Sladkorni grah

Drejcolina  

član od: 22.3.2014

sporočila: 96

tema odprta - 22. mar 2014 18:01 | ogledi: 7.595 | odgovori: 4

Živijo.

Mi kdo prosim napiše kak recept s sladkornim grahom?

Hvala,

 

 

 

Drejcolina

sharonstone  

član od: 14.12.2009

sporočila: 36

22. mar 2014 23:25

Jaz ga najraje pripravljam v voku. Na malo olja popražiš čebulo in česen, dodaš sladkorni grah, še malo popražiš in začiniš s sojino omako. Ko dodam grah, pražim na polnem ognju, po potrebi kanem le še malo vode,da se ne žge, vsega skupaj je dovolj 5 min, da je grah še al dente. Lahko dodaš še kakšno drugo zelenjavo ali pa na tanke lističe zrezano meso. Super kombinacija s špageti, rezanci ali pa rižem. Bolj kitajski okusi.

sharonstone

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. mar 2014 7:43

sharonstone je napisal/a:

Jaz ga najraje pripravljam v voku. Na malo olja popražiš čebulo in česen, dodaš sladkorni grah, še malo popražiš in začiniš s sojino omako. Ko dodam grah, pražim na polnem ognju, po potrebi kanem le še malo vode,da se ne žge, vsega skupaj je dovolj 5 min, da je grah še al dente. Lahko dodaš še kakšno drugo zelenjavo ali pa na tanke lističe zrezano meso. Super kombinacija s špageti, rezanci ali pa rižem. Bolj kitajski okusi.



sharonstone

 

Drži kot pribito, tole. 

mamamia

Drejcolina  

član od: 22.3.2014

sporočila: 96

23. mar 2014 11:42

Hvala, Sharon!

Zveni super, komaj čakam, da mi na vrtu zraste :) Stric Google mi pa tokrat ni nič pametnega našel.

Lepo nedeljo!

Drejcolina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti