Življenske izkušnje

tema je zaklenjena

marcell  

član od: 13.5.2013

sporočila: 164

tema odprta - 21. mar 2014 7:33 | ogledi: 3.772 | odgovori: 13

Ker se v vsakdanjem življenju pojavlja vedno več nepotrebnih napak, sem razmišljal, da bi si lahko na tem forumu izmenjavali življenjske izkušnje / napake, ki smo jih naredili. Tako bi bilo napak manj, mi pa bolj modri.

Upam, da se bo forum obnesel, saj bomo tako delali manj napak, kot sem že omenil.



marcell

Temo je spremenil(a) marcell dne 21. mar 2014 15:33

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. mar 2014 8:12

Vsaka šola nekaj stane, lastne izkušnje najdražje plačaš. In ko jih želiš deliti z drugimi, velikokrat ugotoviš, da tisti, ki jim želiš prenesti svoje izkušnje, drvijo naravnost mimo njih ... No, nekateri jih upoštevajo,  a te potem lahko tudi krivijo, da če te pa ne bi poslušal, bi se zanj morda bolje izteklo.

 

Lahko pa seveda izmenjujemo izkušnje, samo ne verjamem, da bo kdo od nas tule o lastnih napakah na široko razpredal, tistih bolj osebnih seveda. To, da je narobe, da se vozi z neregistriranim avtom in me dobijo ter plačam kazen, pa verjetno ni izkušnja, ki si jo imel v mislih? 

 

Napak in slabih izkušenj, pa dobrih potez in odličnih izkušenj je v življenju toliko, da bi vsak od nas verjetno lahko knjigo napisal. Pa še mnogi ne bi mogli verjeti, da je res. 

Ok, pa dajmo videt odziv na tvoj izziv.

mamamia

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

21. mar 2014 8:32

Imaš prav Mamamia. Jaz bom rekla samo to, da ti lahko še tako govorijo, ne tega, ne onega, pa nič ne pomaga. Do vsega se moraš sam dokopat, pa četudi za visoko ceno. Že otrok  toliko časa rine in ne verjame, da je "eis", dokler se saM res ne opeče. Potem ve.

 

naor

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

21. mar 2014 13:52

 Za začetek nasvet tebi, pravilno se napiše: življenjski nasveti. Ker si dvakrat narobe napisal, dvomim, da je tipkovna napaka. 

Nasvete danem samo v primeru, da nekdo prosi zanje. Kar tako napisani nasveti se najdejo v knjigah, ki spadajo v kategorijo "osebna rast".   



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 21. 2014 14:16

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

21. mar 2014 14:14

Vanja, ti pa dvakrat "navet" namesto nasvet

Mislim, da je čisto res, sam moraš priti do skoraj vseh modrosti. Deljenje nekih modrosti po mojem niti ni smiselno, saj se lahko nekomu drugemu situacija obrne čisto drugače, kot se je tebi, saj nobena izkušnja ali situacija ni natančno ponovljiva. In pa - vsaka stvar je za nekaj dobra. Vedno bolj prihajam do tega spoznanja...

JJ

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

21. mar 2014 14:18

JJ, Očitno si ti pisala istočasno, kot jaz popravljala. 

Vanja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

21. mar 2014 14:30

Mislim, da si na kulinariki že tako ali tako na veliko izmenjujemo življenjske izkušnje - čeprav eni temu malo drugače rečejo.

Ne verjamem pa, da bi kdo bral življenjske nasvete kar tako, poprek, na zalogo - smo že tako narejeni, da probleme rešujemo, ko se pojavijo, vmes pa krmarimo vsak po svoje po svoji pameti, presoji in zmožnostih (po Murphyju pač - ko vse odpove, preberi navodila).

Sonja

marcell  

član od: 13.5.2013

sporočila: 164

21. mar 2014 15:39

Sicer imate prav, ampak vseeno mislim, da bi forum lahko pomagal če ne prav veliko, vsaj malo.

marcell

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

21. mar 2014 15:43

marcell, brez zamere, ampak imam občutek, da bi rad iz nas izvrtal naše "male (ali velike) umazane skrivnosti", kaj vse smo ga.... s*ali, a ne

JJ

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

21. mar 2014 15:50

Marcell,

ne razumi me narobe - verjamem, da si lahko veliko pomagamo,in mislim, da je vsak od nas, ki že dalj časa visimo tu gori, že našel kaj koristnega zase. Ampak veliko bolje je, da se poišče po temah ali blogih ali se odpre nova tema za konkreten problem, pa potem tam malo pomodrujemo ali tudi direktno pomagamo. Marsikaj se zmenimo tudi po zasebnih sporočilih, če je stvar bolj osebne narave. Ker če se bodo vse življenjske situacije znašle v eni temi, potem v zelo kratkem času ne bo v njej nihče več našel tega, kar ga muči, oziroma bo obupal, preden bo našel.Smo že imeli teme o varanju pa o smrti v družini pa o otrokih s problemi v šoli pa težave z dedovanjem pa nakupe stanovanj in avtomobilov.... ne prav kompatibilne stvari, bi rekla, tudi ne vse življenjsko pomembne, a v nekem trenutku težke za tistega, ki ga mučijo.

Je pa to seveda moje mnenje - naredi, kot je predlagala mamamia. Napiši svoje izkušnje, pa bo čas pokazal, ali se bo stvar prijela ali ne. Vzemi pa v zakup, da boš dobil tudi kako mnenje, ki ti ne bo niti malo všeč  - ravno zato, ker imamo pač različne življenjske izkušnje in različna mnenja o istih stvareh.

Sonja

marcell  

član od: 13.5.2013

sporočila: 164

21. mar 2014 15:53

JanisJoplin je napisal/a:

marcell, brez zamere, ampak imam občutek, da bi rad iz nas izvrtal naše "male (ali velike) umazane skrivnosti", kaj vse smo ga.... s*ali, a ne



JJ

Pravzaprav ne...

marcell

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti