lubadarja, namreč vrt je ograjen s smrekovimi debli. 

Kakorkoli že, potrebno jih je odstranit , saj kot sem prebrala vse take živali jedo koreninice kajne?

Ti kar verjemi, kot praviš, laičnim strokovnjakom, takih se v dobi interneta ne manjka. Ker, res ni, da bi človek verjel nekomu z Gozdarskega inštituta ali z Zavoda za gozdove, pa vsaj eden od njiju ima še doktorat.  In zanesljivo ne plagiatorske narave, lahko verjameš na besedo.

Glede na to, da je korektno ime za lubadarja pravzaprav podlubnik, da napadajo (ker so paraziti) živa drevesa in se ta, ko jih npodlubnikove ličinke v delu, kjer je kambij in bližnja okolica, močno prizadanejo, ker jih pojedo, posušijo, bi bilo pravzaprav pričakovati, da je tvoja smrekova ograja mirno lahko tam. Ker v njej gotovo ni več živih podlubnikov. In niso od tam, pa, če ti verjameš še komu, ne le laičnim strokovnjakom ali pa ne, prišli v prst.

Upam, da ti bodo tvoji laični strokovnjaki vsaj sofinancirali novo ograjo, ker boš staro brez potrebe metala ven.

Moje mnenje: včasih je pa le treba verjeti ljudem, ki imajo na ustreznem področju izobrazbo, ki so si jo pridobili s študijem in lastnim znanstvenim raziskovalnim delom.

No, saj morda boš, če boš prebrala gradivo, ki ti ga je posredovala Cila, le podvomila v verodostojnost informacij, ki so ti jih posredovali laični strokovnjaki.

 

rimljanka

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

1. apr 2015 16:23

Kolikor jaz razumem, govori o odstranjevanju ličink, ne ograje. 

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

1. apr 2015 16:27

Tudi tako lahko razumemo stavek, ja, pa tako, kot sem ga jaz, tudi. Podlubniki pa gotovo ne jedo koreninic.
rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 01. 2015 16:30

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti